Jump to content

Sta je pretpojacalo itd.


milivojevic97

Preporučeni Komentari

Pozdrav svima, nadam se da sam na dobro mesto stavio temu, zapoceo sam je jer nisam naso na forumu nista(bar ja). Zanima me sta je to pretpojacalo mislim za sta sluzi? Da li poboljsava nesto ili pogorsava, i sve ostalo sto treba da se zna. Cekam odgovore pa da diskutujemo :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 47
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

 a sta imamo i diskutovati na temu "sta je"

 

preamp - kao separatni uredjaj ili kao funkcionalni deo "integrisanog" pojacala - ima sledece funkcije :

 

selektor ulaza , podesavanje naponskog nivoa na izlazu (glasnoca , volumen , kako god ) i prilagodjenje ulazne /izlazne impedanse

 

imas takodje i phono preamp ( zasebno ili u kompletu sa line ) koje vrsi naponsko pojacanje i eq. na linijski nivo signala

 

skini neku knjigu pa procitaj osnovne pojmove , bar to nije tesko

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam da li je to nesto sto bi bilo dobro da imam pored pojacala ili je to vec za neke vise zahteve?

 

 

 

 

preamp - kao separatni uredjaj ili kao funkcionalni deo "integrisanog" pojacala - ima sledece funkcije :   selektor ulaza , podesavanje naponskog nivoa na izlazu (glasnoca , volumen , kako god ) i prilagodjenje ulazne /izlazne impedanse

 

 

Dakle, nije zgoreg imati nekakav sklop pomoću kojeg ćeš moći smanjiti ili pojačati glasnoću po želji ili odabrati hoće li ti svirati CD player ili gramofon bez prekapčanja kablova.

 

Sve ostalo su tehnikalije koje zanimaju samo elektroničare. :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da bi postavio pravo pitanje , moras da imas odredjeno predznanje

 

da bi ti neko dao odgovor na zadato pitanje , moras da navedes :

 

- izvore i naponske karakteristike tih izvora , kao i njihove izlazne impedanse

-ulaznu impedansu i osetljivost izlaznog pojacala , kao i podatke o snazi

 

pored toliko pisane i on line literature , smesno je ocekivati dopisnu skolu na forumu

 

to jednostavno predstavlja nepostovanje tudjeg vremena i dobre volje , jer do svih odgovora na bazicna pitanja mozes doci sa veoma malo truda i vremena , a kad ti zatreba neki iole strucniji savet , onda isti potrazis na forumu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda izvini sto ti "ne postujem i kradem skupoceno vreme".... Mislio sam da je ovo mesto gde se moze bilo sta i bilo kada pitati o audio uredjajima...

 

 

Naravno da je to to mjesto.

Samo, zamisli da Bata Bane (to je nick jednog od naših članova) vodi veterinarski forum i netko postavi pitanje što je to krava. Kako bi mu odgovorio?

 

Trebaš dati više podataka o pojačalu i onda će se više znati. Tvoje je pitanje otprilike na razini ovoga:

 

 

1.- "Što je to auto guma?"

 

2.-"Imam vozilo sa 90 ks. Koju marku guma da kupim?".

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda izvini sto ti "ne postujem i kradem skupoceno vreme".... Mislio sam da je ovo mesto gde se moze bilo sta i bilo kada pitati o audio uredjajima...

Naravno  da se moze pitati, ali ne bilo sta.

Uostalom, sam naslov teme koju si postavio "Sta je pretpojacalo itd."govori dovoljno o tebi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda izvini sto ti "ne postujem i kradem skupoceno vreme".... Mislio sam da je ovo mesto gde se moze bilo sta i bilo kada pitati o audio uredjajima...

 

 

moze , ali se nemoj cuditi ako niko ne odgovori

 

#2 , #5 i #9 su ti dali dovoljno materijala da se zanimas 3 dana , citajuci i razmisljajuci i saznajuci sve vise

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Naravno da je to to mjesto.

Samo, zamisli da Bata Bane (to je nick jednog od naših članova) vodi veterinarski forum i netko postavi pitanje što je to krava. Kako bi mu odgovorio?

 

.....

 

 

Zero

 

sta je to voz ?

 

:hihihihi:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To ti je Scrodingerova mačka na balkanu. Nitko ne zna u kojem trenutku voz postaje vlak. :rofl:

 

Zna se. Onda kad voz sa šina pređe na tračnice. To je tačno između mesta gde poslednji put staje na željezničkoj stanici i gde posle stane na kolodvoru... Ha?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zna se. Onda kad voz sa šina pređe na tračnice. To je tačno između mesta gde poslednji put staje na željezničkoj stanici i gde posle stane na kolodvoru... Ha?

 

 

Ma toliko se zna i o nesretnoj mačketini. Pitanje je u kojem milijuntnom dijelu sekunde? :rofl:

 

 

Inače, kapa dolje za dovitljiv i (skoro) točan odgovor. :cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Paa mozda to govori dosts o mom znanju o audio uredjajima, ali nikako o meni....

 

O tebi govori ono što sam kažeš o sebi i ono što činiš ovde na forumu. Malo si za sada toga rekao o sebi. Ono što za sada znamo o tebi je da ti nedostaju neke od osnova audio tehnike i elektronike koje ćeš uz malo dobre volje (mnogo učenja) i strpljenja i savladati.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...