Jump to content

Magnat Supreme 200


Archangel

Preporučeni Komentari

Kao sto naslov kaze. Magnat Supreme 200 monitori. Zvuce cisto i ujednaceno mekano bez preterivanja kao i svake monitorske kutije sto je i razlog prodaje (nisam ljubitelj monitorskog zvuka). Ne bavim se produkcijom muzike te mi nisu potrebni.

Idealni su za DJ-jeve, malu studijsku produkciju, kucnu produkciju etc. Zvuk im ne laze. Pokazace svaku manu u nekom snimku ili sistemu.

Stanje 9/10 vidi se na slikama !!!upozorenje - umerena erotika!!!.

IMG_0105.jpg

IMG_0124.jpg

IMG_0107.jpg

IMG_0106.jpg

IMG_0108.jpg

IMG_0109.jpg

IMG_0110.jpg

IMG_0111.jpg

IMG_0118.jpg

Specifikacije:
2x90W RMS sinusna snaga
2x180W Muzicka (maximalna) snaga
4-8 Ohm Impedansa
34Hz -38.000hz Frekventni opseg
91dB osetljivost

tezina jedne kutije 6Kg    dimenzije (WxHxD) 215 x 354 x 273 mm

Cena zaista prava sitnica: 80 eur.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 12
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ti zvučnici nisu monitorski u smislu produkcije ili DJ posla i ne koriste se za te svrhe.

To je samo naziv linije proizvoda firme Magnat, kao što u ostalom i neke druge firme imaju po neku liniju proizvoda sa tim nazivom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

8 hours ago, zek said:

Ti zvučnici nisu monitorski u smislu produkcije ili DJ posla i ne koriste se za te svrhe.

To je samo naziv linije proizvoda firme Magnat, kao što u ostalom i neke druge firme imaju po neku liniju proizvoda sa tim nazivom.

Svejedno i dalje su na prodaju. Kome se svidja nek uzme, kome ne nek zaobidje ;) . Usput mislim da je sve stvar licnog ukusa. Kutije nisu nimalo za pocenjivanje, pogotovo kad se uzme cena u obzir. Ali kako god okrenem meni i dalje zvuce monitorski i opisani su ko monitori (bez nekog velikog isticanja ovih ili onih frekvencija). Ono sto sam gore naveo je bas tako kako sam opisao. Jednostavno nema sminke u njihovom zvuku ravan je. Toje moj licni subjektivni stav na osnovu slusnog iskustva. Kvalitet zvuka za navedenu cenu je sasvim zadovoljavajuc. Imaju  dovoljno snage da podrze pojacala od 30W do cak 180W po opisu proizvodjaca, mada ja nebih isao iznad 90W jer im je to nominalna snaga. Jedina stvar zbog koje ih prodajem je to sto ja ne preferiram tu vrstu zvuka (subjektivno).

Da cackam po njima necu jer su izuzetno ocuvani prakticno ko novi i nema smisla dirati ih. Jednostavno ima ljudi kojima se svidja takav zvuk i to je to. Nemci su.

Ako znas nesto vise o ovim kutijama izvoli iznesi svoje znanje i iskustvo sa njima, ako ga imas. Mozda mozes da pomognes oko pravilnijeg opisa. Imaj na umu da kutije slicnog kvaliteta, gabarita, dizajna kostaju izmedju 250, 500 pa i vise eur. Naravno uvek se covek vodi onim koliko para toliko i muzike ;) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jesu mozda nazvane marketinski monitori, ali upravo takav zvuk i imaju. Zacudjujuce dobre bukself kutije u niskoj ceni.

To sto nisu cesta pojava u studijima nema nikakve veze, u studiju je zvucnik finansijski zadnja rupa na svirali iako vazan alat. I obicno se dobija kao privezak ostatka opreme. Ili ih master blaster bira prema nameni, ako je muzika za najsire turbo mase, sto gori to bolji... 

Jasnog i cistog zvuka sa izrazenim basom, neocekivanim za malu kutiju. Visoki su prirodni, ni siroki ni priguseni, bar do 12KHz, dalje sumnjam da mi je sluh merodavan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, guja011 said:

ovaj.. a el idu i sluške u kompletu? :D

Hehe nazalost ne... Mada i one su na prodaju ;) mozda. Poenta je da su tu stavljenje da bi se videla velicina kutija. Otaprilike. Sluske su pristojne i boljeg zvuka u odnosu na mnoge u istom cenovnom rangu 4cm drajver. E sad, Ja kupio bubice isto sonijeve ista cena nije mi se svideo kratak kabl... i vratim ih i menjam za ove. Nisam trebao. Iako su ove velike i poprilicno lepo prijanjaju uz usi boli me glava zbog njih. Ako ih prodam najverovatnije cu uzeti ponovo te sonijeve bubice. Samo i iskljucivo zbog glavobolje ;) . Te bubice su imale iznenadjujuce cist i dobar zvuk sa puno basa i cini mi se da su za nijansu imale veci frekventni opseg (objektivno i subjektivno). Al nevolem sto je kratak kabl... nemogu da se zavalim ko covek u stolicu, vec sam stalno pazio da ne pokidam kabl. ^_^

Ovaj... ako se desi da ti pazaris kutije, onda sluske za tebe licno idu kao poklon hehehehe. Znas ti zasto ;) .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 hours ago, vladd said:

Jesu mozda nazvane marketinski monitori, ali upravo takav zvuk i imaju. Zacudjujuce dobre bukself kutije u niskoj ceni.

To sto nisu cesta pojava u studijima nema nikakve veze, u studiju je zvucnik finansijski zadnja rupa na svirali iako vazan alat. I obicno se dobija kao privezak ostatka opreme. Ili ih master blaster bira prema nameni, ako je muzika za najsire turbo mase, sto gori to bolji... 

Jasnog i cistog zvuka sa izrazenim basom, neocekivanim za malu kutiju. Visoki su prirodni, ni siroki ni priguseni, bar do 12KHz, dalje sumnjam da mi je sluh merodavan.

Potpuno se slazem sa tobom. I hvala na doprinosu i opisu istih. Jedino sto meni subjektivno i bas na njima zvuci kao da je utopljen u celokupnu zvucnu sliku. Za moj ukus mogao bi da bude definisanjiji i utegnutiji, ali ni ovako nije los ;)  

Moje usi iz njih cuju izmedju 14 i 16 khz bez vecih problema zasad. Iako ni ja nisam bas rosa izjutra :lol:. Ali hvala Bogu jos sam sacuvao te visokotonske mikrofoncice u usima.. Verovatno zato sto umereno tiho slusam muziku na nekih -40 do -35 dB

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 4 nedelje kasnije...
Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...