Jump to content

Technics SE-A 900s misljenje


чика-Брка

Preporučeni Komentari

kolege,

 

interesuje me misljenje o doticnoj amp + preamp kombinaciji.

 

da li je neko imao, slusao ...

 

imam neku kombinaciju, pa sad uzeti ili ne uzeti ?

 

plus - ima daljinski

 

minus - ima 70w po kanalu, a na vu metrima pise 200 ?

 

minus - stk.

 

:drink:

post-357-0-67479200-1422741911_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

+ ima vizualni šmek, mnogo mi se dopada

- čim se nakači neki jogunasti potrošač, krene da klikće zaštita... (posledica STK kola koje nerado radi sa 4 omskim opterećenjem)

Inače, tek za nijansu bolje svira od prosečne konfekcije iz tog doba a to nije mnogo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je kombinacija takva da trebaš da otuđiš nešto što ti ne treba onda uzimaj jer dobiješ fino kućište za neki pristojan amp pa makar to bio i običan LM3886 sa svojih 68W u klasi AB (a možeš sa istim IC-om da "naguraš" i celih 150-200W ako želiš)... kršteni tranzistorac koji radi na naponu koji daje taj trafo takođe može fino da se smesti u to kućište...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj amp + preamp je u kombinaciji 250e.

 

to je veliki minus.

 

jebes lepotu.

 

sto se tice kucista u kome bi napravio gain clone nabavio sam mnogo jeftinije

 

pojacalo - Philips 305.

 

osrednje lepo, silver, ima vu metre, odgovarajuce napone (trafo)

 

a neispravno. izaslo me 1800 din. a kao novo. stanje 10/10.

 

necu gubiti vreme da trazim kvar, raskupusacu ga i napraviti integralni clon.

 

treba mi backup pojacalo, jer stalno imam neke tamte-vamte i ostanem bez pojacala.

 

sto se tice clona - LM3886 ni u kakvoj kombinaciji ne dolazi u obzir,

 

samo TDA 7294.

 

:drink:

post-357-0-79387700-1422779506_thumb.jpg

post-357-0-03262900-1422779508_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Elem... Zaboravih da spomenem, sam pojačivač je dobar nego je preamp "take it or leave it" ili još bolje "nothing to write home about" i konstruisan je da bude idalan par izlaznim pojačalima SE-A serije.  Imao sam 800-ku amp i taj preamp i to ne tako davno. Svaki polukršteni samograditelj sa ovog foruma će žmurećki sa rukama vezanim iza leđa napraviti zvučno bolji preamp a ja sam ga kupio veoma povoljno očekujući tj nadajući se da se kutija i preklopnik, daljinski može iskoristiti... E, ali mrka kapa. Pokušaj da se sve to raspača i zameni onaj deo koji procesira audio signal bi zahtevao mnogo više rada nego koliko cela sprava zavređuje... Jedino vredno u ovom slučaju je kako Zoki reče, kutija i trafo + VU metri na izlaznom pojačalu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ajd prosvetli, što?

 

Evo ja ću da ti kažem bar dva dobra razloga:

 

LM3886 je skuplji (može se kupiti bar dva TDA7294 za cenu jednog LM-a)

TDA7294 je uvek plug and play, LM3886 ume da bude osetljiv na razne varijabile - ako nemaš sreće, oće da prsne bez najave, oće da zaosciluje i radi razne kerefeke...

Moguće da LM-a ima i u fejk verzijama pa zbog toga, ali ja se nešto nisam usrećio sa njima, procenat uspešnosti u gradnji sa LM3886 mi je bio na nekih 60% (4 od 10 je završilo u kanti) a sa TDA 7294 100% - spalio sam samo jedan a i za to sam bio kriv ja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a, to.

ja imam odštancovanih jedno 30ak lm-ova i svi otišli i nikad se ne vratili.

možbit da je razlog originalnos, bilo je jako taze po pojavi ampića na marketu.

posle nijesam čačkao više pa zato pitam, izjava je bila malo snejkasta na prvo čitanje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a, to.

ja imam odštancovanih jedno 30ak lm-ova i svi otišli i nikad se ne vratili.

možbit da je razlog originalnos, bilo je jako taze po pojavi ampića na marketu.

posle nijesam čačkao više pa zato pitam, izjava je bila malo snejkasta na prvo čitanje.

 

LM38xx serija čipova je postala "hajp" kad je tamo negde 2005 "provaljen" GainCard amp pa su svi od reda navalili da prave highend ampove za šaku novčića (fistful of dollars) a to je lako moguće rezultovalo alarmom u fabrikama gde se moglo raditi fejkovanje... (ajmo da ih zaje8emo dok su zagrejani i ne paze šta kupuju) a TDA7294 nikada nije bio predmet histerije, no samo još jedan pwr amp u malom kućištu...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

taj amp + preamp je u kombinaciji 250e.

 

to je veliki minus.

 

jebes lepotu.

 

sto se tice kucista u kome bi napravio gain clone nabavio sam mnogo jeftinije

 

pojacalo - Philips 305.

 

osrednje lepo, silver, ima vu metre, odgovarajuce napone (trafo)

 

a neispravno. izaslo me 1800 din. a kao novo. stanje 10/10.

 

necu gubiti vreme da trazim kvar, raskupusacu ga i napraviti integralni clon.

 

treba mi backup pojacalo, jer stalno imam neke tamte-vamte i ostanem bez pojacala.

 

sto se tice clona - LM3886 ni u kakvoj kombinaciji ne dolazi u obzir,

 

samo TDA 7294.

 

:drink:

 

Sax-e

 

Ne rasturaj tog Philipsa 305 ! ,

 

nego ga popravljaj jer ce taj 305 zvucno da pojede za dorucak i tog Technicsa a i ta chip pojacala zajedno .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam samo jedno iskustvo sa raskupusavanjem starih stvari. dobih jednog Snajdera sa STKom, 'bem li ga za oznaku ali mislim da ga ima na youtube, (neki klinac umace cetku u vodu skuplja prasinu, prska sprej na sve potove i sl.).

Probam ga, krci na sve strane, zvuk kad svira i nije tako los, unutra sve Rubiconcici, trandzice sa mamom i tatom. Buduci da je STK, a i pojacalce je bas pojacalce u deminutivu, pogonski kondovi su jako mali, samo 2x3300uF, ladnjak mali.

ja se obradovao...sad cu da iskoristim svu mehaniku: sasiju, ladnjak, potove, preklopnik, trafo...trafo?

 

potovi zezaju svi do jednog, kad sam ih skidao vidim da je bilo oksidacije do mojga, jedva da mozes da skines nesto a da ne povuces i stampu. potovi inace kvalitetno uradjeni...oni zubici za pertlanje nisu plek nego LIVENI. kajne otvaranje i ciscenje. preklopnik je konstrukcije da obrtno kretanje pretvara u klizanje napred nazad a taj element je direkt postavljen na PP.  kondovi za pogon PP pljucnuli...rasklopis sasiju pa shvatis da je slabasna ali ok moze da se radi na tome...trafo na sekundaru daje 2x23.5V ali malko A, ne mozes da teras ni govanca iz RK.

 

Koliko sam shvatio nagrada je kad dobijes dobru sasiju ili kutiju a Bog te pogleda ako dobijes iskoristive VU metre, trafo i sl.

 

Sve zavisi od stanja pojedinog pojacalca ali malo cega mozes da iskoristis iz onoga sto malo kosta. Zato i ja glasam za 7294. ili iz genericke sheme ili iz Miletove (je li ovo jeres?)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@banat +1

Ova lepota zasluzuje nesto kvalitetnije od chip pojacala. Ni ti LM Ti, nisu drasticno bolji od STK

 

  Branko

 

 osim sto je ta kutija takva kakva je( nekima OK, nekima mozda ne ) ,samo letimicnim pogledom u servis manual ostro oko iskusnog servisera ce odmah zapaziti kakav se elektronski dragulj krije ispod haube tog 305 pojacala .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Oko VU metara, postoje dve stvari koje valja spomenuti. Prva je da su oni načelno isti kao i brzinomeri u automobilima, koji se po zakonu prave tako da poaluju VIŠE, nikako manje, jer je to bezbdnija greška, a pošto je to velikoserijska proizvodnja, desi se da neki bazni model dobije cajgere koji mogu d pokaži i preko 220 km/Hh, što taj model ne može da postigne pod punim gasom čak ni nizbrdo. I u mom "Yugu" Abarth (Veglia-Borletti) brzinomer je baždaren na 240 km/h, a niko nikada nije postigao više od 210 km/h.

 

Druga stvar je eventualna mogućnost da pod punom pobudem pojačavač ozbaci i bitno više od nominalnog, pa makar i samo u impilsima. Realno, TO je najbitniji opseg.

 

U celini, zaboravi na te metre, jer je većina njih čista komercijala i šminka, jer većina ne zadovoljava ASA standarde brzine i pada odziva da bi bili iole realni sem kao grub prikaz prosečne disipirane snage. Tu jedino LED metri, koji nemaju mehaničkih obraničenja, mogu da stvarno dobro odrade posao.

 

Svi ovde bi do sada već trebali da znaju da je struja najveća mana svih čip ampova. Za struju je potreban veliki substrat, a njega ugurati u malo kućište nije lako (niti jeftino). Zato High End proizvođači korste LM čipove u serijsko-paralelnoj vezi, da bi dobili dobre strujne izvore.Dokle god se od njih ne traži da pod velikim snagama pobuđuju radna opterećenja manja od 6 Oma (namerno odabrana granica kako bi mogli da zadovolje THX standarde), radiće sasvim solidno i bez očiglednih i čujnih mana, ali ispod toga od njih ne treba očekivati bilo šta ozbiljno. To možeze i sami testirati kod kuće bez ijednog instrumenta; samo na njih zakačite neke zvučnike koji nomianlno imaju impedansu od 4 Oma, pustite ih da rade sat vremena, pažlijivo poslušajte neku vama dobro poznatu muziku, pa ponovite to isto ali pri bitno glasnijem slušanju. Lepo ćete čuti kako se tonski balans promenio, "boja" zvuka se menja -  a to ne bi smelo da se dogodi na dobro projektovanom i napravljenom uređaju.

 

Iskreno, ja ne bih ni u pijanom ludlu platio €250 za takav Technics kombo, kada znam da recimo za manje para mogu da kupim neki Harman/Kardon uređaj koji nije ni čuo za tamo nekakve probleme sa strujom. Na primer, model 6550 kada se osveži i kada mu se pot za glasnost zameni sa standardnim Alps Blue potom, zvučno će trači krugove oko tog Technics komboa, a pride će sa sve osvežavanjem i zamenom koštati bitno manje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako priželjkuje nešto što kao klinca nije imao, neko pati za tanojima neko za brzim kolima neko za ribama  :wink2: eto neko pati za VU metrima.

Ja recimo otkidam za takvim VU metrima kako god kazaljke radile, sporo neprecizno bitno da skakuću u ritmu muzike, ROFLMAO

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Svako priželjkuje nešto što kao klinca nije imao, neko pati za tanojima neko za brzim kolima neko za ribama  :wink2: eto neko pati za VU metrima.

Ja recimo otkidam za takvim VU metrima kako god kazaljke radile, sporo neprecizno bitno da skakuću u ritmu muzike, ROFLMAO

 

Ko otkida, ima za recimo sitne pare jedan 007 (komplet) na KP.  https://www.kupujemprodajem.com/Technics-007-19085710-oglas.htm?filter_id=26610727

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ko otkida, ima za recimo sitne pare jedan 007 (komplet) na KP.  https://www.kupujemprodajem.com/Technics-007-19085710-oglas.htm?filter_id=26610727

 

Pa znaš da sam kupio takvu mini liniju (sa PC fletom i PC strujnim pozadi) :oke: ok za 70 eura ali su VU metri ipak premali, ja više volim veliko sočno

http://www.victoriamilan.de/?welcome=cpxjodn1&oclick=254cbf74ee63985.09836222&_ocid=31818138461&id=8384&ocode=OTExLjI3My4yNzMuNTM0Ni4wLjAuMC4wLjAuMC4wLjA

 

ups pogrešan linak  :acute: 

mislio sam na VU metre kao što ima pokretač teme  :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovde sve ljudi, domacini,

 

 

:msn-rofl:

 

ovo me podseti na onaj koji završava sa " 'em te domaćine kad ni 'iljadarku nemaš..." (pre toga mu se nudi žemska za deset zvezdica i nudi nezaboravan provod za svega hiljadu dinara a on se vadi na to da je on domaćin čovek...)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...