Jump to content

smartinf.ru


чика-Брка

Preporučeni Komentari

smartinf.ru

 

jedva ga ukloni sa kompa.

 

sav se preznoja.

 

kako sam zaradio - trazio sam krakovanu verziju SpinTires i dodatke.

 

skinuo, ali dobio umesto moje pocetne stranice google.com smartinf.ru.

 

jedva se oslobodi govneta.

 

kazu da je hijack.

 

nije ni internet ono sto je bio :)

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://virusesremovaltips.blogspot.com/2015/03/remove-smartinfru-from-your-computer.html

 

BTW, otkako sam instalirao mikrosoftov essential security (free) ništa mi se još nije prišljamčilo. Doduše, količina žvrljanja po nepoznatim lokacijama a pogotovo skidanje raznog softvera je svedena na skoro ništa, mislim da ama baš za svaku glupost koja mi može pasti na pamet, imam neki program u install folderu (instalacije ne dozvoljavam da se rade direktno sa neta nego samo snimanje na disk, potom kontrola i tek onda eventualno - razni "ubrzivači i tweakeri" sistema kojih na sve strane, obično su leglo đubreta a konačni efekat veoma upitan) - svodi se na to da kad jednom nabodem softver koji je dobar, više me ne privlači istraživanje alternativa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ко зна шта ради, антивирус му и не треба.

Ко вршља по крекованим сајтовима, ни антивирус не може да га заштити (нарочито ако је и антивирус украден).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

koristim Avast antivirus.

 

nikad me nije izneverio.

 

ima jednu lepu opciju, koja je korisna kad se ide po govnjivim sajtovima, na primer

 

kao ja, da bi nasao SpinTires igru za DZ, jer legalno kosta 25e :

 

boot scan.

 

podesis, restartujes komp i ostavis ga da ocisti djubre.

 

...

 

jos se navikavam na w7, jos mi je nepoznanica jer sam do skoro koristio wxp sp3. :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mani se Avasta i koječega - provereno i na mašinama koje koristi i ko treba i ko ne treba (dileje koje trpaju zaražene fleške svako malo i opet ništa...)

Na win 7edmici, najbolje se pokazao mikrosoftov essentials paket...

http://windows.microsoft.com/en-us/windows/security-essentials-download

 

Samo to i ništa više je savršeno dovoljno. ... uz naravno upotrebu zdravog razuma šta se na kompu otvara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je komp samo za net i ziku onda linux neki, otvaraš šta hoćeš ideš di oćeš.... Lično koristim mint, zato što na ovoj aždaji samo linux može da radi, već godinama, wimdons mi je postao blja. Može i puppy, boot sa diska i save file na nekoj od particija i široko za net.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ко зна шта ради, антивирус му и не треба.

 

U bivšoj firmi sam odštampao i podelio svima saopštenje-uputstvo u kome sam naveo sve načine "samozaštite" od virusa.

Od tada više nije bilo problema i zivkanja Ace svaka 2-3 dana da iznova i iznova "čisti" pojedine računare :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U bivšoj firmi sam odštampao i podelio svima saopštenje-uputstvo u kome sam naveo sve načine "samozaštite" od virusa.

Od tada više nije bilo problema i zivkanja Ace svaka 2-3 dana da iznova i iznova "čisti" pojedine računare :)

 

Podeli i ovde ljudima :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beše odavno, ko zna gde je original :D

 

Uglavnom sam prolongirao da ljudi na poslu ne koriste društvene mreže (facebook, twitter, myspace) jer preko poruka itd.. mogu pokupiti virus, spyware.... Zatim ne-korišćenje sopstvene email adrese u firmi već isključivo poslovnog inboxa (u koji je bio ugrađen još na serveru dobar spam filter), i takođe ne koristiti poslovni email u privatne svrhe. "Poznate" web adrese, zvanične web prezentacije većih preduzeća itd retko kada, tj. jako teško mogu sadržati viruse.

Ako se i pored toga, nekako nađu na web sajtovima koji nude nešto što treba platiti - besplatno (torenti, free download muzike, filmova, etc...), sigurno će primetiti banere tipa "vi ste milioniti posetilac, osvojili ste 100.000$" i tome slično, pa neka ne klikću na takve i slične banere.

Ako im u inbox ikada i dospe email sumnjivog sadržaja, ne otvarati ga, jednostavno ga obrisati. Ako od klijenta stigne email sumnjivog sadržaja, lako se može proveriti telefonom šta je u pitanju.

Pored svega toga izdejstvovao sam i da se kupe licence za Eset Smart Security umesto do tada besplatne verzije avasta, pa je nakon svega toga problem sa virusima jednostavno nestao.

 

No beše mala firma, svi se znamo, bilo je lako srediti sve to za 7-8 računara.

 

U nekom većem sistemu ne znam kako se to rešava, znam da su ranije postojali harverski firewall-ovi sa antivirusima i antispyware-om...

 

Tako da, ako znaš šta radiš no frx.

 

Recimo da je meni trenutno jedina zaštita Avast free, lako signalizira svaku pretnju od koje se odmah udaljim/proverim šta je. I tako već god'nama...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim AVG free godinama,uzto i USB vaccine od Pande,nekak procackam sa Malwarebytes antimalware....a bogami idem svugde,skidam sve zivo :hot: ali ipak znam gde idem i sta skidam,uz to obavezno koristim i ccleaner! Imam xpsp3,musterijama kad treba instalirati win xp ili 7 stavljam avast,usb vaccine i ccleaner....Hvala bogu retko se desava reklamacija,uglavnom im objasnim ccleaner kako da koriste.U januaru moj prijatelj je dobio nov virus cryptowall 3 koji sifruje sve dokumente pa redom sve fajlove,za otkljucanje su trazili prve nedelje 500 pa 1000 dolara,nista od toga,vratili smo sa bekapa stanje,ali pre toga sam uspeo virus da sklonim sa roguekillerom i nasao sa malwarebytes-om...malo sam ucio ,ali povratak kodiranih dokumenata smo zaboravili.....zato ljudi radite bekap svojih podataka,bolje imati 3-4 kopije nego nijednu!!!! Zato ja imam 9 diskova,3 se stalno vrte! :acute:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim AVG free godinama,uzto i USB vaccine od Pande,nekak procackam sa Malwarebytes antimalware....a bogami idem svugde,skidam sve zivo :hot: ali ipak znam gde idem i sta skidam,uz to obavezno koristim i ccleaner! Imam xpsp3,musterijama kad treba instalirati win xp ili 7 stavljam avast,usb vaccine i ccleaner....Hvala bogu retko se desava reklamacija,uglavnom im objasnim ccleaner kako da koriste.U januaru moj prijatelj je dobio nov virus cryptowall 3 koji sifruje sve dokumente pa redom sve fajlove,za otkljucanje su trazili prve nedelje 500 pa 1000 dolara,nista od toga,vratili smo sa bekapa stanje,ali pre toga sam uspeo virus da sklonim sa roguekillerom i nasao sa malwarebytes-om...malo sam ucio ,ali povratak kodiranih dokumenata smo zaboravili.....zato ljudi radite bekap svojih podataka,bolje imati 3-4 kopije nego nijednu!!!! Zato ja imam 9 diskova,3 se stalno vrte! :acute:

 

Ko zna zna :oke: bekap je mama!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Do kada?

Hteo reći propagirao... typo... :)

 

elem, ja sam i dalje pri stavu da nema te softverske zaštite koja može da zameni zdrav razum...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja koristim AVG free godinama,uzto i USB vaccine od Pande,nekak procackam sa Malwarebytes antimalware....a bogami idem svugde,skidam sve zivo :hot: ali ipak znam gde idem i sta skidam,uz to obavezno koristim i ccleaner! Imam xpsp3,musterijama kad treba instalirati win xp ili 7 stavljam avast,usb vaccine i ccleaner....Hvala bogu retko se desava reklamacija,uglavnom im objasnim ccleaner kako da koriste.U januaru moj prijatelj je dobio nov virus cryptowall 3 koji sifruje sve dokumente pa redom sve fajlove,za otkljucanje su trazili prve nedelje 500 pa 1000 dolara,nista od toga,vratili smo sa bekapa stanje,ali pre toga sam uspeo virus da sklonim sa roguekillerom i nasao sa malwarebytes-om...malo sam ucio ,ali povratak kodiranih dokumenata smo zaboravili.....zato ljudi radite bekap svojih podataka,bolje imati 3-4 kopije nego nijednu!!!! Zato ja imam 9 diskova,3 se stalno vrte! :acute:

 

Predlažem da se isproba:

http://www.mcshield.net/

 

Domaći program, možete da pročitate dosta review-a na engleskom i srpskom, verovatno najbolji program za zaštitu od USB malware-a.. Panda samo onemogući autorun sa USB-a, što nije dovoljno da se sve zaustavi, ovo je ipak ultimativno rešenje...

 

Što se antivirus-a tiče, ako se pametno surfuje, dovoljan je bilo koji, nikako krekovana verzija AV-a.. Free su sasvim dovoljne, Avast, AVG, Avira, Panda, MSE.. Ima ih gomila. Ja lično koristim promocije ESET-a na laptop-u, a na desktop-u imam Windows Defender koji dolazi uz 8.1...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...