Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

9 minutes ago, prophet said:

A Supermax -Love machine? Hard disco

Da, da . . .  :worship:

Pustam/postujem Supermax-a cim se vrnem danas s posla. Obecavam. :)

Opasan je bio taj Beclija, msm Supermax.

A znam zasto ti se i toliko svidja, uostalom kao i meni. Jedna rec - Hammond. Dodatak - onaj "krkljavi" ton koji dobijes regulacijom "drovbar-a" i menjanjem brzina ( malom noznom papucicom/prekidacem ) Leslie-ja.

To mu dodje ovo :

Mada, sada kada opet preslusavam izgleda da je Supermax ovde koristio i par pedala ( Wah, Flanger ? ).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

još jedan Mocartov Rekvijem, prošlogodišnje (snimak iz 2016), izdanje Harmonia Mundi (ne piše, ali najverovatnije snimano digitalno), nešto više površinskog bruma, ali ima i (mnogo) gorih..

 

interesantno "čitanje" Pjer - Anri Dutrona, povremeno blago izmenjenog tempa i nešto drugačije akcentovano.. Dutron i dirigent Rene Jackobs, su ostali na Mocartovom tragu, barem onoliko koliko je to bio Süsmayr - minimalne izmene su unekoliko doprinele dramatici.. koliko? o tome posle još nekoliko slušanja.. na prvo slušanje je pitko, teče baš kako i treba..

 

solisti, hor i orkestar se posebno ne ističu, što je po mom mišljenju kompliment - izvođenje je kompaktno, a ideja otpraćena od svih..

 

 

 

 

28832d7ea4b996e17717f69c24529b31.jpg&key=e7e145f0f184bbab22593e430aca19b24bb30afd1af50c0608ed33c2fe0fb7ac

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

9 minutes ago, Woland said:

još jedan Mocartov Rekvijem, prošlogodišnje (snimak iz 2016), izdanje Harmonia Mundi (ne piše, ali najverovatnije snimano digitalno), nešto više površinskog bruma, ali ima i (mnogo) gorih..

. . .

Dugo smo cekali na novi primerak u tvojoj kolekciji Rekvijema. :)

Harmonia Mundi - respektabilna diskografska kuca, nema sta. 

Medjutim, moram upitati, da li si krenuo u potragu za mojim favoritom ( nisam jedini ) mozda ? 

Opus, nije 3, vec ceskoslovensko . . . . 

Ako nisi vec pronasao, . . . ce ga nadjemo . . . 

opus.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dugo smo cekali na novi primerak u tvojoj kolekciji Rekvijema. [emoji4]
Harmonia Mundi - respektabilna diskografska kuca, nema sta. 
Medjutim, moram upitati, da li si krenuo u potragu za mojim favoritom ( nisam jedini ) mozda ? 
Opus, nije 3, vec ceskoslovensko . . . . 
Ako nisi vec pronasao, . . . ce ga nadjemo . . . 
opus.jpg.10ee2cac7e816e341ee19da5b7a60937.jpg
nemam to izdanje, ako znaš gde i kako, došapni :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Björn Meyer - Provenance

ECM basista i to električni, svirao sa Nik Bartch Roninom, Anouar Brahemom, pa i sa Milom Jovović :)

tipičan ECM, mada električan liči na gitarski resital.. atmosferično, iako solo, sasvim prijatno za slušanje..


e3ecada2711a580cf3c4c168ceb744b5.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vid' ovako . . . fina lista . . .  vrhunski izvodjaci ( o disk. kucama da ne govorim, tj. sve je Dojce gramofonce, sem onog jednog Marinski-og :) ).

Ehhhh, sad' . . . . neko moje vidjenje i misljenje . . . .

Tomas Vasari - fenomenalan, odlican madjarski pijanista. Imam od njega izvodjenja Shopenovih prelida.

Sam Vrh. :thumbsup:

Kristijan Zimerman - pobedio na Shopenovom konkursu svojevremeno. Poljak, tako da mozda neka i sumnja padne sto se tice njegovog gabarita, tj. njegove snage.

IMHO - zasluzio itekako tu Prvu nagradu na domacem terenu, cak i vise. Pomalo kontrovezan sto se tice odabira nastupa, pojavljivanja, ali , zar ne, to je i nekakva svakodnevica, tj. nesto sto se podrazumeva kod vrhunskih umetnika.

3 x :thumbsup:

Danil Trifonov - decenijama mladji od ove trojice. Nekako, nisam ga nesto "vario" u pocetku. Bilo mi to sve nekako fino "spakovano", usiljeno, . . . previse tacno. 

No, prevario sam se. Ovaj Dasa je pokazao da vredi veoma. Drago mi je da si uspeo nabaviti ovaj vinil naslov, jer si samim tim i kupio umetnicko delo kome ce samo rasti cena.  Ozbiljna preporuka za imati, nabaviti, kako kaze ona tema na nasem forumu " Kupuj dok nije otislo".

Zavidim. Trazim da kupim.

5 x :thumbsup:

Danijel Bairenbom - kao "prodidzi", klinac je bio extrasens, uostalom kao i svi ovi ovde, a i oni drugi koji su planetarno poznati - medjutim, jeste to sve, sto se njega tice kao pijaniste, "stratosfera", ali mi se nekako mnogo izeksploatatisao, te solo, te dirigent, te dirigent/solo, pa master class-ovi ( onaj master sto ga ima na YT gde mu je meni licno omrazeni Lang Lang jedan od polaznika kursa ) su mi nekako umanjili negovu nesumnjivo veliku ulogu u pijanizmu. 

-1 :thumbsup:

Generalno, odlican izbor, uzivaj u muzici u ovo gloomy popodne/vece i unapred izvini ako sam udavio sa kritikama. 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

xe :) moja motivacija za kupovinu baš ovih ploča je bila nešto prozaičnija, pošto (na žalost) ne mogu sve da imam, a baza mi nije neiscrpna (tu sam negde oko 1K), tada moram da kalkulišem i upotrebljavam racio (da barem probam).. daklem:

Vašari - osim što je fenomenalan, svira koncerte svog sunarodnika, što je pomalo i pitanje časti.. Bermanovo izvođenje imam

Cimerman - pa isto - Šopen je za Poljake nacionalni heroj, a Cimerman pobednik njegovog takmičenje.. Martino izvođenje imam

Trifonov - opasan mlad pijanista, Marinski, Gergiev.. paa dovoljno (vidi jpc.de).. Aškenazija imam

Bairenbom - njegovo izvođenje transkripcije Betovenovog Violinskog Koncerta, je navodno među boljima.. u ovom slučaju je akcenat na delu a ne na izvođaču

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odlicno.

Nego . . . . da nastavim varijaciju no.2 na osnovnu temu :)

Vasari - slazem se. Sta mislis onda o Dezso Ranki-ju i Zoltan Kocisis-u, njegovim zemljacima ?

Zimerman - Poljaci imaju jos jednog heroja, ako ne i veceg od samog Cimermana. Adam Harasevitz - oteo laureat samom Vladi Askenjaziju. He, he . . . ( da budemo posteni, ko zna tada, kako i zasto se sve to desilo . . . ali se desilo ). Na svu srecu imam Chopin komplet LP-a ( 14 kom. ) od Harasevica. Moram priznati da i ovaj Baja zna znanje. :)

Trifonov - priznao sam i to je vec dovoljno sa moje strane. Sve dalje bi me odvelo u inat, da krenem da idem u minus glede njega, tako da to zaista necu. Kao sto rekoh, vreme je pred njim, dosta toga ocekujem od njega. Izmedju ostalog, da i naidje do Kolarca, Sinagoge . . .  idemo, why not ? :)

Bairenbom - vidis, ovo nisam pojma imao za vrednost ovog naslova, tj. LP-a, i dobro jer sto si mi sada na to ukazao.

Deder, crvcni jedan notch na taj LP, pa ga slusamo prvom prilikom kada naidjem do tebe. Thnx 4 info. :thumbsup:

 

A da, . . .  da ne zaboravim -  Lazar Berman   yebekevu kao pijanista. Takav ton, pace ( iliti pejs, nema pravi prevod na srpski, msm, ima tu i tamo nesto, ali nedovoljno, tipa ritam, osecaj za ritam, dodir, etc... ), boja klavijature, komplet ekspresija bukvalno svakog izvedenog muzickog dela ga licno za mene svrstava u sam vrh komplet pijanista svih vremena. :worship:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...