Jump to content

Trafojčići - signalni


Sipi

Preporučeni Komentari

Evo nabavih od druga, telefonca, nekol'ko ovih malih (2,5 x 2,5 cm) Iskrinih i Ei trafojcica iz tlf. centrale pa molim strucnije kolege da kazu valjaju li cemu i kako bi se mogli iskoristiti u audio svrhe, pa ako ima fajde da nabavim jos ?post-20-125906849826_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 52
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

nisi mali munze ..... :buehehe:gene na 400Hz pa izmeris odnose namotaja ondak izaberes semu spajanja namotaja koja tebe interesuje , pa gene na niskoimpedansni izlaz , pa trimer u sekundar pa rimujes dok ne vidis da ti ne pada napon na 30KHzonda prosetas sweep , al ih drzi da ne popadaju sa stola na 20Hz :buehehe:zekim se - znam da znas .... poenta je da ih ja nisam nesto merio , mada sam 'teo .naravoucenije - kupi drugu onu torbu sas ruckama sto se nosa na najlone i buvljake , i reci da je napuni :rofl:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ja reko' da iskoristim ako si se vec zamajv'o s njima - da ne moram` i ja to da radim ako ti vec jesi. Ima covek 20-ak komada, gre'ota da se baci. Ako znas vise kazi, jer' ce kod mene da se nacekaju dok dodju na red... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sve da se raspitam o trafoima iz telekomunikacinog VF-a pa me nešto stid...Imam ih blago rečeno svakakvih po elektronikama koje sam uspeo da spasem od presovanja ...Konkretno, jel mora da se kupuje trafo za S/PDIF ili može nešto kao sa  Sipijeve slike da posluži?Ima hrpe nekakvih u feritnim lončićima raznih dimenzija... jel vredi to čemu?Napraviću neke slikice sutra po danu da vidite o čemu pričam.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sve da se raspitam o trafoima iz telekomunikacinog VF-a pa me nešto stid...Imam ih blago rečeno svakakvih po elektronikama koje sam uspeo da spasem od presovanja ...Konkretno, jel mora da se kupuje trafo za S/PDIF ili može nešto kao sa  Sipijeve slike da posluži?Ima hrpe nekakvih u feritnim lončićima raznih dimenzija... jel vredi to čemu?Napraviću neke slikice sutra po danu da vidite o čemu pričam.

trafo za spdif - da ili ne - to samo osciloskop moze da ti pokaze ;imas na Audio Note England tutorijal kako ih napraviti ( i bal i unbal) sa toroidnim jezgrima .daj slikice
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo prvog, najveće feritno lonče.........

sudeci po debljini zice (pomalo nejasno) i po Rdc namotaja - to moze da posluzi kao diferencijalni choke za neko napajanje , ali nece moci kao signalni trafo ...... previse niska impedansa
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...