Jump to content

Electro Voice KD 7 the Baronet


Okibokis

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima,povod za ovu temu mi je bio oglas na KP jer covek prodaje ove kabinete u Thorensovoj izvedbi,ali kad sam potrazio na netu o cemu se radi,vidim da su istorijski poznati kabineti .Interesuje me da li je neko nekada imao prilike da cuje ove kabinete ?Deluju zanimljivo...

Ima i PDF da se skine,ali ne mogu da ga postavim u temu zbog velicine.

d.jpg

big-34941255_577176e3bec413-22134657DSC04586.JPG

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

sa pravim driverima moze dobro da zvuci

msm da na kp ima par Lorenza LP312 od kojih nesto moze da ispadne

 

ako sam dobro razumeo da su na prodaju prazni kabineti ...... ?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

za 600E ,samo da cujes i samo ako se stvarno zaljubis

 

uz nesto rada ,truda i vremena, mloooogo zvucnika moze da se dobije za 600E , a bojim se da taj Peerles ne spada u tu kategoriju

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Cenim da bi bilo zanimljivo metnut EV 12TRXB u tu ugaonu hornu, čisto da se čuje i malko premeri. I onako fabrički imaju predviđenu nekaku sličnu drvenariju :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

51 minutes ago, Zflazar said:

btw, na KP ima na oglasima i originalkutije za RCA sisaste zvučnike.

da prostite gadne su ko lopov.

To za Rca nije ta prica,izvorno su to bile kutije za kacenje na zid,sa malom litrazom,a ove Short horn su prodavane kao univerzalni kit kompleti ,pa je interesantno jer je pretpostavka da moze svasta nesto da dodje u obzir.Cim je EV to reklamirao kao provereno dobru kombinaciju.Ovde drvenarija nije neka novcano problematicna stavka,a moze da se da pdf sa merama pa da se samo preuzmu delovi iz bilo koje radionice gde seku na meru njihovu ivericu.Jedino je enigma za sta je sve sposobna ta horna?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1 hour ago, Zflazar said:

Okibokis,

da li ti poseduješ bilo šta od drajvera koje spominjani kabinet može da iznese? :)

Ja trenutno imam neke Rola 10 incha,koji su osetljivi,ali bi ih preradio da budu sa sundjerastim,a ne sa harmonika vesanjem,a vidim da su oni ove kabinete u originalu prodavali i sa 8 incha drajverima.Nije mi problem da nadjem ni neki Isophon ili cak i Audax.ali mi je problem prostor.Ako ta prica uspeva samo sa njihovim drajverima,onda se ne bih upustao u pricu.Temu sam postavio,jer je projekat star bar 50 godina,pa sam se nadao da je neko nesto slicno cuo u originalu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 4 months later...
On 7/4/2016 at 5:32 PM, Okibokis said:

To za Rca nije ta prica,izvorno su to bile kutije za kacenje na zid,sa malom litrazom,a ove Short horn su prodavane kao univerzalni kit kompleti ,pa je interesantno jer je pretpostavka da moze svasta nesto da dodje u obzir.Cim je EV to reklamirao kao provereno dobru kombinaciju.Ovde drvenarija nije neka novcano problematicna stavka,a moze da se da pdf sa merama pa da se samo preuzmu delovi iz bilo koje radionice gde seku na meru njihovu ivericu.Jedino je enigma za sta je sve sposobna ta horna?

Postavi link ka tom pdf-u.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...