Jump to content

Osiguraci i ostale prikuckalice


milovan1963

Preporučeni Komentari

Ne videh pricu o ovome a i mene zanima ovo:

- moze li na lampas preamp umesto osiguraca F1A ( brzi ) ici bez crkavanja istog ili drugih stetnih posledica  T 1A  (spori )

-isto, na tjuneru je F 0.5A, moze li ici manji T 0.4A ili pak veci, T 1A. Te imam.

Drugo, posle bezbroj prica o osiguracima na stranim forumima - snake oil ili ne, resih pocastiti svoj amp nekim "normalnijim"...naravno nije furutech od 50e, ali po pisanju nekolicine jako dobri a povoljni su Schurter, svapski...ima jos-Bussman, Leviton...za razliku od obicnih koji su nikal spolja, ovi prvi imaju kapice od cistog bakra i jos su pozlaceni...naravno ne svi. Na ampu ih je tri, prvi odmah na trafou, kazu da je on najbitniji, i trenutno je samo on zamenjen, i jos dva za svaki kanal...za neverovati, ali razlika je odmah cujna, najkrace- procisceni visoki i srednji vislji tonovi, kao i mnogo bolja separacija kanala...

Suma sumarum, 4-5 $ po komadu, smatram da ne postoji trenutno jeftiniji a efikasniji upgrade ampa posebno od ovoga...kod mene je promena gotovo u ravni promene na bolji interkonekt, ili kabel.

Nabavka sa digy key-a. Ima i negde u Holandiji...

Opsta preporuka

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Pre no sto uletite u ovo,vredi razmisliti i o osiguracu na razvodnoj tabli,za onaj vod koji pokriva hifu..razne price o specijalnim instalacijama itd,ali promena osiguraca na razvodnoj tabli ce isto menjati zvuk iako nije odradjen dedicirani elektricni vod za hifu...koji uzeti?..ima i tu svega i svacega,jeftiniji Merlin Gerin ili Schneider ce odraditi dobro taj posao,skuplje Memera..skoro mi je propao jedan M.Gerin,uzeo sam na brzaka nesto,stavio,ko sugav sam se osecao dok je svirala muzika,uzeo sam Schneider,i to je OK...

 

looddoo.. :)

 

O fancy Furutech-u sam pisao na temi sa ASR-om,svira to i sa obicnim,ali..Pandorina kutija :63izs7n:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

 

Izvini ali ovo nije link koji sam tražio, ovo je još jedno štivo kako je "to i to" bacanje para jer se ne čuje razlika...

Šiljci, police, konektori, ožičenje unutar opreme, IC, strujni/zvuč. kablovi pa na kraju i osigurači... :icon9: ?!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da postoji razlika kad se bofl deo/komponenta zameni necim sto je industrijskog kvaliteta

 

dakle - fuse holder kao i sam fuse treba da budu kvalitetni , od renomiranog proizvodjjaca , pa ce se i ceo kombo ponasati kako treba i vrsiti funkciju

 

linkovana tema je samo ilustracija ludila do kojeg nerazumevanje fizikalnih mehanizama moze da dovede , anikako odgovor na  pitanje u postu #1

 

na koja se , usput , ne moze ni odgovoriti bez preciziranja bitnih cinjenica - koliki je transformator , C bank , current consumption i tako dalje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja cujem promenu u zvuku posle sanacije trafostanice TS 35/10kV ovde na Nbgd. nemoj da se smejao neko .  :w00t: 

Meni je sve bilo odlično dok se nije pojavio BB i uključio svoje uređaje... Ta cevna structure je sasvim izmenila zvuk i tačno znam kada pegla a kada sluša... Kada pegla slušajući je nagore jer dolazi do nagomilavanja pojava...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kod mene u kućnoj instalaciji nema PnP osigurača pa se na sreću ne mogu zaigravati ludilom nove boje. Tokom preparacije kuće za upotrebu osigurači su birani po kvalitetu i naravno, adekvatnim parametrima za adekvatnu namenu. Koštali par dinara više zarad pouzdanosti i trajnosti.

U samim uređajima (tamo gde osigurača ima) ugrađujem samo i samo nova podožja/prihvate za osigurače. Svira kako svira, ja zadovoljan i ne diram.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

naravno da postoji razlika kad se bofl deo/komponenta zameni necim sto je industrijskog kvaliteta

 

dakle - fuse holder kao i sam fuse treba da budu kvalitetni , od renomiranog proizvodjjaca , pa ce se i ceo kombo ponasati kako treba i vrsiti funkciju

 

linkovana tema je samo ilustracija ludila do kojeg nerazumevanje fizikalnih mehanizama moze da dovede , anikako odgovor na  pitanje u postu #1

 

na koja se , usput , ne moze ni odgovoriti bez preciziranja bitnih cinjenica - koliki je transformator , C bank , current consumption i tako dalje

Zen, jel ovo znaci - ne diraj nista, ili turaj samo originalne vrednosti

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kad je rec o promenama u zvuku koje cuje samo onaj ko ih je navodno izazvao, promenom neke sitne komponente tipa osigurac, polica, siljak itd, ja ostavljam ljudima na volju. Sto se tice osiguraca bolje da ih bude sto manje, mada jednom u 10 godina znaju da spase neki elektronski sklop. E sad kad mi koji pravimo nesto stavimo zice od 10 kvadrata u napajanje i bakarne ploce koje spajaju elektrolite, a ovamo na samom ulazu osigurac sa jedva vidljivom licnom, mene je to uvek nerviralo ali osigurac mora da postoji, mada posto za deset godina nijednom nije pregoreo, dodje mi da ga izbacim.

pozdrav

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Meni na zvuk utice cak i nivo vode u djerdapskom jezeru.

 

 

to je i poenta cele price o promenama.  vodostaj   i vremenska prognoza. :oke:

 

pravi audiofili (zato) prate i solarna desavanja i promene   :

 

http://www.solarham.net/

 

geomagnetic storm utice itekako na zvuk i strujna kola.

 

 

The voltage/current induced by the geomagnetic storm could have led to diminishing of the signal, when subtracted from the battery polarity, or to overly strong and spurious signals when added to it; some operators in such cases even learned to disconnect the battery and rely on the induced current as their power source.

 

ne cujete  promene ? ;)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ajde Miko ne zezaj. Ja sam bio veoma ozbiljan... :):oke:

ne zezam . stvarno utice :buehehe:

http://www.stce.be/esww10/sessions/01extremesw.php

Many modern technological infrastructures on the ground and in space are vulnerable to the effects of severe space weather. Of particular concern is the long-distance high-voltage power grid, which is vulnerable to the effects of geomagnetic storms through the induction of GICs that can damage or destroy equipment and lead to grid collapse due to cascading effects. While there is some awareness and knowledge among European power-grid operators and regulators of the space-weather hazard, levels of awareness, as well as vulnerabilities differ from country to country.

znaci ne da utice nego moze da unisti svu opremu. sad kad su "male" geomagnetne oluje - seta napon gore dole - kad bi bila veca oluja na suncu - nijedan osigurac nam ne bi pomogao.jedino da poiskljucuju sve unapred :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

The battery-powered box is wired with any high-level input of the system. Now the volume knob on something more needs to be set as low volume, so that the exorcist can penetrate the magnetic contaminated electronics world. With the level rising and falling sine wave the magnetized parts are neutralized in the entire signal path to the speaker chassis.

The music is lively and the room wins.

When the system is turned on and off frequently, the 30-second procedure after some time before listening must be repeated.

Je l' može objašnjenje od nekoga (ako ima tak(o)vi(je)h) ko je ovo razum(ij)eo...

Ovo gore je, naravno, Google-ov pr(ij)evod, al' to je sve što sam im'o na raspolaganju...

Na stranu što (kako se stavlja u usta pojedinim članovima našeg Forum-a) nisam video da je iko to napisao, a v(j)erujem nit' pomislio...

Naravno, reč je o:

http://www.gryphon-audio.dk/products/accessories/exorcist.aspx

http://www.theaudiobeat.com/blog/gryphon_exorcist.htm (c(ij)ene radi)...

Mada, zaista, ne vidim kakve (sada) ovo sokoćalo ima veze sa postavljenim pitanjem OP-a na početku thread-a...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko sam ja razumeo, kazu da ovo sluzi da se razmagnetise kompletan sistem, i da to traje 35 sekundi, i nakon toga se definitivno cuje da je sistem ociscen, i nikako ne sme da se stavi na gramofonski ulaz. Ako je sistem stalno uklkjucen, treba ga razmagnetisavati jednom nedeljno.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...