Jump to content

Mali Mića aka m's coax drivers


John Coltrane

Preporučeni Komentari

Nađem male miće na buvišu za sto kinte svideli mi se, papir, i iz dosade zakačim na OB kad ono lepo svire pa reko aj da probam kako bi sviralo u ovoj postavci, kada je mića na sredini dvanaeskinje i mogu reći da su rezultati zadovoljavajući.

 

Sutra detaljni testovi i potraga za blokovima bipolarcima itd. raznih vrednosti da se sigram. 

 

 

post-1773-0-70132400-1426806167_thumb.jp

 

post-1773-0-61630800-1426806177_thumb.jp

 

post-1773-0-87315200-1426806188_thumb.jp

 

post-1773-0-13542800-1426806195_thumb.jp

 

Eto predloga za coax drajvere :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 8
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Neki Bozak bi lego na moj genrator bruma ki budali šamar :crazy:

 

Ekvilujzer je dobar samo što ne radi :buehehe:  mnogo šuška, jednom podmazivo posle odustao. Hitachi HGE-77

Obično uključim ldspa sa kompa mada sad ni on ne radi raspao se.

 

Panelima tj OB ovakve konstrukcije u principu nije potreban eq, potrebna je odgovarajuća soba i naravno kvalitetni drajveri. Vidim tamo se frljaju sa nekim Audio Nirvana FR i stavljaju ih u najobičniji BR velike zapremine i to im je vr. I nisu skupi, kad bi se imalo ščim i da mogu da se dobace :oke:

 

Mada Beyma 12GA50 isto bi lepo čučnula. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

   Kolegione M

 

 Opet mi Mnogo dobro zvuci ta tvoja muzika ! , nekako je najpribliznija zivom zvuku , jer slusao sam razne YT snimke pojedinih H/F sistema i skoro nikad mi se zvuk tih snimaka nije dopao , ovaj tvoj snimak tvojih HI FI kanapa mnogo mi dobro zvuci !!!

 

Ne bilo ti naredjeno (al bilo ti zapovedjeno)  snimi pa pusti sa YT preko mali Mica recimo ovo staro radio amatersko kolce od Dragana Aleksandrica pa da uporedimo razliku u kvalitetu . https://www.youtube.com/watch?v=P4PJMmTuPIU

 

   :BeerMugCheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kolegione Bant, naravski :good2:  ce da bude.

 

Ovo je inače snimak bez dsp eq pošto je isti prso i neće da radi kako treba, a treba da malo uvuče oko 800 - 1200Hz.

 

Danas su baš bila kolca na programu jer sam objašnjavao drugaru za nekog Ranka harmonikaša ko je pa smo ga našli na YT.

 

Ne verujem baš da bi ti se svideo zvuk ovakvog OB, naravno da je zvuk prirodniji neko iz kutije, nego je teško postići bas, ima ga i tačno se čuje svaka nota ali fali par dB, ako imaš neki FR obavezno probaj, ako već nisi,  mogu i neki stari ovali iz radiona pa na neki deblji karton za probu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

     Dogovoreno !

 

 Moze da ide i ovo staro parce muzike isto svirano od Dragana A. ,  ima tu na snimku podosta kvalitetnog Bass-a  a ni Soprani ne zaostaju mnogo , sto bi se na nasem ST bandu reklo ` bass ti samo zakiva - oce zvucnike da nam pocepa  ` :laugh1tooht:

https://www.youtube.com/watch?v=MjkTntjoGPA

 

    73  od - Pirata Pancevo  - !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Seamtri za sve drugare na bandu :gusar:  i specijalno za kolegiona Pirata jedno kolce

 

 

 

edit:

 

Your video has been blocked.

Copyrighted content was found in your video.

Because of the claimant's policy, this video can't be played on YouTube.

 

ne mož ovo kolce kopirajtovo ga mile bas

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...