Jump to content

Zujanje - kablovska televizija


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Kablovsku gledam preko TV kartice neke pitaj Boga V Gear. Napon izmedju opleta koaksijalnog kabla i kucista kompa cirka 5VAC.

 

Problem:

 

Zujanje konstantne frekvencije koje se pojacava sa pojacavanjem tona volume kontrolom. Zujanje ne postoji na svim kanalima, na nekih 50% u glavnom domacih ali i neki strani. Zujanje zna da bude i promenljivog intenziteta ne vezano za volume. Javljalo se i treperenje slike na monitoru.

 

Pokusaji resavanja problema:

 

1. Postavljen spliter sa filterom u sebi, uzemljen. -  Resio treperenje slike, video signal nije oslabljen (bar nen primetno), zujanje i dalje.

 

2. Raskacio uzemljenje sa filtera (splitera) sve isto.

 

3. Skidao uzemljenje sa kompjutera, sve isto.

 

4. Skinuo kompltet i monitor i komp sa uzemljenja (ozvucenje nema uzemljenje), sve isto.

 

5. Otkacim oplet koaksijalca sa tv kartice i ostavim samo vruci vod, sve isto samo slabiji signal.

 

6. Pravio 1:1 odvojni trafo na feritnom jezgru (ono elipsasto sa dve rupe iz tv tjunera, dva zavoja zice u jednu rupu i dva drugu), video signal otisao u racq zujanje isto kao i pre.

 

7. Iskljucim program za gledanje tva nema zujanje, slusam muziku (aimp) nema zujanje.

 

8. Sve ovo probano i sa slusalicama i sve isto.

 

9. Iskljucim komp i oteram sve u PM, nema zujanje!!!!!!!!!!! Ukljucim komp, ukljucim tv program opet zujanje, oteram sve u PM, ima zujanje.

 

10. Obratio se SBBu, kazu da ne znaju kako da mi pomognu. Spustim slusalicu i oteram "strucnjaka" u TPM.

 

Ne znam vise sta da probam a da ne zuji.

 

POMAGAJTE AKO ZNATE :yahoo::cheers:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

TV kartica PCI ?

 

starije su imale spojni kablic sa audio izlaza iste da ubadas u line in muzicke ; to ovde jeste ili nije slucaj ?

 

ako je #7 cinjenica , kakve veze ima #9 , sem da nas zbunjuje ?

mogao si isto tako napisati da si otisao u kafanu na pivo , i da tamo nije zujalo , bar ne odmah :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Yup

 

Yup. cak sam probao da ne koristim taj kablic vec direktiva iz tv kartice da slusam zvuk i sve isto.

 

Pa morao sam malo da okrenem na zezanje, mislis da je meni lako da slusam zujanje dok gledam neki film, bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz :wink2:

I onako zivim za Girl, mislis da mi pored zvocanja fali zujanje :crkavanje:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ovako - probaj da down neki drugi soft za karticu

 

probaj drugu karticu

 

probaj VP filter (100Hz)

 

koristi Vol kontrolu - pojacaj zvocanje , smanji zujanje

 

probaj da ne gledas TV - mnogo zaglupljuje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Imas neku preporuku za softwer?

 

Drugu karticu imam ali ne mogu lokalno da nabavim onaj audio kablic sto treba da prebaci zvuk http://www.computerdream.rs/detalji/?si=982, po svoj prolici cu da narucim od nekud.

 

Jel to neki gotov ili diy filter.

 

Od 2005 do novembra 2011 nisam imao TV. Sad moram da placam kablovsku jer gazdarica postavlja uslov pa steta da ne gledam. A inace ne gledam ono sto moze da me zaglupi, samo ono sto je naucno/poucno i nesto za relaksaciju i po nekad neke vesti. Nemam bre ja mnogo vremena buljenje u TV ali volim tako po nesto zanimljivo da odgledam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nemam preporuku za soft jerbo sam pobacao i popoklanjao kartice , ona za SAT (vise i ne znam kako se zove ) lezi u fioci ....

 

diy filter - najbolje aktivni , 24db na 120Hz ili tako vec nekako ; no zabatali to - nabavljaj kablic i probaj drugu karticu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da li zujanje ima veze sa kolicinom belog u sadrzaju slike i veze sa titlom ili je konstantno bez obzira na njih?

Imas li fine tuning na toj kartici i da li se menja zujanje pri promeni istog?

Ako su odgovori "da" menjaj karticu jer u tom slucaju je problem negde u MF stepenu a to mije ni malo lako resiti.

Mislim da se i MF stepen i tuner kod TV kartice obicno nalaze u zajednickoj metalnoj kutiji pa ako je tako i ako  ta kutija moze da se otvori i ako u njoj ima neki mali elko, a ti ga zameni.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konstantno bez obzira na njih. Ali da napomenem ponovo, nema zujanja na svim kanalima.

 

Nema fine tuning, samo auto.

 

Ne bih da prckam po kartici jerbo je devojkina, neka je takva pa makar bila i pokvarena. Pre cu da nabavim drugu karticu nego da "popravljam" ovu. U svakom slucaju hvala na savetu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konstantno bez obzira na njih. Ali da napomenem ponovo, nema zujanja na svim kanalima.

 

Nema fine tuning, samo auto.

 

Ne bih da prckam po kartici jerbo je devojkina, neka je takva pa makar bila i pokvarena. Pre cu da nabavim drugu karticu nego da "popravljam" ovu. U svakom slucaju hvala na savetu.

Da li je dobro prepoznat audio (type) na tim kanalima koji zuje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Subotičkoj KDS (kablovska) je dugi niz godina postojao isti problem. Zakačiš komp i zzzzzzz. Pošto evo, već sedma godina kako nemam kablovsku, nisam hteo da se mešam, ali sam hteo da dodam mogućnost da se razmisli o tome da nije u kompu problem... Možda je do glitcha u razvodu kablovskog signala na nivou distributera... Kada nam se pre dve godine, konačno ponudila mogućnost da se nakačimo, ljudi koji rade u kablovskoj su rekli (off the record) da to ne činimo, upravo zbog low quality, što distribucije, što samog programa...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Necu da lemim jer leadtek nije jos moje vlasnistvo nego je na probi, ali covek nije imao taj kabal a mene uhvatise praznici i odlazak kuci pa se nisam cimao da narucim. a u lokalu nema jer nije popularan takav kabal. Dakle, kasnije cu da skinem program da probam tako, a sutra cu da trazim kabal ako treba. Rece Gagi da mozda ima pa cu sa njim da se dogovorim.Inace serviser iz sbba mi rece da su imali jos negde takav problem i da nisu resili, i rece mi da gledam preko tva a ne preko kompa. A ja zivim u garsonjeri od 18m2, ako ubacim tv necu imati mesto za sto za rucavanje :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Necu da lemim jer leadtek nije jos moje vlasnistvo nego je na probi, ali covek nije imao taj kabal a mene uhvatise praznici i odlazak kuci pa se nisam cimao da narucim. a u lokalu nema jer nije popularan takav kabal. Dakle, kasnije cu da skinem program da probam tako, a sutra cu da trazim kabal ako treba. Rece Gagi da mozda ima pa cu sa njim da se dogovorim. Inace serviser iz sbba mi rece da su imali jos negde takav problem i da nisu resili, i rece mi da gledam preko tva a ne preko kompa. A ja zivim u garsonjeri od 18m2, ako ubacim tv necu imati mesto za sto za rucavanje :)

 

pa uzmi 72-jku pa ga koristi i kao astal za rucavanje  :sarcastic_hand:  - sg cu da glednem za kablic

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...