Jump to content

Trenutno na gramofonu ...


Preporučeni Komentari

102159351.jpg

 

Homage Džimija Somervila!

 

Fenomenalan album, imam osmeh na licu već drugi dan :) Džimijeva posveta disku, nadam se da će muzički da obeleži ovu godinu. Klasična produkcija, blistavi prozračni pop kao nekad, možda ima nade da se izvučemo iz kandži aktuelnog "štemovanje & zubarska bušilica" MTV đubreta. A tek omot - Atlas koji na leđima umesto planete nosi disko kuglu :) Veliko hvala Džimiju, bravo!

 

JimmySommerville_ElectronicBeats_940-700

 

Odličan razgovor sa Džimijem Somervilom, u kome objašnjava da pokret Disco Sucks nije bio usmeren protiv muzike već je to bila reakcija zatucane bele Amerike na drugačijost - rasnu, seksualnu, stvaralačku, svakakvu:

 

http://www.electronicbeats.net/en/features/jimmy-somerville-interview/

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...
  • 2 nedelje kasnije...

@Kuja:'bes mi sve,juce kad si stavio fotku,onako neidentifikovanu,prvo sto pomislih,mora da su neki Biltsi u pitanju (opet) :) :)..inace vidim preso si u prave ooodiooofilje,nemas fingerlift na shell-u....kod mene ne ulazi u kucu nijedna rucka bez toga vise...

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Audiofili nemaju finger lift? Nisam to znao. :)

 

 

Moj rucica je stigla sa ovakvim nekakvim:

 

 484010723_tp__59840.1407938187.1280.1280

 

 

 

...koji mi tada nesto nije najbolje pasovao sa Ortofon VMS-30MkII - zvucnica nje dobro nalegala na shell.

 

Skinuo sam ga, a onda sam ga izgubio. :D

 

 

.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Audiofili nemaju finger lift? Nisam to znao. :)

 

 

Moj rucica je stigla sa ovakvim nekakvim:

 

 484010723_tp__59840.1407938187.1280.1280

 

 

 

...koji mi tada nesto nije najbolje pasovao sa Ortofon VMS-30MkII - zvucnica nje dobro nalegala na shell.

 

Skinuo sam ga, a onda sam ga izgubio. :D

 

 

.

 

 

da, to se danas u krugovima hajendera ne koristi,generise/prenosi vibracije :)...ne secam se da sam imao problema sa VMS30  i SME 3009S2,vala istrosio sam od toga 2 komada kompletno,trecekupljeni je vec bio zamenjen za MC10Super,maltene kao nov..bila neka zamena u stilu (skoro) novo za (skoro) novo...

 

:shinymj5:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...ne secam se da sam imao problema sa VMS30  i SME 3009S2...

Mislim da ovaj moj finger lift nije bio originalni SME, već da ga je originalni vlasnik mog gramofona makazama isekao i napravio od nekog plehčića.

 

Uglavnom, ne koristim ga evo već 30 godina koliko je Thorens u mom vlasništvu, a sada izgleda i da hoću ne mogu! :)

 

Od pre godinu dana imam još jedan gramofon sa SME 3009S2 i taj uredno ima finger lift,

ali ja ručicu i dalje hvatam za cev kada je nameštam na ploču.

 

Finger lift mi smeta i zapinje za prste. Moć 30-godišnje navike! :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...