Jump to content

Hiface 1 i Windows 8.1


chakija

Preporučeni Komentari

Imam problem sa dotičnim USB-SPDIF konverterom.

Naime, od kako sam instalirao windows 8.1 imam problema prilikom puštanja muzike sa hiface-a.

Uredno instaliram drajvere i windows ga prepoznaje u device menageru, ali prilikom reprodukcije zvuka imam dodatno krčanje i šuštanje uz muziku koju puštam. Pitao sam na zvaničnom sajtu m2tech u čemu bi mogao biti problem, ali oni su mi samo rekli da instaliram najnovije drajvere, koji su btw poslednji put ažurirani 2011-te.

Na win7 nemam ovih problema.

Windows 8.1 mi je jako dobar- brz i dosta stabilan. Jedini problem sa njim mi je ovaj hiface konverter...

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Sa windows 10 sam probao i on ne konta uopšte hiface. Takođe nekoliko programa koje koristim ne podržava.

Win7 mi je nekako arhaičniji...ali na njemu je sve radilo.

 

Inače, nisam probao wasapi, ali sam probao kernel output i standardni i opet isto.

EDIT:

Instalirao Wasapi i isto se ponaša. Takođe, sem foobara2000 i u drugim programima za puštanje muzike imam iste simptome - šuštanje i slične artifakte.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ili je firmware ili se s nečim drugim kolje. Pomažu druge verzije firmwarea, pa čak i druge verzije programa (foobar), a često treba i unazad sa varijantama. Imao sve opcije i varijacije na temu s raznim konverterima. Npr jučer instalirao Teac h01 neće pa neće i nakon nekoliko drkeljanja i resetiranja proradilo iz nepoznatih razloga kao što iz istih razloga i nije htjelo raditi. Ah ti kompjuteri :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Otkriven problem...

Klao se sa hdmi audio drajverom grafičke kartice. Morao sam instalirati najnovije drajvere za hdmi audio i sad deluje da šljaka bez problema.

EDIT

Manje šušti ali se dalje ne svira kako treba :(

EDIT EDIT

Ma isto sranje ko i ranije... grrrrr

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako vec nisi, evo neki predlozi.

 

Instalacija svih drivera za chipset, graficku, sta vec ALI skinuti sa sajta proizovodjaca za date prozvode (narocito maticna ploca ako ima vise install fajlova)

Update na poslednji windows8 hotfix

Iskljuci sve periferije dok ne resis, dodatne kartice, dodatna USB periferija...

Dali imas pristup nekom drugom USB-spdif konverteru da vidis da li on dobro radi, ili USB DAC-u ... 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Probao sam sve gore navedeno...ništa nije pomoglo :(

Tako brzo italijani poslali novi firmware?

Obavezno probaj hiface i na nekom drugom racunaru, ne daj Boze da je on ostecen.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Neverovatno, ja baš poslednjih par dana imam identičan problem sa NuForce DDA-100 pojačalom sa DACom. I to je povezan običnim USB kablom. Sistem je win7, neupdateovani, matori. Do prekjuce sve radilo super, ništa nisam dirao, samo sam premestio kućište računara sa desne na levu stranu stola :D I skinuo sam produžni USB kabl jer više ne treba, čak sam i u isti USB port ubo...

 

Jedino što pomaže je da isčupam pa vratim USB kabl iz kompa, onda radi kako treba, pa posle nekog vremena (reda veličine 10ak minuta) opet počne blago krčanje/šuškanje uz zvuk...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uh jeste...

Doduše, drugar je na njegovom kompu probao na win8.1 i radilo mu je.

Ok, onda je pretpostavka da nije da win8 ne podrzava. I 99% nije do drivera za hiface.

Da vidis da li je do samog racunara ili drugih drivera probaj ako vec nisina taj racunar da stavis win7

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo pišem sa Win7 operativnog sistema... i dalje šušti prokletinja!

Znači, nije do samog windowsa nego je do računara. Ponestaje mi ideja...

Moguće da ga hebe što je x64 verzija. Na laptopu imam x86 win7 i tu mi hiface ne pravi probleme.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...