Jump to content

Kuzma Stabi S + 4point + Bajadera + Benz LPS + biće još ponešto


Woland

Preporučeni Komentari

Ajd vako....

Jutros sabajle, sedosmo Tika i ja u moj najnoviji automobil renomiranog proizvodjaca ( u je ...), te ponukani obecanjima svakojakim Wolandovim krenusmo  na gastroaudio turu u preko. Posle 50 cucnjeva i par sklekova, :tegovi: dodjodmo do opasne tacke pakovanja u auto ( sto moga, sto Tikinog). Izdraza ti sjajna sprava dva heroja te onda, Impulsu vazan podatak,... BG- Vrbas sat i deset. :Laie_68: Tek da se zna. Nije sve u brzini, ima nesto i u precanskom predjelu i pejzazu sunkovitom, koji te ocekuje na kraju puta.

Na licu mesta krenu prsenje i takmicenje pojasevima. Muceni Woland ispao u sesnestini finala, Mali mu. Nema ga nigde.., al ne sekiraj se Woli, svakom naraste  na kraju, sad, nekom pre, nekom posle. I ti ces jos malo sa tibom u pubertet. :oldtimer:

E sad sprave...

Seting1 - Sljiva (opaka), sir, prsuta plus, Benz Lps, 4 point. Kuzma, Impuls, Kompenzatori...( ajd sad bio i Babel, al njega namerno ne pominjem iz ciste zlobe ....tj moze mi se).  Sta reci. Uvek se krene sa rakijom a zavrsi sa genocidom i kuknjavom teskom. Mojom i Tikinom  izgibijom od sljive a kuknjava sto nismo vlasnici istih gore pomenutih. Jos od kako smo ko klinci folirali, i preuvelicavali  seksualne (ne)uspehe, nije mi se javilo ovo osecanje  ko danas.  Gomila ljudi je pisala o Benzu dosta lose, ili ga nepravedno optuzivala za sve i svja, a ja dodjoh do zakljucka da ga velika vecina nije cula u pristojnom i njemu pripadajucem setapu, ili ga uopste nije cula ali ima veoma tvrd i cvrst ko klisurina stav o njemu, uglavnom , pa recimo negativan il najblaze receno mosnice-testisi  nivo zainteresovanosti za isti. E pa greska. Zato i ono o pred i pubertetsko preuvelicavanju i skrivanju. Radi to oholo dobro. Woland onako precanski kvarno, namamio nas na mi mislili  rakiju i klopu, kad ono slet izvodjaca ko za 25 maj. Nabrijani, namunjeni, rade ko  milion ala, samo jos stafeta fali ( doduse to smo i  ispravili ubrzo, posto flasa isla od jednog do drugog Worp brzinom,... navezbalo se sta ces). Opaka zvucna slika. Arvo Part sasvim nova dimenzija....on je obicno veoma tiho ubacen, tako da sistem mora na misice da izvlaci nijanse muzike, tj, ako jedna sprava fali magija ode u .... Sve na mestu bilo,  muzika ko valeri  svaka nijansica daje magiju, a onda onako u  zbiru svesnost lepote dela  i vatromet endorfina. Al stvarno. Sa takvim uredjajima bih bio srecan cak i da me je namesto Koviljske sljive i sunke i prsute i sira i rostilja i svasta jos sto bilo, docekao Vucic u drustvu gospodje Radete Vjerce  sa 100 grama parizera il podrigusom. Al to je vec neki drugi scenario.

 

Seting2 - Isto to al umesto 4pointa i benza Ortofon 540 MK2 mm zvucnica SME M2 ruckica. Dali je velicina bitna... Socijalno i politicki korektan odgovor bio bi ne, al mi svi znamo istinu. Elem posle onolkog 4 pointa dodje na red Sme sa Ortofonom, pa jos MM. AUUUUUU. Odma da kazem, SME se ljuto borila sa mnogostruko vecim (jacim i skupljim) neprijateljom. Ona je bila Sarac za prvog srpskog i svetskog internet junaka Marka kraljevica (cisto da Vas podsetim dela kad Jevrosima kaze Marku... ostavi se sine cetovanja...),  tj Ortofon 540. Jos jednom AUUUUUUU. Neverovatno kako lepo i dobro moze da zvuci glava od cca 200-300 E. naravno da nije bolja od Benza, niti je SME bolji od 4pointa, al to je za svoje pare zvucalo, ajd po treci put AUUUUUU. Sad zasto poredjenje sa Markom i Sarcem.... pa zato sto na kraju nejebase od mnogo, mnogo jacih, a ovako su super i fenomenalni i onako cakani, plus ovaj izmislio internet :oldtimer: .  Ozbiljna preporuka, puna srca za nekog ko ulazi u vinil vode a nece da prodaje bubreg zarad mnogo dobrog zvuka.

 

I najzad Lukasek PP1. Eve ga kod mene sada, ne verujem, gledam, ustajem sa kreveta... Kao sto je u Americkim filmovima dovoljna jedna vlazna sibica mala, da osvetli celu sobu plus sise glavne glumice, tako je ovo malo parce nicega relativno pristojne cene ( pa i jevtino, ako saberete cene brendiranih  MM pojacala, pa MC plus, pa zajeb, pa svasta nesto), zasviralo fenomenalno na jedan u mom sistemu zvukom za pricu. Mala, malecna phono sekcijica OGROMNOG I DIVNOG zvuka. Toliko o gabaritima istog. Je li bolje od Salas + step ap trafo, koji ja imam il Ixona Wolandovog il neke druge  namunjene sprave ne zelim sada da kazem. Tek sam zapoceo ozbiljno slusanje, ali...Potseca me na one Indijske muzicke filmove, znate ono kad glavna glumica malo pokisle majce (da pokaze ...jel), izadje na ulicu i  pocne da igra, odjednom svi prolaznici, postar, saobracajac, zla maceha, mesar, lokalni Indus na samrti vec deseti dan... znaju sve korake, koreografiju, svi ko jedan igraju i niko ne kasni. E tako i ovo. Pravljeno za benza, slusam ga sa Rondo redom, Slusali ga Lazaro braders sa cime vec, i on svuda radio fenomenalno na jedan. Nema uklapanja, nema neodgovaranja....on svira i to jos kako. E sad, slusali se i neki drugi primerci istog pojacalca, al kolko cuh neki bili toliko izraubovani i "popravljani" da to nema veze sa ovim ovde prisutnim kod mene. Za te nemam pojma, al ovaj ovde opaka sprava, Kupis, prikljucis, uzmes pice sednes i uzivas. Bez palamudjenja. Zivela Indijska kinematografija, Ziveo Lukasek PP1. HERMAFRODIT SPRAVA.... SVE IMA I NISTA JOJ NE FALI. :inlove: Ovako na jedan zvukom fenomenalna.  O zvuku na duze slusanje za koji dan.... mozda....ako prezivim odijum  Spejs satl inzinjera.

E vala dosta

Pozdrav i odzrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da se i ja malo dodam na pisanje Groznog.

Bio PP1 kod mene zimus par nedelja. Uz njega je bilo u gostima i nekoliko step up trafoa (auditorium A23, Luxman 8030, Iskra 1:30 mikrofonski SUT, Lundahl LL 19ijošnekebrojke), Šolajin LCR phono, kao i prototipovi sadašnje Žabe Koja Peva.

Kao što sam rekao i Wolandu kad sam mu vraćao PP1 radi se o izuzetnoj spravi koja Nema Svoj Zvuk, što je možda nekima mana, nekima prednost ali u suštini je od izuzetnog značaja kad zalutaš stranputicama kombinacija trafoa i pojačala pa uvek imaš spravu koju možeš koristiti kao svojevrsni etalon na osnovu koje možeš upoređivati napredak ili nazadovanje u razvoju svojih spravica.

U nedostatku domaćih resursa bih se uvek rado zadržao na ovoj bezobrazno dobroj hromiranoj kutiji za tompuse.

Kao što sam svojevremeno napisao za Doktorov 211SE i ovde je jedina mana uređaja po mene nepovoljna vlasnička struktura.

Uživajte momci u PP1, meni donela puno lepih trenutaka muzike i druženja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo prvih utisaka posle malo duzeg slusanja PP1. Cisto komparacija sa Salas +Sowter (Stevens & Billington) step apovi.

PP1 mirniji, odmereniji, precizniji bas mozda malo. Opet Salas i step ap za trunku vise visokih i za nijansu zivlji. Drugaciji tip zvuka. Mozda Salas +Sowte za nijansu uvlacljiviji u muziku.  Nisam siguran koji mi se vise svidja.  Sa Bilington step apovima   zvuk maltene isti, kao  sa PP1, ali pozornica za nijansu manja, tj uza od Sowtera.. SVe su to nijanse. Ozbiljna je to spravica. Sa bilo kojom od ove tri bih na dalje ziveo u sreci i veselju.  Uzgred, Sowter za nijansu jaci gain. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dokle je doslo sa UZ perilicom?  :whistle2:

 

Uzgred ako se zapati rasparva o pp1, neka se otvori nova tema da Wolandu ne poganimo vec zapocetu temu. Pozdrav

 

Pa tema je ....  + jos ponesto ->  PP1 moze biti jedno od to nesto :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"delegiraj"  :acute:

 

Treba prvo da osmislim pa da delegiram :)

 

Znao sam. Kad sam postavljo razmišljao kako neko od troice (doca, groznjikavi i woli) nema perilicu.

 

=>crni cd živi duže uz kalgon<=  :buehehe:

 

U međuvremenu Grozni bezecovao kadu na tri meseca.. za jetru mu treba, kaže :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ne, neko mu slagao da cuna raste od UZpranja ... 'oce 18''   :hot:

Ninja, na zalost tek na leto kad budem otisao na godisnji imacu vremena, pa cu da idem na skracivanje :buehehe: Ovo vise zbog drugovi moram. Veci mi bas drajver od Wolandovog, veci mi stomak, veci.... Os ti da me Woland zamrzi. Nije bre on najgori... Sem kad se ostrvi na mene :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ninja, na zalost tek na leto kad budem otisao na godisnji imacu vremena, pa cu da idem na skracivanje :buehehe: Ovo vise zbog drugovi moram. Veci mi bas drajver od Wolandovog, veci mi stomak, veci.... Os ti da me Woland zamrzi. Nije bre on najgori... Sem kad se ostrvi na mene :msn-rofl:

 

ahaaa, to je ona "surla" sto je visila sa sprata u Vrdniku :unbelieveble:  

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...