Jump to content

Brljanje po mu-stage phono sekciji


grau.

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 62
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

još kad bi ti na vreme skontao da anubis pominje šum a ne brum...

sanse da postoji sum, a bez bruma su jako male...

obicno ide samo brum ili brum koji je izrazeniji od suma

ako ima suma a bez bum podloge onda imate neku antenu u sistemu

hladan lem kod C kablovi, cuda, konektori haos

pod uslovom da ne potice od cevi

desavalo mi se da bas neki primerak cevi unosi sum?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ne vidim poentu u priči o osjetljivosti zvučnika

 

ako imaš tube phono riaa sa - lupam - 80db signal šum tebi će imati ili nemati na tim hornama sa osjetljivošću 110db na 1 w na 1 metar nekakav čujan ili nečujan šum

 

 

meni sa kutijama od 93 db osjetljivosti treba 50-60w i imaćemo isti efekat na zvučnicima što se šuma tiče sa istom phono riaa

 

naravno sve na leru

 

što znači da ko ti na tim kutijama od 110 db ne čuješ šum riaa na 1 w neću ni ja čuti na mojim od 93 db odvrnutim na full (60w)

 

 

dobro si elaborirao a pogresno zakljucio, meni ce par milivati napraviti picvajz za koji tebi treba 50-60 vati

 

 

naravno da ne

 

tebi će 1 w naraviti isto što i meni 60w zavisno od kvaliteta riaa odnosno parametra signal/šum

 

i zato kažem ako tebi ne izbacuje šum na 1 w snage onda je to BINGO riaa

:popcorn:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za prosto testiranje osnovnog sistema

samo amp i zvucnici

pot se krece od min ka max

onda se dodaju ulazni kablovi

pa ponovi isto

i vidi sta se desava

tek onda se ubaci preamp

pa se ponovi isti jednostavan postupak

...

onda ovo sa strane izvora

iz prethodnih postova

...

i tu moze doci do iznenadjenja...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za prosto testiranje osnovnog sistema

samo amp i zvucnici

pot se krece od min ka max

onda se dodaju ulazni kablovi

pa ponovi isto

i vidi sta se desava

tek onda se ubaci preamp

pa se ponovi isti jednostavan postupak

...

onda ovo sa strane izvora

iz prethodnih postova

...

i tu moze doci do iznenadjenja...

 

 

sanse da postoji sum, a bez bruma su jako male...

obicno ide samo brum ili brum koji je izrazeniji od suma

ako ima suma a bez bum podloge onda imate neku antenu u sistemu

hladan lem kod C kablovi, cuda, konektori haos

pod uslovom da ne potice od cevi

desavalo mi se da bas neki primerak cevi unosi sum?

 

 

kolega pričamo o sistemu koji je zdrav, koji nema grešaka, što se podrazumjeva

 

sistem koji ima brum nema dobar setup ili mu nešto fali (majstor)

 

i u takvom sistemu (bez bruma) nivo šuma odnosno kako zapadnjaci to krste signal to noise ratio na dobroj mm riaa kreće oko 88db a na mc ako se dobaci 75db je super.

 

nadam se da o ovome pričamo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Revox, moze za svaki sistemposto je jednostavan postupak?nema razloga unapred "verovati" da je "sve" potpuno OKako moze brzo i lako da se proveri?.a desava se da ima poremecaja i u instalcijama u zgradi itd...tu su kljucni frejmovigroundirucka-bazai cinjenica da u preampima preklopnici prekidaju samo vruce krajevea ne i mase. Pa se preko tih masa koje su povezane sa chasses groundomformiraju ground loopovi svih ostalih uredjaja koji imaju chassesa ukljuceni su u mrezu. Bez obzira sto je power prekidac iskljucen. u najvecem broju slucajeva power prekidac prekida samo L i Na ne i GND... A u nekim primerima power S prekida samo Lili N u zavisnosti kako je okrenut utikac.to je svei prvo to treba sreditividecu da nacrtam pa da postujembice jos jasnije.ziveo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@anubis:kakav ti je steker na kraju phono kabla kod StogiS?..onaj fancy smensi XY sto se negde uzima i cca 250 eura doplate na nekim trzistima  za njega ("plastikaner") ili je neki metalni?

 

 

moj stabi je stigao iz engleske, ja mislim da se na njemu nalazi neki bolji phono kabl od fabrickog sa metalnim RCA konektorima koji ne lice ni nasta sto sam video na bilo kom drugom modelu, solidna metalna konstrukcija, na njima pise QED.

 

 

naravno da ne

 

tebi će 1 w naraviti isto što i meni 60w zavisno od kvaliteta riaa odnosno parametra signal/šum

 

i zato kažem ako tebi ne izbacuje šum na 1 w snage onda je to BINGO riaa

 

 

slazem se, bingo!

 

anubis, je li to mm, mc ili oboje phono preamp ?

jesi li ti bolji od dobrog trafoa i

radi li to Dj. K. jos, posto i tvoj i doktorov su skroz drugaciji...

 

preamp je MM, ali je pojacanje dosta veliko. u nekom trenutku mogu da isprobam da li recimo moze da tera sama benz ace SL koja ima mislim 0.4mV. 

 

ja sam kupio na oglas i kako mi je receno ova je uradjena po narudzbini za vlasnika. u svakom slucaju verujem da djk moze da napravi ovoga kome god treba, ovo je uzasno jednostavna sprava.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

moj stabi je stigao iz engleske, ja mislim da se na njemu nalazi neki bolji phono kabl od fabrickog sa metalnim RCA konektorima koji ne lice ni nasta sto sam video na bilo kom drugom modelu, solidna metalna konstrukcija, na njima pise QED.

 

 

huh huh huh...nisam siguran da li je tacno,ali je Franc verovatno na pocetku proizvodnje koristio VDH,pa je presao na Cardas...e sad pre cca 20 godina kod svabe gde sam kupovao svojevremeno Shure V15/5,iz radoznalosti sam uzeo neki Qed "phono" kabl,tadasnji Thorens 160S je imao ugradjen fabricki RCA steker na kucistu,sa tim Qed-om je bilo problema i na MM-u..e sad,zato sam te pitao posto sam sa tim fancy plasticnim RCA stekerima,i Cardas kablovima koji su bili fabricki ugradjeni,ja ni sa jednom zvucnicom high-output MC,low output MC,i ni sa jednim phonoom koji sam koristio sa njim,nisam bio zadovoljan ako sam radio test bez muzike,odvrtanjem potenciometra do daske na zvucnicima efikasnosti 92/93dB,uvek sam imao osecaj da je sum prejak,pogotovo se to dosta culo sa Denon DL103R,koji je 0,18mV..e sad phono koji "krese" jednu gresku (ako postoji neki feler ispred njega) do te mere da se ne cuje "sum",znaci "filtrira",on filtrira ne samo sum,nego jos nesto iz "muzike".. u slucaju da taj sum nastaje pred phono sekcijom..ako je sum stvarno do phono-a,to je druga prica..uzmi si malo vremena,nabavi neke jeftine zice (kao DIYer snaci ces se vec),uradi novo zicenje,nemoj zice provlaciti kroz rucku,stavi ih spolja,izolir trakom ih fiksiraj za cev,napravi omcu/loop kao sto je u originalnoj izvedbi,i kaci tako na phono..ako Francu ova opcija odgovara dok testira svoje sprave,bit ce dobro za detekciju/lokalizaciju greske..ako ne nadjes neke lokalne zice,google na "discovery phono cables",jeftini-dobri.. :drink:

 

http://www.partsconnexion.com/product1292.html

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja sam kupio na oglas i kako mi je receno ova je uradjena po narudzbini za vlasnika. u svakom slucaju verujem da djk moze da napravi ovoga kome god treba, ovo je uzasno jednostavna sprava.

.

Sigurno da moze da napravi,

i to je pravi put, ko zeli, neka poruci da mu se napravi uredjaj

koji je pravilno povezan, podesen i testiran

A NE da tamo sami nesto prckate po uredjaju

menjajuci cevi napamet samo zbog toga sto je fizicki moguce...

.

Uredjaj NIJE jednostavan. Sa fotografije se vidi da je unutra mnostvo elemenata.

i iz tog razloga je uputno da to uradi djk koji vec ima iskustva sa tim.

:acute: 

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ekstra, jebes gain. jedina objektivna zamerka je blagi roll off u visokim, sto moze da bude svasta. treba je premeriti i videti da li je do nje ili do neceg drugog u mom gramofonskom setupu.

 

 

i to definitivno riaa koju pravi Đ.Kenjalo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 year later...

izvinte na ozivljavanju prastare teme

 

da neko od cenjenih forumasa nema slucajno telefon djoke kenjala ili neki drugi kontakt (samo da izbor nije suzen na goluba pismonosu)

 

moracu da ga nesto priupitam u vezi ovog phono preampa, naime, posle dan dva negasenja, razvio se ozbiljan disbalans u glasnoci kanala

 

pa bi bilo lepo da ga pogleda.

 

ili on ili neko drugi ko se razume, da prostite.

 

znaci telefon, mejl, ne znam sta vec trosi covek.

 

zahvaljujem

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...