Jump to content

SS Đurđevak za Šoneta


Pchelac

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima. Dakle , ambicija je jasna, Tasle nabavljene, ispravne, imamo i neki visokotonac,zlu netrebalo, ali - bas fali.

http://www.eminence.com/speakers/speaker-detail/?model=Delta_12LFA   ili ovaj Videoton ,ili

 

http://www.fane-acoustics.com/prod_details.aspx?pid=203 (ovo nije loše, ali ako je verovati spec. , malo preosetljivo)

 

Šone ima sobu od dooobrih 60 kvadrata, pa sam ja za neku 12" ali evo treba nam pomoć i predlog. Tesle su u midbasu oko 91dB/W

 

 

post-46-0-30488100-1397133326_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 7
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Samo pitanjce:Kažeš da su ti oni driveri možda preosjetljivi za sparivanje s Teslama. Gdje bi napravio rez?Što ako je driver koji ima nominalnu osjetljivost 97dB zapravo na minus 5-6 dB baš u području ispod rezne f?Ako sam loše pitao da probam pojasniti: Driver x ima osjetljivost od 97dB, ali na grafu se vidi da mu osjetljivost zapravo pada ispod npr 150Hz. Ako je planirani šav ispod ili oko te frekvencije zar ga onda ne bi trebalo gledati kao driver sa manjom efikasnosti od one napisane?

 

Pitanje je više općenite naravi nego što sam razmatrao konkretan zvučnik. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Fala društvo, na interesovanju... Ono SS u naslovu bi bilo ono dobro staro SrpskoSirotinjski - pa granica je 150Eurića za par Basova. Ono da su možda preosetljivi oni Fane, znam ja da nema šanse da su 100dB u bas području , ali onim njihovim graficima mislim da nije verovati, tj ne znam kakvi su stvarno. Sa druge strane, ima ih u Beogradu i to po smešnoj ceni za 12" profi drajver- ovde su 90Eura par. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pretpostavljam da bi rezna frekvencija bila oko 300Hz, u varijanti da Tesla ide gore na malu baflu širine oko 35cm ili u plitak u-frame slične širine. Ideja je da napravimo bas kutiju u tqwt varijanti (ili bas reflex) i da se onda isprobava odozgo srednjotonsko-visokotonski modul.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...