Jump to content

mundorf evo silver gold oil


janezek

Preporučeni Komentari

  • 2 months later...

ako zelis, a vidim da zelis vrhunske blokove, onda nemoj Mundorf.

 

uzmi Audio Note - tin, copper ili silver foil blokove.

 

:drink:

Pozdrav svima na ovom forumu I drugima koji ga citaju, a ljubitelji su muzike!

 

 Da ne otvaram temu novu u vezi poredjenja top kondova, jer planiram da nabavim nesto za skretnicu zvucnika. Ovaj komentar me je intrigirao, jer sam uzimao u obzir Audio Note bakarnu foliju, nekada papir, a sada navodno bolji milar, te mundorf gold oil ili silver oil. Tu sam se skoro navukao na Duelund VSF, ali mi je nekako preskup tj. odustao sam za datu cenu kad sam malko izanalizirao tvrdnje ljudi I iskustva koja imaju na datu temu.  Nazalost, ne postoji mogucnost naravno kod nas to probati sve pa odluciti, ostaje samo blind kupnja po intuiciji I pretpostavci. Recimo ovaj covek mi je konkretno ljubazno preko mailova dao svoja misljenja o tome http://jimmyauw.com/category/diy-audio/

pa recimo ovaj test sam razmatrao http://www.humblehomemadehifi.com/Cap.html. Jimmy recimo tvrdi da mu je audio note bakarni isuvise ne transparentan za njegov ukus, isuvise 2d sto se meni ne dopada, u poredjenju navodi da je Jensen bakarni slican Audio note bakru, ali sa boljom transparencijom - vazduhom I dubinom pogleda u snimak. Jesi ti probao nesto od toga, koja su tvoja iskustva ili neko drugi ima sud iz prve ruke?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ok sada ON TOPIC

poslaću ti u PP koji kondovi odnose pobedu u svim kombinacijama koje si naveo jer sam ih sve posedovao!

Sa holanđaninom sa linka se skoro u svemu slažem osim u kombinacijama. Jimmy je takođe uradio par dobrih

upoređenja. Good stuff!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo napred!

...zašto imam osećaj da upravo kreće zapaljiva rasprava na čijem kraju sleduje par banova i novo iskustvo o starom pravilu da o ukusima ne treba raspravljati???

 

ako se meni obraćaš a verujem da je tako odmah da ti odgovorim pa samim tim i ostalima, više NE delim javno informacije (iz mog iskustva) jer se većina podsmeva mojim izjavama (pa samim tim i ne zaslužuje da dobije takve informacije) a i ne želim tu da se svađam pošto još imam dosta toga da naučim iz hifi audija a ima i od koga da učim. Ko je slušao slušao je, naravno da ću svakome rado na PP odgovoriti i pomoći ako zatraži.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

OFF: :oke: svaka čast na imenu, jel to za najbolji r4 model? Ja koristim diy modifikovan 8580 sa digi bustom :wink2:

Ja ga ne korisim :) vise, to bese pre 30 godina, sad je samo "desonanca" u mojoj svesti, al zato I dan danas okinem neki c64 intro SID chip tune ili ost remix...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Markiz, daj kaži i nama ostalima javno koji kondenzatori odnose pobedu u svim kombinacijama, da znamo i da ne trošimo pare ni na šta drugo.

A ste ces ti I ti drugi da kupis, vec imas ili si slusao pa da das sud ako si uporedjivao, to je postavka stvari? Bas me interesuje, I na kojoj elektronici?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja ga ne korisim :) vise, to bese pre 30 godina, sad je samo "desonanca" u mojoj svesti, al zato I dan danas okinem neki c64 intro SID chip tune ili ost remix...

Onda ponekad navrati na pravo mesto koje verovatno i poznaješ ako ne onda se obavezno bači na linak:

https://www.slayradio.org/home.php#_live

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Samo napred!

...zašto imam osećaj da upravo kreće zapaljiva rasprava na čijem kraju sleduje par banova i novo iskustvo o starom pravilu da o ukusima ne treba raspravljati???

Kakav je ovo DIY audio forum, ovde sam 10 minuta I nailazim na tabu tipa, ne smes da pricas o uporedjenju kondova I iskustvima, jer ce perica I ivica da se popickaju ciji je duzi? Cemu onda forum??? Najbolji kondenzatori, koliko sam ja upoznat iz svedocenja cele Earth populacije (a nisam imao priliku da cujem sve of ovog) su Kondo SIlver, Duelund CAST, AN Silver, Onaj USA Teflon, pa tu svrstavaju I Mundorf Silver Oil I Silver Gold, koji od svih nabrojanih ima "normalnu cenu". Sto se tice "implenentacije" kondenz. - jebo system koji kondovi moraju da maskiraju, to spade u FIFI komercijalu, gde kao oderana ovca "nesto" dobije. Ja smatram da ono sta "sklapam" nema potrebe da skrivam kondom, treba mi kond "koga nema".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako se meni obraćaš a verujem da je tako odmah da ti odgovorim pa samim tim i ostalima, više NE delim javno informacije (iz mog iskustva) jer se većina podsmeva mojim izjavama (pa samim tim i ne zaslužuje da dobije takve informacije) a i ne želim tu da se svađam pošto još imam dosta toga da naučim iz hifi audija a ima i od koga da učim. Ko je slušao slušao je, naravno da ću svakome rado na PP odgovoriti i pomoći ako zatraži.

Kakva nebuloza, pazi ovo, neki lik tamo iz Germanije se boji I izvinjava koji mu se kond svidja, jebote suze mi idu od smeha. Pa druze nemoj sa takvima onda imati posla, zivot je skup izbora koji ga cine!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kakav je ovo DIY audio forum, ovde sam 10 minuta I nailazim na tabu tipa, ne smes da pricas o uporedjenju kondova I iskustvima, jer ce perica I ivica da se popickaju ciji je duzi? Cemu onda forum??? Najbolji kondenzatori, koliko sam ja upoznat iz svedocenja cele Earth populacije (a nisam imao priliku da cujem sve of ovog) su Kondo SIlver, Duelund CAST, AN Silver, Onaj USA Teflon, pa tu svrstavaju I Mundorf Silver Oil I Silver Gold, koji od svih nabrojanih ima "normalnu cenu". Sto se tice "implenentacije" kondenz. - jebo system koji kondovi moraju da maskiraju, to spade u FIFI komercijalu, gde kao oderana ovca "nesto" dobije. Ja smatram da ono sta "sklapam" nema potrebe da skrivam kondom, treba mi kond "koga nema".

 

 

to si pitao tipa koji slusa ceve i tura kondove koje hoce , koji ima kod brata Duelunde na tannoy visokom

 

nije poenta u misljenju i stavu , poenta je u nesvadjanju i nenadrkanosti

 

poenta i jeste u imanju sopstvenog stava

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...