Jump to content

MAGNOVAL podnozja za PL519


SID 6581

Preporučeni Komentari

Gde mogu da se kupe kvalitetna podnozja za datu lampu? Nesto u fazonu Teflon pozlata ili srebro? Takodje one kapice sto idu gore na lampu, po mogucnosti da imaju sraf sa strane da se kontakt dodatno ucvrsti, znam da ima toga negde, svojevremeno sam video na netu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 20
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

http://www.ebay.com/itm/2PCS-High-end-Magnoval-9-PIN-Teflon-Tube-socket-FR-WE34-WE429-8233-6S45P-WE418A-/321653649222?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4ae40d2f46


Ovo je ok, ali ne moze za PL519 (magnoval B9D) , idu uzi pinovi za date lampe na tom linku, postoji adapter, al cemu to.

 

Ne znam jel ovo istina, NOS keramika posrebreni kontakti, mala cena mi nesto, za 4 komada http://www.ebay.it/itm/4X-MAGNOVAL-9-PIN-SOCKET-B9D-PCB-MOUNT-NEW-OLD-STOCK-SILVER-PLATED-/361174163838?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item5417a8617e  Ti mogu na PCB koliko vidim, takvi mi I trebaju u sustini

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Ovo je ok, ali ne moze za PL519 (magnoval B9D) , idu uzi pinovi za date lampe na tom linku, postoji adapter, al cemu to.

 

Ne znam jel ovo istina, NOS keramika posrebreni kontakti, mala cena mi nesto, za 4 komada http://www.ebay.it/itm/4X-MAGNOVAL-9-PIN-SOCKET-B9D-PCB-MOUNT-NEW-OLD-STOCK-SILVER-PLATED-/361174163838?pt=LH_DefaultDomain_101&hash=item5417a8617e  Ti mogu na PCB koliko vidim, takvi mi I trebaju u sustini

 

ta podnozja sa drugog linka su do jaja.

 

jesu posrebreni kontakti.

 

ako mozes, uzmi.

 

:drinking-2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala svima za sugestije, ja nisam stalno ovde na forumu, malo me ima pa nema. Onda pokusam da nabavim ova posrebrena iz Italije, a za kapice - sve mi iste deluju, iste I kao ove sto vec imam na pojacalu. Nema nekakvih sto dodatno ucvrscuju kontakt, recimo crv srafom ili nesto slicno - bolje od standardnog. :angry7:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a za kapice - sve mi iste deluju, iste I kao ove sto vec imam na pojacalu

 

Hm, da, i to je tako verovatno već poslednjih pedeset godina. Jedan od razloga zašto se uglavnom konstrukcije sa lampama kojima je anoda na vrhu balona trpaju u "zatvorene" kutije i definitivni razlog zašto preferiram pojačala sa lampama kojima je anoda spojena na neku od nožica koje se bodu u podnožje. Ali to ti je to - ostaje ti samo da osmisliš neko bolje rešenje i daš da se izradi... U Priboju (CCCP pojačalo) je to bilo odrađeno sa drvenim kapicama, što inije neki problem, no me zgrožavalo gledanje u platnenu izolaciju voda koji dovodi visok napon na anodu sa izlaznog trafoa...

 

46529.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...