Jump to content

K: Trafo 1KVA


progster

Preporučeni Komentari

Kupujem trafo od 1KVA (ili više). Torus nikako (ne odgovara po karakteristikama), može EI, može 4C, može možda i još nešto, ne znam ni ja, ponudite.
 

Generalno, najbolje bi bilo da je split bobin EI, znači ovako:

http://i57.tinypic.com/iom2p4.jpg

 

Napon sekundara je nebitan (može i bez njega). Cenim da bi mogao i ovakav  kao sa slike iz mikrotalasne, aparata za varenje i sl.

 

Može i sa običnim kalemom (ne split bobin), prednost imaju oni sa zveknutim primarom pošto svakako moram da premotavam, a šteta ispravnog trafo-a.

Ukoliko neko kojim slučajem ima samo jezgro (bez namotaja i kalema, samo limovi), može i to. Sve je stvar dogovora. :)

 

Namena: Dobio sam zadatak da napravim auto punjač/starter (ne pitajte me ništa, meni ič ne treba, ocu treba za radionicu) pa mi treba neka mrcina (ako kome treba mogu da otvorim temu sa šemom i podacima)...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zapravo ništa.

 

Guja kad nešto ima u šteku, samo dobaci hint u fazonu "ne se brigaj, nema problema" (doduše, koristi svoju terminologiju) pa ko shvati, shvati. Kad kaže "hmmm.." onda se ili nečega priseća, u fazonu, pa možda sam jednom ... ili ona druga varijanta, kad "hmmm" može da znači "zahebano" a to znači da niko ne zna koliko to može da košta... (izrečeno su lične baljezgarije na temu i nemaju veze sa stvarnim likovima ili osobama iz stvarnog života. U procesu baljezganja nije povređena ni jedna životinja)

 

:msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Možda je to "Hmmmm" kad se prevede  zapravo: "Ma kume, kud baš najskuplju?!?"   :buehehe:


Ako igdje postoji to što tražiš, Guja će pronaći i ponuditi po cijeni koja je niža svega drugog što realno možeš dobiti, a da valja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@guja

Po onome sto smo ti i ja pricali ja sam spreman da platin tu realnu cenu. Ako imas nesto kazi koliko ti trazis, ja kazem malo-mnogo, , taman, prosto. :)

@alex

Video sam to, ima trafoa sa ok cenom, ali prvo da vidim ima li nesto sto vredi unistiti (zao mi ono da rasturam, valjace za nesti pametno, rece covek, za alepha npr)

@bajilag

Zvao sam tog lika, ali se ne javlja, zvacu sutra ponovo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni svakako samo limovi trebaju, a da rastutim onakav trafo kakav manicp prodaje ne bih, ali ako nemam izbora bice tako nesto. Nije problem u ceni, znam ja da to toliko vredi ali mi je zao da bukvalno unistim nov trafo, opet kazem ako mora mora...

Zbog toga moze iz mikrotalasne. On svakako nema neku namenu... Brusilica i fik.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zbog toga moze iz mikrotalasne. On svakako nema neku namenu... Brusilica i fik.

Imaš li bezbolan prijevoz iz Novske? Poklonio bih ti trafo iz mikrovalke. 

Ako se ne varam stoji mi na tavanu kvrga od oho-ho kila

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sigurno ti ne odgovara torus? Imam ovaj Minelov, u originalu su sekundari 23,6v i 18v, motani žicom 2,4mm bez izolacije. Sekundar od 18v je domotan sa žicom 2,2mm bez izolacije, sada ima isto 23,6v. Trafo je posle zaliven i vakuumiran. Ima oko 8 kg.

post-205-0-54108600-1452457374_thumb.jpg

post-205-0-56489100-1452457413_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Taj mi je zapao na oko, prodaje se sigurno pola godine, možda i više, i kako stoje stvari "ugasiću" taj oglas. To što je 12V meni ne odgovara uopšte, meni je potreban split bobin EI trafo, na jednoj polovini jezgra namotan sekundar 2x22V par stotina mA, i preko njega primar, a na drugoj polovini 2x22V za 50ak ampera, i odmaknut od jezgra...

 

Ce vidimo, zavrsi ti prvo ispitni rok.

Dogovoreno. :)

 

Imaš li bezbolan prijevoz iz Novske? Poklonio bih ti trafo iz mikrovalke. 

Ako se ne varam stoji mi na tavanu kvrga od oho-ho kila

Pa i imao bih ali nema od toga ništa, ja neću sigurno pre leta ka njima, a ni oni neće ka meni tako da nema to toliko smisla. Hvala ti u svakom slučaju Mlađo. :)

 

INKVIZICIJA

 

Meni na pamet pada neko...... punktovanje .... :phil_04:

 

Ili planiras da mucis komsiju.....

Ja?

Ja pravim starter, napisah u prvom postu. :)

 

Sigurno ti ne odgovara torus? Imam ovaj Minelov, u originalu su sekundari 23,6v i 18v, motani žicom 2,4mm bez izolacije. Sekundar od 18v je domotan sa žicom 2,2mm bez izolacije, sada ima isto 23,6v. Trafo je posle zaliven i vakuumiran. Ima oko 8 kg.

Teško, morao bih da proverim ali ne verujem da bi on to mogao da izdrži toliko opterećenje.

Taj trafo treba da isporuči 160A DC pri opterećenju, i kažu da u originalu punjač može to da radi 10-15min, mislim da ima prejaku spregu i verovatno bi se istopilo nešto od temperature, jedino što mi pada na pamet je da se veže prigušnica, ali to ne bih da radim na svoju ruku, torus da premotavam teško, nemam toliko volje. Hvala ti na ponudi, videću pa javim.

 

 

All:

Da se razumemo, ima dosta dobrih trafo-a za ovu namenu u ponudi na oglasima (u smislu da su 1kVA), sa pristojnom cenom za tu snagu. temu nisam otvorio da bih dobio nešto mufte, već možda neko ima neki trafo koji nema neku pametniju namenu, zveknuo primar, sekundar, mikrotalasna i sl. Naravno to platim toliko koliko vredi, nađemo se negde između 0 i cene novog trafo-a, ako je dobar više, ako je oštećen manje i mislim da je to u redu, ne košta ništa da popričamo o tome. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisam ni mislio da si tražio mukte trafo. Ponudio sam ovaj jer znam da negdje stoji na tavanu i da meni ne treba. Imam uz njega i nekakav kondenzator koji izgleda kao da uljni, ali ne tvrdim da stvarno i je, od nula-cijelo-nešto mikrofarada.
Ponudio sam ga sa nadom da je moguće da ti ga se nekako prebaci.
Već sam dostavljao tako neke sitnice i drugim kolegama na forumu. Nije ni važno kome sve i što.
Na žalost, nemam nekakav svoj pouzdan kanal za dostavu.



EDIT:
Kad smo već kod toga....ima li smisla davati takav trafo nekome na premotavanje na željene napone i za što bi ta jezgra mogla biti dobra osim za mikrovalku ili starter?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Guest
Ova tema je za sada zaključana i nisu omogućeni budući odgovori.
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...