Jump to content

PRC Miniwatt


pre>30g platio porez...

Preporučeni Komentari

Motaju mi se neke misli, neizdrz, sta li...vise ideja. Nastolarisao sam se polica za uredjaje, ajd' nesto drugo...

Jedna od njih je i 'lanpizirati' sistem.

 

1. Praviti neki SE ili PP ali onako sirotinjski, EL 84.

2. Praviti nesto od Pece...al se ne javlja, ni na mob ni na sms ni na mail...u radnji tek nije, ne mozes ni da razmotris.

3. Pazariti Solaja Sedru 3 kao pretpojacalce, bese li 300e?

4. Praviti/kupiti nesto ozbiljno...kakav flash, kak'a jaka vu.ra?

'I onda kao za inat naletm na Talimat...' neeee. Naletim na PRCove:

http://www.6moons.com/audioreviews/synergy2/amp.html

APPJ se zovu. Ako se ne vidi APPJ to znaci da je preko logoa prelepljen 'Miniwatt N3'.

Oko 300$ kao Miniwatt.

na eBay kao APPJ je 189$ plus 45$ za transport (oko 19000rsd) plus Tetka Srbija (Uncle Sam fora)

 S druge strane samo izlazni trafoi:

- Izlazni trafo 2A3/300B SE. . . . . . . . . . . . . . . . .50 eur- Izlazni trafo 2A3/300B SE LUX. . . . . . . . . . . . . .70 eur- Izlazni trafo EL 34/6L6 SE. . . . . . . . . . . . . . . . .45 eur- Izlazni trafo KT88/6550 SE. . . . . . . . . . . . . . . . .60 eur- Izlazni trafo KT88/6550 SE LUX. . . . . . . . . . . . . .75 eur- Izlazni trafo 211/VT4-C. .   . . . . . . . . . . . . . . . .80 eur- Izlazni trafo 6C33C SE. . .   . . . . . . . . . . . . . . . .80 eur- Izlazni trafo 845 SE. . . . .   . . . . . . . . . . . . . . . .90 eur- Izlazni trafo GM 70 SE. . . . . . . . . . . . . . . . . . . .90 eur- Izlazni trafo PP EL 84/6V6.   . . . . . . . . . . . . . . . .35 eur- Izlazni trafo PP EL34/6L6 .   . . . . . . . . . . . . . . . .45  eur- Izlazni trafo PP EL34/6L6 LUX. . . . . . . . . . . . . . .60  eur- Izlazni trafo PP 6550/KT88. . . . . . . . . . . . .   . . . .60  eur- Izlazni trafo PP 300B/2A3. . . . . . . . . . . . . .   . . . .50  eur- Izlazni trafo PPP EL84/6V6. . . . . . . . . . . . .   . . . .45  eur- Izlazni trafo PPP EL34/6L6. . . . . . . . . . . . . . . . . . .60  eur

S'a je tu pametno ili realno? APPJ svira navodno tako da svi svrsavaju, narocito kad se otvore za jos oko 45$ da zamene one mrske PRC svirajke?

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 11
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Ako ćeš da praviš "sirotinjski" EL84 (SE), možeš po šemi kolege sax.hifi, a od delova starih radio aparata (mrežni i izlazni trafoi, lampe...), koje možeš naći do 1000 din/kom. 

Kod mene to možeš poslušati, ako želiš. Ja sam jako zadovoljan kako to svira :). Koštaće te da napraviš 100-200€.

vidi linkove:

http://www.diyaudio.rs/topic/6074-el84-se/

http://www.diyaudio.rs/topic/3537-el84-sasvim-obican-se/

 

 

Pravio sam i PP sa KT88 sa Pecinim KIT-om, možeš i to poslušati. Samo, to bi te izašla izrada oko 500-700€. Svira odlično!

 

post-101-0-45233800-1391117377_thumb.jpg

 

post-101-0-99166700-1391117512_thumb.jpg

 

post-101-0-94645300-1391117523_thumb.jpg

 

Šta god da probaš, mislim da nećeš zažaliti.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam  el84 single i jes da ima malo lampa zvuk ali generalno ja to nikad ne bih pazario, nema tu snage nista, a ni zvuk nije ne znam sta...

push sam mozda slusao, ne secam se...

 

sa nesto malo iskustva do sada jedino od cega bih krenuo kad je lamla je el34 ili kt90

ove sam slusao single i daju lampa zvuk uz malo vise snage

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam video i jednu i drugu temu i proucavao ih vise puta (Amplifikacija/Cevi...)

 

 

Imao sam slicnu dilemu kao ti, do skoro.

 

Nemoj se zeletati, i kupiti da bi kupio.

 

Prvo vidi koliko ti W treba, pa da vidimo dalje sta dolazi u obzir

 

Se...PP...UL... :wink2:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja imam  el84 single i jes da ima malo lampa zvuk ali generalno ja to nikad ne bih pazario, nema tu snage nista, a ni zvuk nije ne znam sta...

push sam mozda slusao, ne secam se...

 

sa nesto malo iskustva do sada jedino od cega bih krenuo kad je lamla je el34 ili kt90

ove sam slusao single i daju lampa zvuk uz malo vise snage

Ne bih da se mesam ali ako moze objasnjenje sta kod lampi ima malo lampa zvuka ili mnogo lampa zvuka bez uvrede. :unbelieveble:  :scratch_head:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

toliko tekstova ima o tome zasto bih ja sad objasnjavao...

neko priznaje te tekstove, neko ne, neko cuje laz neko ne...

zato kratko i jednostavno lampa zvuk i gotova  prica

malo lampa zvuka imaju te el84-34 a puno lampa zvuka ove malo jace (bolje) kt90,2a3 itd lampe...

mislim sve je to jasno bilo i u prethodonom postu ali dobro

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne bih da se mesam ali ako moze objasnjenje sta kod lampi ima malo lampa zvuka ili mnogo lampa zvuka bez uvrede. :unbelieveble:  :scratch_head:

+1.

@2a3 - odlican komentar i molba za objasnjenje koje bih i ja voleo cuti. :)

 

toliko tekstova ima o tome zasto bih ja sad objasnjavao...

neko priznaje te tekstove, neko ne, neko cuje laz neko ne...

zato kratko i jednostavno lampa zvuk i gotova  prica

malo lampa zvuka imaju te el84-34 a puno lampa zvuka ove malo jace (bolje) kt90,2a3 itd lampe...

mislim sve je to jasno bilo i u prethodonom postu ali dobro

 

Ovo nije objasnjenje.

Ovo je neka tvoja personalna konstatacija i tvoje licno misljenje koje je za tebe prihvatljivo.

Iz ovog cetvrtog reda koji si napisao se vidi da zaista imas veoma skromno znanje o cevima, da ne kazem nesto gore.

Nema razloga da budes ovako iskljuciv i da pricas o nekoj jasnoci koje nema ni u naznakama u tvojim postovima ovde o cevima. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to malo pojacalce ne bih komentarisao.

 

ja licno nemam neki izbor lampaskih pojacala, ali bih kolegi

mogao da prezentujem EL84 i 2A3, kao i visokoefikasne

zvucnike idealne za lampaska pojacala.

 

pa da se sa zeljama i dzigericama vidi sta i kako

 

:drink:

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...