Jump to content

Uputstvo za upotrebu A klase Musical Fidelity a1


Okibokis

Preporučeni Komentari

To je Diy uredjaj za usviravanje zivih ljudi,nesto kao preamp za slusanje muzike na uredjajima koji rade u A klasi.Ko ne pije kad slusa nesto omiljeno,on mora da skine cerapice smrdusice,kao i njegova bolja polovina,musko,zensko apsolutno nebitno.I da se uzemlji.Znaci dobro uzemljenje,pre slusanja:))) Ovo sam ja uslikao i to je vezano za uzemljenje.Znaci sta smo naucili iz prethodnih postova?Bez skidanja carapa nema slusanja muzike,mozete ih zalepiti na zid,ili polako nogom sa strane,predhodno je pozeljno imati slike mucitelja iz detinjstva na stolu  onako nek se nadje(recimo neka baba iz familije).To je sve potpuri,za ulazak u emocije,ili sto bi u Bosni rekli sevdah,dok se uredjaj greje,Kome nije ni to dosta,moze se hvatati i za druge zice,ali samo za crvenu.

1.Priprema

2.priprema

3.priprema To sam ja davno procitao u nekom casopisu,valjda se zvao Start:)))

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je Diy uredjaj za usviravanje zivih ljudi,nesto kao preamp za slusanje muzike na uredjajima koji rade u A klasi.Ko ne pije kad slusa nesto omiljeno,on mora da skine cerapice smrdusice,kao i njegova bolja polovina,musko,zensko apsolutno nebitno.I da se uzemlji.Znaci dobro uzemljenje,pre slusanja:))) Ovo sam ja uslikao i to je vezano za uzemljenje.Znaci sta smo naucili iz prethodnih postova?Bez skidanja carapa nema slusanja muzike,mozete ih zalepiti na zid,ili polako nogom sa strane,predhodno je pozeljno imati slike mucitelja iz detinjstva na stolu  onako nek se nadje(recimo neka baba iz familije).To je sve potpuri,za ulazak u emocije,ili sto bi u Bosni rekli sevdah,dok se uredjaj greje,Kome nije ni to dosta,moze se hvatati i za druge zice,ali samo za crvenu.

1.Priprema

2.priprema

3.priprema To sam ja davno procitao u nekom casopisu,valjda se zvao Start:)))

 

 

    :msn-rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

To je Diy uredjaj za usviravanje zivih ljudi,nesto kao preamp za slusanje muzike na uredjajima koji rade u A klasi.Ko ne pije kad slusa nesto omiljeno,on mora da skine cerapice smrdusice,kao i njegova bolja polovina,musko,zensko apsolutno nebitno.I da se uzemlji.Znaci dobro uzemljenje,pre slusanja:))) Ovo sam ja uslikao i to je vezano za uzemljenje.Znaci sta smo naucili iz prethodnih postova?Bez skidanja carapa nema slusanja muzike,mozete ih zalepiti na zid,ili polako nogom sa strane,predhodno je pozeljno imati slike mucitelja iz detinjstva na stolu  onako nek se nadje(recimo neka baba iz familije).To je sve potpuri,za ulazak u emocije,ili sto bi u Bosni rekli sevdah,dok se uredjaj greje,Kome nije ni to dosta,moze se hvatati i za druge zice,ali samo za crvenu.

1.Priprema

2.priprema

3.priprema To sam ja davno procitao u nekom casopisu,valjda se zvao Start:)))

 

Da poneseš to u Vrdnik, da ga testiramo, pre nego što se zemljošemo, odnosno usviramo :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da poneseš to u Vrdnik, da ga testiramo, pre nego što se zemljošemo, odnosno usviramo :)

Nije to moje,to sam slikao,ja se usviravam konzervativno,inace mi je zao sto ne mogu da dodjem u Vrdnik,verujem da ce biti lepo.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Evo me ponovo sa jednim pitanjem.A1 ce uskoro biti osvezen na nacin koji je do sada postao standard,ali me interesuje da li bih nesto dobio ako narezem hladnjak po meri ,ali sa vecim rebrima,ili duplo deblji?Da li ima smisla staviti deblji hladnjak,preko celog pojacala,jer kao sto sam ranije naveo,muziku slusam nekad i po 10 sati dnevno,pa ne bih da stalno brinem,da li se pregrejao i da li przi utrobu vise nego sto treba?Nesto mi ovako laicki kaze da cek i ako je hladnjak predimenzioniran,opet ce se zagrejati na maksimalnu temperaturu,samo je pitanje vremena,ali mislim da je pola sata dovoljno i za kilo,i za 2 kila aluminijuma.Kako vi vidite ovu pricu sa predimenzionisanjem hladnjaka?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ventilator , lenja 12-ka , stavljena na hladnjak ( sa malim gumenim distancijalama) resava stvar bez ogromantnih ulaganja

ih, kako si ga pojednostavio kao Indijana Džons u I delu kad lepo upuca lika koji pre toga pola minuta maše sa sabljom našem heroju pod nosem pa ga izaziva na megdan!

Ja očekujem da se ventilator ne prihvati kao predlog pošto je normalan i zdravorazumski i prema tome dosadan, apelujem na Članstvo da predloži (sa sve termalnim grafikonima) nekoliko tipova rebarava za hlađenje kao i da se negde na 48. stranici thread-a započne ljut boj oko toga sa kojim meračem i po kom principu treba meriti temperaturu hladnjaka/uređaja/okoline. E, to je poso, a ne lenj ventilator.

Zna se, lenja 12-ka ide na 52-58 strani thread-a a tada je već januar 2014, napolju hladno a unutra baš i nema velikog interesovanja za rashlađivanje A klase, naročito ako se familija uveče skupi oko pojačala i greje noge na smenu u termočarapama na hladnjacima (hint: zar niko nije razmislio o tome zašto MF stavlja hladnjake na gornji deo pojačala a ne sa strane?)

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ih, kako si ga pojednostavio kao Indijana Džons u I delu kad lepo upuca lika koji pre toga pola minuta maše sa sabljom našem heroju pod nosem pa ga izaziva na megdan!

Ja očekujem da se ventilator ne prihvati kao predlog pošto je normalan i zdravorazumski i prema tome dosadan, apelujem na Članstvo da predloži (sa sve termalnim grafikonima) nekoliko tipova rebarava za hlađenje kao i da se negde na 48. stranici thread-a započne ljut boj oko toga sa kojim meračem i po kom principu treba meriti temperaturu hladnjaka/uređaja/okoline. E, to je poso, a ne lenj ventilator.

Zna se, lenja 12-ka ide na 52-58 strani thread-a a tada je već januar 2014, napolju hladno a unutra baš i nema velikog interesovanja za rashlađivanje A klase, naročito ako se familija uveče skupi oko pojačala i greje noge na smenu u termočarapama na hladnjacima (hint: zar niko nije razmislio o tome zašto MF stavlja hladnjake na gornji deo pojačala a ne sa strane?)

:)

 

Nije puno prošlo od dana kada sam konstatovao da neki mogu da operišu i bez skalpela ... jezik britkiji od najoštrije hirurške sprave... :)

 

Elem, ja sam prežvakao ono što je Zen u tradicionalnom maniru pretočio u Zen priču...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

......

Ja sam misljenja da kada se ohladi A klasa, ona vise nije to nego se bas cuje kao ab,ili kao i sva ostala komercijala.

 

 

nisam ni skontao da je tema od mog boravka na godisnjem , i da napraviste sprdacinu od iste :buehehe:

 

glede ovog pitanja - gresis sinko , gresis ........ mora da si mnogo citao strucnjake po internetu

 

kod svake klase pojacala je blagodarna konstantna radna temperatura ........... e sad sto se kod A klase to najbolje i najlakse postize - je zasluno za jos jednu legendu

 

jest da xconductansa aktivnih elemenata jeste nesto visa sa porastom temperature , ali to najcesce nema veze u celoj prici

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...