Jump to content

tda1541 u dak kitu ili cd plejeru


kefalo81

Preporučeni Komentari

Razlog pokretanja teme je što sam Imao  priliku da slušam dak sa  tda1541 sa vrlo kvalitetnim ugradjenim djelovima.Mislim da je diy varijanta u djelovima tog dak-a koštala negdje oko 400EUR-a mundorfi i ostala čudesa, svašta ima tu.E nakon toga crv je počeo da radi, htjedoh i ja sebi jedan makar za igranje.

Zamislio sam dac kit ploču sa svim djelovima i skoro pa naručio sa ebay-a ali sam zastao jer imam nekoliko dilema.Ja sam konkretno dobio prepouku za ovo :

http://www.ebay.com/itm/YJ-TDA1541A-SAA7220-CS8412-NE5534-Fiber-coaxial-USB-PCM2704-DAC-board-/151269484557?pt=US_Amplifier_Parts_Components&hash=item23385d280d

Tu su svi djelovi od čega dosta toga ne bi ugradio, naročito elektrolite ako budu neki jeftini.Dakle dosta toga bi izbacio.Medjutim dilema je to što sam čuo da u ovim kitovima dolazi kopija tda1541 a ne original , što dovodi do toga da pola stvari neću ugraditi uključujući i najbitniju stvar, tda1541.Njega bi kupio original, kažu da je skup ali dobro.

 

E sad kako u ovoj koncepciji dac-a nema smd lemljenja razmišljao sam o ploči dac-a bez djelova.Govorim o ovom:

http://www.ebay.com/itm/PCB-TDA1541-TDA1541A-CS8412-CS8414-SAA7220-/270352733897?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3ef24756c9

Koliko sam pregledao na brzinu, velika većina pasivnih komponenti se može naći kod nas (postoje oznake na ploči o kojim vrijednostima se radi)

Jedino što brine su ugradne komponente tipa rca, optika, usb konektor isl.Medjutim iz toga mogu izvući ožičenje i ugraditi šasijske komponente a ploču pričvrstiti šrafovima.

Moje pitanje je kakva su Vaša iskustva sa da nazovem to tako "golim pločama" za dac, da li su vrijednosti komponenti tačno unesene ? Desilo mi se da jedan kit iz kelca nema tačne oznake komponenti u uputstvu pa sam se morao snalaziti.Zato pitam.Drugo pitanje vezano za isplativost je  i kupovina cd plejera sa tda1541 dac-om.

Ima ih kod nas, ima ih u Beogradu čak, mogu da probam a pretpostavljam da su čipovi u njima original.

 

Na stranu sve mane cd reprodukcije (greške na cd-u kod rezanja, greške usljed čitanja diska zbog vibracija motora i oštećenja na disku, postojanje pokretnih djelova  i još koje čega)  da li se isplati ići na cd plejer samo zbog toga što je u njemu original dak čip a ne kineska kopija.Kada pitam da li se isplati ići, mislim prevashodno na zvučnu razliku (orignal dak ako je to tačno)

Evo ponude kod nas od 60EUR-a pa na dalje.

https://www.kupujemprodajem.com/search.php?action=list&data%5Bpage%5D=1&data%5Btip_oglasa%5D=all&data%5Bcategory_id%5D=1&data%5Bgroup_id%5D=486&data%5Blocation_id%5D=&data%5Bcondition%5D=all&data%5Bperiod%5D=&data%5Border%5D=posted+desc&data%5Bkeywords%5D=tda1541&submit%5Bsearch%5D=Tra%C5%BEi&data%5Bprice_from%5D=&data%5Bprice_to%5D=

 

Završio sam jednu lampu i sad mi je xonar dx dosadan, lemi mi se opet nešto :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 6
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...