Jump to content

K-Meleon


Sipi

Preporučeni Komentari

Vec neko vreme imam problema sa Firefox-om koji je takodje sa novim verzijama postao ogroman i trapav kao IE, spor i hoguje RAM, takodje su problemi cookies and add-ins handling, otvaranje gmail-a i mail.yahoo, itd.) pa sam isprobavao sta se jos nudi od browsera a da nije tragedija od IE ili bizarna Opera.Ovaj K-Meleon ima Mozilla engine (kao i Firefox, ali bez problema)i pokazao se najbolje, mali je, brz je, nema problema ni sa cim sto mi je palo na pamet da probam, ne radi instalaciju (unzip and run it). Sve u svemu, jako sam zadovoljan, preporucujem.Kome je potreban, ima ga na:http://kmeleon.sourceforge.net/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 22
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Mene Firefox već odavna počeo da živcira ali dolazi sa instalacijom Ubuntua i derivata pa ga nekako uvek vratim kada probam nešto drugo, naime, do sada sam probao štošta, ali mi se čini da jedino u FF uspevam da sačuvam otkucani tekst ako iz nekog razloga ne prođe slanje posta na forum. Svi ostali browseri klikom na "back" otvore ili prethodnu stranu, dakle stranu odakle sam krenuo u "reply" mod, ili otvore sam formular za odgovor, ali bez otkucanog teksta. Kada je u pitanju red ili dve rečenice, nije me mnogo briga, ali kada odkucam malo više teksta i moram sve ponovo, muka mi je. FF, ako ništa drugo, vraća svaki put sav napisani tekst.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, probao sam pod win7, K-Meleon lepo i brzo radi, ali iz nekog razloga mi komandu "open in new tab" zanemaruje i otvara novu stranu u istom prozoru. Na pola pisanja moram da iznova otvaram forum, ponovo pokrećem reply... Ok, dovoljno za mene. Dragi kameleone, bilo nam je lepo celih deset minuta. Vidimo se kad naučiš da otvoriš novi tab kada te lepo zamolim. Do tada, glomazni i spori ali poslušni FF ima prednost. Doviđons!Edit: Kod gašenja Kameleona obavestio me da imam otvoreno deset tabova kojima sam nakon obaveštenja pokušao prići, međutim, ne kapiram kako to radi. Uninstall...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

I ja sam se mucio. Tabove ne prikazuje u osnovnom prozoru vec na neki nacin kao nove prozore. Imas malo dugme sa strelicama i iza njih se kriju tabovi. Ja cu mu dati jos neku sansu jer me FF strasno nervira sporoscu i zauzetim resursimapost-39-126004307109_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bas sam detaljno probao ovo sa "open in new tab" i na Win XP radi bez greske. Doduse, pre upotrebe sam prvo namestio Preferences (F2) - tamo ima raznih setovanja za "Tabbed Browsing" i druge kerefeke.Chrome me nervira jer nema download-a instalacionog paketa vec je u pitanju on-line instalacija sto smatram bezobrazlukom - streljalo se i za manje! :shakehands:Borko, zezam se, ti Operu koristis godinama i navikao si se. Kad se pojavila, bila je skroz "naopacke" a imali su i neku sasavu ideju da browser ne treba da bude besplatan - sada je to drugacije al' ja sam zlopamtilo :fouetaa:Sve u svemu, opet dolazimo do dva fakta :1. licni ukus i navike su i u ovom slucaju presudni2. Windows je cirkus u kome se nikad ne zna kako ce sta da radi (ja moram da ga drzim zbog korisnika kojima u proseku treba 6 meseci da nauce kako da bold-uju slova u Word-u a ne daj boze da promene OS :cheers: )

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja bih se složio sa Sipijem da se sve svodi na preferencijale, prvenstveno lične. Godinama patim što ni uz pomoć nekoliko kila teške knjige nisam uspeo da shvatim kako da u AutCad programu kreiram kružnicu željene veličine. U Corelu sam za deset minuta shvatio kako i šta treba da uradim da napravim crtež celog sklopa. Sada sam zbog toga doživotno osuđen na Corel i windows...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Postoji forum koji se zove dizajn zona. Na tom forumu peglaju ljudi i mnogo zahebanije programe od Cad-a pa valja pitati. Naravno ovo samo ukoliko ne pomaže kucanje na You Tube ili u Google search čuveno "how to ..."

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ali mi se čini da jedino u FF uspevam da sačuvam otkucani tekst ako iz nekog razloga ne prođe slanje posta na forum...

Tako je, a slanje teksta uglavnom ne prodje jer u FF-u se svaki cas pokida sesija (istekne cookie ili nesto sl.)Evo sa ovim kameleonom sesija mi traje vec par sati, ne puca - a na FF-u retko uspe da sastavi sat vremena da ne moram ponovo da se logujem.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Malko cackanja oko propertis-a , i ovo je stvarno ultra , hvala SIPI.

Jeste, i meni se tako cini - narocito sto nema brljanja po sistemu, prosto radi iz foldera u kom ga raspakujes, bez instalacije. Mada, na sajtu sam video da postoji i verzija sa instalacijom, koja se verovatno takodje svodi na raspakivanje i pravljenje shortcut-a...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mene su administratori u firmi osudili na IE6, baš super ako kameleon može da radi na mašini gde nema mogućnosti da se bilo šta instalira   :shakehands:Inače mi je Opera sasvim ok. Što se tiče prevencije gubljenja napisanog reply-a, uvek ga baferujem pre slanja ili provere i nema problema ako nešto zvekne. Reset kompa ili nestanak mrežnog napona je već viša sila :fouetaa:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja operu koristim od pocetka kad je izaslabila mi je otkrovenje i do danas sam joj veranna poslu koristim ie6 zato sto moram, a druge brozere malo probao i bacio u korpu. zanimljivo da firefox nikad nisam ni probao. ne zanima me.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Isprobao i ja, lepo radi. Jedino me nervira sto pretrazivac nema svoje polje (kao Mozilla) vec moram da kliknem na ikonu i sto me sa otvaranjem linka u novom tab-u prebacuje na taj novi tab. Ostalo je koliko vidim OK.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...