Jump to content

Testing Analogue vs Digital (vinil vs CD/lossless)


stein

Preporučeni Komentari

Oko odlivaka - princip je isti, mašine štancuju. Ne znam da li znate, ali ono malo švajcarskih proizvođača satova koje nije pojeo swatch (a to su Rolex, Zenith, IWC (Schaffhauisen, Eterna, itd) ima čak tri cene za isti sat. Prva je mašinica ištancovana u prva dva radna časa dana, dakle 9-11 časova, druga nahviša cena je za one napravljene 11-13 časova, a najniža za one napravljene od 11 do 17 časova. Gradacija prati zahrevanje mašina, kod kojih ne valja ni da us hladne ni da su vrele, biće veći Offset i  tu nema spasa. Isto se odnosi na LP ploče (što se efekata tiče, samo je cena normalizovana na jedinstvenu), a kada dobijete onu iz najboljeg razreda, znaćete po kvalittenom otisku itišini u kojoj radi. Mada, uedljivo najbolje su one iz tzv. Alfa serije, a to je ona prva mini serija od 100-200 komada kojom se u stvari provrava da li je sve u redu. Ja imam jednu takvu (Bridge Over Troubled Water) koja je iz afla serije, dobio sam je na poklon dok sam još bio u Engleskoj, otac jednog drugara iz škole je radio u pogonu koji je štancovao CBS LP ploče. Taj kvalitet treba čuti da bi se poverovalo. Poredio sam je i sa CD-om koji sam kupio u SAD 1991. godine, i ubio me bog ako ima ikakve razlike sem što je CD još tiši po pozadinskom šumu.

 

Kod nas se matrica za štancovanje akala bar duplo duže nego na zapadu, pa je i broj realno loših odlivaka veći. One dobre podele radio stanicama i prijateljima, a ono što ostane prodaju narodu. Ne sećam se makar niti jedne domaće ploče koja je mogla da prismrdi originalnoj. Sve su bile sa više pozadinskog šuma, a neretko i da dosta klik i puc, što me nije mnogo uzbuđivalo jer sam tada immao SAE 5000, uređaj koji je otklanjao to klil i puc, koji sam prodao 1990 kada sam prešao na CD kao osnovni nosač.Doduše, od onda do sada sam pokupovao maltene sve CD verzije ploča do kojih m i je stalo zbog sadržaja, čak i neke za koje sam bio ubeđen da se nikada neće pojaviti, pa ipak jesu, makar sa ključnim pesmama na kompilaijama (na primer, Baryy McGuire "Eve of Destruction" iz 1968).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, a da li si slučajno probao da uporediš nešto sa LP ploče i snimak na nekoj traci sa te iste LP ploče? Ako nisi, uradi to, vrlo zanimljivo, obično snimak zvuči bolje.Zato nisam i neću da prodam poslednji analogni snimač koji imam, Sony TC-K 808 ES, jer je malo korišten i maltene je kao nov, iako sam ga kupio u decembru 1993. godine. Volem, pa to je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

^

Drago mi je da si samostalno izveo ovakav zakljucak. :)

 

Sto se tice licencnih izdanja ( ex-Yu ) nisu to izolovani slucajevi. Ima dosta i lose "presovanih" ploca iz Italije, UK, pa cak i iz Nemacke.

Sto se tice ex-Yu licenci i ex-Yu izdanja domacih band-ova i izvodjaca iz mog iskustva - sva izdanja "Beograd Disk"-a zaobilaziti u "sirokom luku", "Diskoton" je dosta los sa "press"-om.

RTB ima sjajnih otisaka ( pr. koji sam vec naveo sa J.Hendrix-om, te danas spomenuta Korni Grupa ), ali ima i takvih "posrtanja i padova" da nije normalno ( pr. G.Winston "December" Windham Hill, RTB izdanje. Secam se da sam se vracao 3-4 puta u Makedonsku ulicu u RTB radnju i vracao/menjao primerak za primerak. Svi su bili losi. Katastrofalan sum, distorzija na levom kanalu.... "tiha jeza". Na kraju sam se "smirio" sa LP-em Made in Germany ).

http://www.discogs.com/George-Winston-December/release/3522447

Da zakljucim moje opservacije po pitanju kvaliteta ex-Yu izdanja. "Jugoton" je bio generalno najbolji po pitanju opreme, kartona omota, samog vinila.

"Suzy" i "Helidon" su bili ipak "ispod" Jugotona.

:oke:

slažem se s doktorom stim da bih dodao da sam u svojoj kolekciji imao neki 3% domaćih YU ploča i to samo zato što nisu izdavani za strance :stink: npr. Divlje Jagode (ono jedno strano izdanje sam ipak imao) Gordi Dugme i sl. domaće rock grupe...

Naravno to ne znači da su i strana (rock) izdanja bila dobra, čak bi rekao da su takođe bila prilično loša pa je i normalno bilo da se koristi equalizer :unbelieveble: i nakon 30 godina se kolekcija prodala jer je zamenjena flekovima koji su 100% bolji u svakom pogledu a tada sam bio mnogo tolerantniji prema lošem kvalitetu reprodukcije zvuka nego danas...

Znam da će se sad svi s gramafonima iznervirati ali to je fakat! Nisam spomenuo da sam uvek imao odličan hifi u kući možda ne za današnje standarde ali ko god je bio kod mene a bilo ih je milion niko nikad nije imap primedbe na sound :wink2: U naletu cd-a sam ih počeo kupovati ali nisam mnogo jer su se pojavili cd klubovi gde si mogao iznajmiti diskove pa sam muziku snimao na hifi video.

Danas motam dak i razne sigračkice sa daljincima slušam i dvd-a i sacd jer ima već dobar deo muzike i na tom formatu i mogu reći da sam prezadovoljan...   znači ako vinil nije valjalo prvih 30 godina što bi valjalo narednih kad dolazi uskoro sve sa neta i to uvek u sve boljem kvalitetu...

Ploče su kompromis kao žene, "dobre su" ali se uvek okreneš za nekom mlađom ili možda i više od toga :angry27:  znači pare za ploče radije potrošim na koncerte :crazyrocker:

Neki moji prijatelji imaju dobre gramafone/predpojačala/napajanja itd...  to su sve cifre preko 15k evra (+ ostatak sistema) tako da ja radije svoje novce potrošim na auto i tamo ubacim dobru mjuzu i još ponešto :msn-rofl:

Štajn nabavi neke 24/96 ili jače snimke pa to upoređuj sa pločom LOL!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, a da li si slučajno probao da uporediš nešto sa LP ploče i snimak na nekoj traci sa te iste LP ploče? Ako nisi, uradi to, vrlo zanimljivo, obično snimak zvuči bolje.Zato nisam i neću da prodam poslednji analogni snimač koji imam, Sony TC-K 808 ES, jer je malo korišten i maltene je kao nov, iako sam ga kupio u decembru 1993. godine. Volem, pa to je.

 

Jedina traka koju sam uspeo da nađem u kući je vezana u mašnicu bliže vrha novogodišnje/božićne jelke... Nikada u životu nisam imao neki vrhunski trakosnimač/reproduktor jer je u ono vreme tema dana/meseca bila uglavnom "plaćanje stanarine ili život na ulici" pa se u to uložilo koliko je realno doteklo... Mislim da je (poslednji) dek bio Technics RS-M235 ili tako nešto (broja 235 se nekako još i sećam a ostalo nagađam a poklapa se sa slikama na netu)  i to je bilo to. Posle je došao Philips CD-614 (1991/2) i počele su da padaju cene CD ploča, pojavili se tzv "bugari" pa je cena CD-a postepeno postala suviše dobra da bi vredelo plaćati po tri do pet puta više za praznu kasetu (naravno, vrhunske metal kasete sa sve keramičkim kerefekama, vođicama, zupcima protiv gužvanja, teflonskim ulošcima za bolje klizanje trake... prepucijum vilenjaka, koturi od nenađijuma...)

Ploče i gramofon su morali da se "liferuju" 2002 kad se čistom a surovom matematikom došlo da računice da na raspoloživih 18 kvadrata naprosto ne može da stane i kolevka i ormarić za bebi stvari i gramofon i 2000+ naslova i gramofon i .... ma jasno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa da vidiš i nisam. Kod mene je realno imao malo posla, jer sam uglavnom kupovao ploče u inostranstvu (sem naravno za domaće grupe, tipa Tunel, Film, S vremena na vreme, itd). A tačno znam koliko i kako je radio jer je na sebi imao komandu "inverse", kada ti je dozvoljavao da čuješ ono što je izvadio a ne muziku. Jako sam čuvao svoje ploče i nikada ih nisam pozjmljivao, nisam hteo da razmišljam o tome kakav će plug da prođe preko njih. I uglavnom sma sluašo tišinu u Reverse režimu. A pošto sam od 1990. naovamo prestao da lupujem ploče i počeo da kupujem CD-ove, nije mi ama baš ništa radio. A nije mi se držao toliki kapital vezan za nešto što mi jako malo treba (tada je koštao onih ondašnjih USD 350, što nije bila mala lova.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znaći: 24 bit-a svira na nivou ploča ako sam dobro razumeo taj članak?!

onda je odnos ke$ vs performance sledeći:

 

dvd-a vs lp                 ( 0 $ vs 1-50 $ )

dvd-a gear vs lp gear ( 100 $ vs 10000 $ )

 

sve je jasno ko dan, za uložene pare u ploče danas možete imati vrhunski digitalni sistem

koji zvuči možda čak i bolje nego prosečan vinil sistem a još vam ostaje i novaca da idete

na gomilu koncerata :oke: čak ni sacd nije loša investicija sobzirom da dodijate otprilike

slično kao i kod dvd-audija.

 

Naravno i ploče su skroz Ok ako možete i imate da nabavite kvalitetna izdanja :whistle2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid', svi ti high res snimci koji se valjuškaju po netu su vinil ripovi (ako i nisu bukvalno svi, većina jeste). Ja sam već obrazložio šta i kako pa nema potrebe da (se) ponavljam. A ko voli, pa eto, nek sluša sa dvd plejera. Ja sam poslednji (svoj) dvd plejer švićnuo napolje kad sam kupio novi TV koji čita filmove sa stika i ext hdd-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid', svi ti high res snimci koji se valjuškaju po netu su vinil ripovi (ako i nisu bukvalno svi, većina jeste). Ja sam već obrazložio šta i kako pa nema potrebe da (se) ponavljam. A ko voli, pa eto, nek sluša sa dvd plejera. Ja sam poslednji (svoj) dvd plejer švićnuo napolje kad sam kupio novi TV koji čita filmove sa stika i ext hdd-a...

 

Nažalost ima tih 24-bitnih snimaka sa raznoraznih gramafona i to često i bude totalno sranje pa me ni ne čudi reakcija okorelih gramafondžija tipa eto da mjuza od 24 bita valja ne bi ih pravili sa ploča, realnost je zapravo malo drugačija...  znamo mi i takve koji su uložili 30000 ili i više (ne dinara) pa im sistem nije baš na zadovoljavajućem nivou ali se ima izgovor da je problem u digitaliji...  i btw malopre sam se vratio sa slušanja katema i gramafona...  

Zaključak je da Wadija radi fantastično!

 

P.S. Roberte Zbotić ima mnogo a bogami sam i ja poskidao pa skoro nekih 300 albuma/snimaka 24/88 24/96 a bogami i 24=192 (ne lp ripova) sa neta i to za DŽ!

Kvalitet je fenomenalan, što će i ostali koji poseduju dvd, sacd ili bd plejere potvrditi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne želim da ulazim u rasprave na temu da li je dvd audio (24/96, whatever) bolji ili nije bolji od nekog drugog izvora, digitalnog ili analognog. To bi bilo k'o da pušim lulu i raspravljam sa onima koji puše cigarete i onima koji sami motaju duvan u papir o tome koji je način konzumacije duvana zanimljiviji i bolji i na to uleti neko ko to sve poklopi argumentacijom kako su elektroske cigarete ipak najbolje.

Ne tvrdim da dvd-audio nije dobar ili nije najbolji, ali to nije tema. Ni cena užitka u ovoj ili onoj vrsti nije tema. Ako bih se rukovodio cenom, gramofon bi zauvek ostao stvar zaborava i prošlosti.

Za 250€ sam kupio CD plejer koji čita veliki broj digitalnih formata, ima balansirani izlaz, uz malo dodatnog investiranja ima bolje i kvalitetnije cevi na izlazu (u cevnom delu), (čujno) kvalitetnije sprežne kondenzatore i za nekih <300€ sveukupnog ulaganja imam odličan CD (ne znam da li mogu da se drznem da kažem "vrhunski" - nisam još vršio direktna poređenja sa nekim drugim) i povrh svega ima i daljinski upravljač... Gramofon me u startu koštao otprilike isto toliko, dodatno angažovanje oko čišćenja, plastifikacije, podmazivanja me na sreću koštalo samo malo extra vremena, izbacivanje napajanja u zasebno kućište još malo, potom zvučnica (koju god da stavim), koštala je bar 80 ili više ojra i već sam probio "plafon"...

Do I care? Nope... Isto k'o što me nije briga koliko košta kila mog omiljenog sira. Radije ću da uživam u 100 grama omiljenog mi sira nego da na silu u sebe trpam pola kile nekog drugog koji mi se uopšte ne dopada, a sve samo zato što je jeftiniji? Neko bi tu sad mogao da kaže da u onom jeftinijem ima više masnoće i proteina i belančevina, al' šta ću kad ja baš volem ovaj moj...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, nisam te bez veze pitao ono da li uporedio zvuk sa gramofona ili sa nekog analognom snimka te iste muzike.Jedan od zanimljivih efekata do kojih može da dođe (mada i ne mora) jeste da isti snimak sa analogne trake ponekada ima kvalitetniji bas od gramofona sa koga je skinut. Ne znam zašto, ali u to sam se uverio na sopstvenoj opremi, i dok sam imao trakaša (Philips N4520) na svim brzinama, uključujući i 39 dc/sec, i sa NAB i sa IEC ekvalizacijom. Ako to nisi probao, probaj, bar ti neće biti dosadno. Dobr kasetofon je sasvim dovoljan.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kako već rekoh, nemam ni jedan analogni snimač (mislim da se Philips CDR-760 ne ubraja u analogne snimače/reproduktore) pa je to neizvodljivo. Kupovina trakaša (bilo koje vrste) nije nešto što ću da uradim, niti me bilo koja vrsta snimanja sa vinila uopšte intrigira. Imam šta "pametnije" da radim...

Trenutačno lomatam vijuge kako da rešim situaciju oko izvođenja MM/MC prekidača/preklopnika da mi bude dostupan a da to ne podrazumeva izvlačenja svih interkonekta, odvrtanje vijaka i skidanja poklopca da bih prebacio iz MM u MC mod rada... Ne dopada mi se ideja da putem žičica spajam sa PCB-a na prekidač... Okretanje PCBa za 90 stepeni je opet problematično (da nije, to bih odmah odradio) i tako, dokon pop i jariće krsti...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Štajn, tema je:

Testing Analogue vs Digital

Moj komentar je bio uvezi teme a kolko para ti treba da ploöe zaista zvuöe bolje od digitalija sam bio u prilici

da se uverim više puta uz napomenu da slušam ploče i trake pa skoro 35 godina.

Ti upoređuješ ploöe sa 16-bitnim cd formatom i recimo filjips plejerima (i bugarima ili sličnim izdanjima gde je većina diskova nastala zapravo od konvertovanja mp3 i wav) što koji baš i nije fer test jer tu već i slabiji

gramafon šije i to debelo ne zato što je gramafon fantastičan već zbog loše digitalije i nije tema upoređenje

sa 16 bitnim cd-ima već sa digitalijama!

Trebaš promeniti naslov teme :wink2: ili ubaci i trakaše dekove videorekordere u priču...

ove kasete su kupljene u inostranstvu krajem 70tih i snimak je više nego odličan da ne kažem nevervatno dobar analogni zapis, snimci nisu sa ploča nema pucketanja krckanja ali je noicefloor poprilično velik zbog trake. Dek je Nakamichi malo jača serija i bogami to odlilčno zvuči naspram

nekog filjipsa i bugara!

post-1515-0-42849300-1420281438_thumb.jp

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani kolega Markiz,

Nije bas da si u pravu. Svoj gramofonski setap ne smatram basnoslovnim, naprotiv. Ima dosta skupljih CD plejera i DAC-ova. Al ajd ovako. Original ECM ili Van Morison  CD (UK made i kupljen takodje u UK). i bilo sta drugo sto nadjoh cd i ploca...preko lampucere debelo budzene, (recimo bolje zvuci od MF DAC, Arkama, HRT-a, al nista vise od toga), vs ploce iste na Rondo red-u, pravljen Schroeder, solidna vrteska, pristojna fono sekcija u preampu, nista specijalno, digitalija tu nema sta da trazi. Kod Doktora (Sigaraki, Kembridz :inlove: ljuti Rogic), gomilu puta se to takodje dokazalo, kod Wolanda(Jang+ Impuls i svasta nesto ni on ponekad nema pojma sta ima),  tek  bila brutalna razlika... naravno u korist ploce. Ploce kostaju, slazem se, ali i original CD-ovi na kojima insistiras nisu bas za djabe, niti ih daju uz prasak u supermarketu. Veruj mi digitaliju drzim samo zbog toga sto nemam sva izdanja na plocama, neka nisu ni izasla na Lp-u. (gomila CM veselja od ECM-a ... Tord Gustafson, Anuar Brahem, ma gomila veruj..) Moj glas definitivno ANALOGIJA. Tebi puno srece i zdravlja  ( i PARA). Srecno ti bilo. Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postovani kolega Markiz,

Nije bas da si u pravu. Svoj gramofonski setap ne smatram basnoslovnim, naprotiv. Ima dosta skupljih CD plejera i DAC-ova. Al ajd ovako. Original ECM ili Van Morison  CD (UK made i kupljen takodje u UK). i bilo sta drugo sto nadjoh cd i ploca...preko lampucere debelo budzene, (recimo bolje zvuci od MF DAC, Arkama, HRT-a, al nista vise od toga), vs ploce iste na Rondo red-u, pravljen Schroeder, solidna vrteska, pristojna fono sekcija u preampu, nista specijalno, digitalija tu nema sta da trazi. Kod Doktora (Sigaraki, Kembridz :inlove: ljuti Rogic), gomilu puta se to takodje dokazalo, kod Wolanda(Jang+ Impuls i svasta nesto ni on ponekad nema pojma sta ima),  tek  bila brutalna razlika... naravno u korist ploce. Ploce kostaju, slazem se, ali i original CD-ovi na kojima insistiras nisu bas za djabe, niti ih daju uz prasak u supermarketu. Veruj mi digitaliju drzim samo zbog toga sto nemam sva izdanja na plocama, neka nisu ni izasla na Lp-u. (gomila CM veselja od ECM-a ... Tord Gustafson, Anuar Brahem, ma gomila veruj..) Moj glas definitivno ANALOGIJA. Tebi puno srece i zdravlja  ( i PARA). Srecno ti bilo. Pozdrav

 

:wink2:  nismo se razumeli...   kod mene svira prosečna oprema (prosečna cena), većina stvari je malo čačnuta eto da bi malko bolje

zvučalo i to je to. Stvar je samo u tome da sam u više navrata čuo kako "prava" digitalija rastura i to žestoko a ploča sam imao min.700 kom (stranih izdanja) i svaka je zvučala drugačije (od dobrih do groznih...) npr. jedna Wadia 830 (lowentry model) sa cenom manjom od neke kvalitetnije ručke odradi 16 bita tako dobro da u istom sistemu sa gramafonom od 15k evra moraš bogami dobro da slušaš pa da primetiš razliku a nismo ni počeli slušati 24 ili 32 bitne snimke... ovo mogu i drugi potvrditi ali njih nema a forumu.

Vrhunskih snimaka imaš na netu za DŽ a ploče bogami teško da ćeš dobiti za dž osima ako su polovne i sastružane šmirglama :whistle2: ili malo češće slušane, jer se svakim slušanjem ploča troši...

Tema je definitivno zanimljiva :oke:  samo nije fer jer se unapred zna da će svako ovde na forumu da tvrdoglavo brani vinile...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ti upoređuješ ploöe sa 16-bitnim cd formatom i recimo filjips plejerima (i bugarima ili sličnim izdanjima

 

Al' ga usra... Pajz ovako... Prvo, u usporedbi (inicijalnoj) a potom i narednim, striktno sam birao originalna izdanja na CD-u. (da si malo više obratio pažnju, to ti se ne bi omaklo)

nadalje... CD player nije filips (a i da jeste, nema veze jer CD služi samo kao transport) i DAC podržava sve od 16 do 24 bita itd (da sad ne prepisujem podatke iz manuala) - drugo, ako se tu već čula razlika na osnovu koje sam mogao da zaključim da je snimak na dotičnoj ploči loš, a da na drugim pločama snimak/otisak nije loš, onda je to dovoljno. Ti si totalno otišao na neku drugu teritoriju, pričaš o nečemu o čemu ja nisam ništa komentarisao jer ideja tj poenta teme nije uopšte da li je visokorezolutni snimak bolji ili nije bolji od nečeg drugog... Ono što je mene zanimalo u procesu usporedbe je bilo pitanje da li je kod mene u konkretnom slučaju zatajila moja tehnika za reprodukciju ili nosač zvuka (tj konkretno i jasno specifikovan primerak vinila).

 

Dakle, da ne radimo ono što rade loši političari, da se ne bavimo tzv zamenom teza...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Vrhunskih snimaka imaš na netu za DŽ a ploče bogami teško da ćeš dobiti za dž osima ako su polovne i sastružane šmirglama :whistle2:

 

Nikada se ne bih vratio na digitaliju. Fast food za uši. Porediti ploče i odvratne ruske sajtove - kao da porediš dobar restoran sa odmrznutim rol-viršlama u pekari na ćošku. Časti se nečim lepim, neka ti svako slušanje bude jedan mali praznik, ne tovari lopatom đubre u sebe.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nikada se ne bih vratio na digitaliju. Fast food za uši. Porediti ploče i odvratne ruske sajtove - kao da porediš dobar restoran sa odmrznutim rol-viršlama u pekari na ćošku. Časti se nečim lepim, neka ti svako slušanje bude jedan mali praznik, ne tovari lopatom đubre u sebe.

 

:wink2:  častim se s vremena na vreme dobrim pranjem ušiju na koncertima...   stim da to radim već preko 30 god. a imao svo vreme dobru opremu BEZ digitalija...   trust me...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma biju Srbi, al biju i Turci...  Ja recimo ne volim jagnjetinu. U mom slucaju 100% sam u pravu. Sad, 99% pravovernih gurmana ce mi reci da sam lud. Ja probo nanovo, i jos uvek ne volim jagomira.Mogo je doticni jagomir po Pesteru il gde vec , trcati za sisom a ne p... kolko oces, ne volim brate pa bog. Tako isto i sa nasim polemikama. Ko voli gramofon (opravdano il neopravdano), uvek ce ga iz njemu bitnih i vaznih razloga stavljati na pijedestal i OBRNUTO. Vazno bre brate da se uziva .

A tt Stajne, svima nama bi bilo najlakse da mozemo reci da ti zatajila....tehnika. Nije brate, veruj, sluso sam ti sisstem, desava se to i boljima od tebe. :msn-rofl:

Ma pozdrav ljudi i uzivajte u muzici

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma biju Srbi, al biju i Turci...  Ja recimo ne volim jagnjetinu. U mom slucaju 100% sam u pravu. Sad, 99% pravovernih gurmana ce mi reci da sam lud. Ja probo nanovo, i jos uvek ne volim jagomira.Mogo je doticni jagomir po Pesteru il gde vec , trcati za sisom a ne p... kolko oces, ne volim brate pa bog. Tako isto i sa nasim polemikama. Ko voli gramofon (opravdano il neopravdano), uvek ce ga iz njemu bitnih i vaznih razloga stavljati na pijedestal i OBRNUTO. Vazno bre brate da se uziva .

A tt Stajne, svima nama bi bilo najlakse da mozemo reci da ti zatajila....tehnika. Nije brate, veruj, sluso sam ti sisstem, desava se to i boljima od tebe. :msn-rofl:

Ma pozdrav ljudi i uzivajte u muzici

 

Eto pogrešan utisak si stekao, kao da ja volim jagnjetinu i ne volim analogiju :wink2:

Takva je tema, yo odoh na ručak sad a posle kaput pa na put!

Pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...