Jump to content

Novopridosle skalamerije


Preporučeni Komentari

Sakam i jas da se pohvalam sas edno malecko, ama ubavo, tjunerce - svira tjunerce kako slavujce!Neko vreme vec trazim tuner, al' malecak - nemam trenutno mesta za 43cm komponentu, moralo je da bude do 24cm max. I nadjem - Aiwa R22, 21cm - lutka!Probao sam jedan mali Onkyo i jedan Sony (iz automobila) al' ne vredi - posle sat vremena pocne da me boli glava - mnogo gadno zvuce u sobi.A Aiwa se potrefila da nema taj smarajuci zvuk - slusam je od jutros, jako fino svira, bez obzira sto je pravljena iste godine kad je Tito umro - ili mozda bas zato ...post-20-069969800 1275060093.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sto se mene tice i Ei zvucnika - odlican zvuk je bio iz zvucnika koje su isli uz HSR48 risiver i samo to.

Poznato? HSR-48 se nalazi u podrumu, posto sam mu svojevremeno 'spalio' transformator. (Ni sam ne znam kako, valjda zato sto sam, vezbajuci na njemu, stavio neki ogromni elektrolit na napajanju..koliko se secam, davno bese) Ipak, zao mi ga bilo baciti, pa ce mozda jednog dana i biti popravljen (mada bi mu trebao novi trafo-stari je izvadjen,premotavan i iskoriscen za ne znam sta...)A zvucnici su i dalje tu, mada se i na njima 'vezbalo'. Jedan kanal je non-stop crkavao, uvek mi 'spaljivao' jedan bas. Malo-malo pa pocne grebati. Secam se da sam jednom prilikom kupio novi '60w' bas (ne secam se oznake) pa sam morao busiti nove rupe (zato je i iscepan s'prednje strane) misleci da ce to bolje svirati. Jok. Opet premotavao stare, dok ne izgore, pa opet, i opet...

post-40-017824200 1275075677.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Poznato?

E to! - sa onim smesnim plasticnom konektorima, pljosnata plocica i pin (ne znam naziv) :cheers: Ali je zvuk iz ovih kutija bio prijatan, mekan, nikada nije smetao i ... (da ne preterujem)Samo pojacalo i nije nesto, kod tjunera kad izgori lampica (sijalica) nema stereo prijema, slajder potovi ocas posla prokrce, lomi se plastika klizaca - a opet sve nekako prihvatljivo :):buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma da, nije to bilo lose, ali u mojim tinejdzerskim danima nikako nije bilo dovoljno glasno.. :buehehe: p.s. Lampica jeste izgorela, s..ban koncic za skalu pa sam "napamet" trazio stanice, drske kliznih potenciometara su stajale k'o babini zubi, al' je sviralo..

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesko, nema veze sto je "Leistungs..." varijanta, cek' da zavrsim novi func.-gen. pa cemo da ga premerimo (danas sam zavrsio kutijicu, elektronika ce brze) :post-20-031404400 1275142315.jpg

2206 ili 8038 ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...