Jump to content

Problem sa tunerom Denon tu-460,pomoc?


Pigy

Preporučeni Komentari

Kupio sam u martu ove godine tjuner Denon TU-460, i u samom startu bio mi je cudan zvuk iz njega.Za razliku od prethodnih FM tunera ovaj tjuner ima siri frekvencijski opseg, sto bi rekli bolje basove i duboke tonove od prethodnika ali na srednjim ucestanostima dolazi do neke distorzije,kao da klipuje ali samo na tim srednjim tonovima,posebno se to primecuje kad se cuje ljudski glas. Na nekim stanicama na pr lokalnim taj efekat je dosta manje prisutan, a na nekima moje uvo ga nemoze primetiti, ali recimo Radio S,Radio beograd,202,101 i sl primetni su znaci izoblicenja. Sta bi ovo moglo da bude, i dali moze neko ovde od nasih drugara na forumu, da mi pomogne, neko ko popravlja tjunere, da mu posaljem uredjaj, Stvarno mi je krivo,lepo izgleda tjuner, ali me bas nervira taj problem. Hvala!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 19
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

http://www.hifi-pictures.net/tuner/Denon%20TU-460/tuner.htmdaj par makro fotki plocice - da se vidi da je neko cackao presetedanas je sa tunerima sve teze raditi , ako nemas svu potrebnu opremu kucimislim - moze sa prirucnim priborom , ali nekad se radilo drugacije - sve sredis pa odneses kod momaka u tehnici RNS da odrade podesavanjanaravno - to se radilo za jace djunte
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nije problem za fotke, nego me zanima dali bi neko hteo to da pogleda,da ne bude posle popravka skuplja nego sam tjuner,ja ga platio 30 evrica.Ovde u blizini Pozege neznam nijednog ko se bavi popravkom istih, ima raznihmajstorcina ali uglavnom za tv aparate, BG servis na siroko obilazim,,,,

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

svako diranje IF filtera i rez. kola po pravilu ostavja dovoljno tragova na procepu za "srafciger"ako je to neko dirao , bolje se ne zabavljati pokusajem popravkezato rekoh da stavis fotke - da skontas sta je osnovni uslov za dalje razmisljanje

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eve ga kavez, koliko sam gledao ,nista nije pipano sem sto su mi sumnjivi stabilizatori napona 7806 i 7812 kao i elekrtrolit od 2200/25V

post-385-0-96305200-1343737799_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ti regovi vrlo verovatno nisu menjani , nego su samo poprzeni kao u vecini japanskih uredjaja ihaj klaseuzmi menjaj elektrolite i vidi da li se nesto desava - mozda i ubodes ...... a bar ces se navezbati lemljenjabar neka korist od te kantice

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PigyPreletuj lemove na pinovima tih stabilizatora , vidis kako je plocica dobila tu braon boju od njihovog grejanja , ujedno zameni taj krupni elko do njih jer mi se cini da je taj od toplote dobijene od ta dva stabilizatora se malo razgacio i izgubio vrednost .Kad to sve zavrsis proveri ulazne i izlazne napone kod tih stabilizatora .Obavezno proveri na pinovima svih integralaca da nema losih lemova, nastalih isto od grejanja samih IC -a. , NE Okreci Nikako srafove za stelovanje na Zavojnicama !!!BTW , obicno ces da nadjes tu i jos poneki mali elko suv , odnosno sa promenjenom vrednoscu , ili bez vrednosti , to mozes da proveris samo nakon njihovog skidanja sa stampe , instrumentom , vodi racuna kad ih vracas na njihov pravilan polaritet .Sve su to obicno sitne greske koje se javljaju kod takvih malo starijih uredjaja koji obicno imaju puno radnih sati za sobom , ali kad sve te sitne greske otklonis obicno ti kvalitetni uredjaji znaju da rade jako dobro jos dugo vremena !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari,zato mi su i bili sumnljivi ti regulatori jer imaju brao boju na stampanoj ploci, a i na samim nogicama odozgo ,kad gledamo sa strane gde su delovi,ima nesto kao kalafonium,sto sigurno ne treba da ima, zato su mi sumnivi, Ono sto sam primetio kondenzatori su za 85 stepeni,moguce da ima neki suv.Meni nije jasno zasto se to odrazava samo na srednjim tonovima,jer ako su elkosi suvi,onda ne bih imao nize tonove. kako mogu izlazne tranzistore SA da proverim?Da li da pocnem redom da menjam i zamenim sve elektrolite sem onog od 8,5mF 6.3V zute je boje i razlikuje se od sotalih.???

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

PigyTo sto imas problem samo sa srednjim tonovima iz tog tjunera jeste rezultat vise gresaka od jedanput , redom od losih hladnih lemova , suvih elektrolita , `` prljavog`` jednosmernog napona iz ispravljaca , razdesenosti pojedinih kola uredjaja zbog svih tih prethodnih razloga , itd .Taj zuti elektrolit jeste obicno neki kvalitetniji koja je fabrika tu postavila na neko kriticnije mesto u uredjaju , i obicno oni nikada ne otkazuju nego bas oni obicni crni od 85C , ali nije na odmet proveriti i njega .Provera elektrolita se radi najbolje sa analognim instrumentom postavljenim na ohmsko podrucje , tako sto proveravas elko prvo polarisanog normalno a odmah zatim i inverzno polarisanog , odnosno brzim okretanjem pipalica , dobar elko ne curi ni u jednom smeru polarizacije !Menjati sve originalne elkove redom bez ikakve provere jeste Pogresno !,samo lose elkove treba zameniti novim a one dobre stare Uvek treba vratiti na svoje Originalno mesto , sve iz razloga sto sitne razlike izmedju originalnih karakteristika i vrednosti originalnih elkova i novih elkova znaju da drasticno pokvare originalni fabricki set-up uredjaja , i tako ujedno i drasticno pokvare i zvucnu perfomansu istoga .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo i ja da se umesam u temu. Malo je cudno to sto je los srednji opseg. To bi trebalo videti na nekom instrumentu....tipa osciloskopa ili vobloscopa. Posto posedujem obadva mozda bih mogao da pomognem sa nekim merenjima a i stelovanjima detektorskih kalemova na tom tuneru. Problem bi samo bio slanje tog tunera do nisa i nazad....tj ..Vi bi ste trebali platiti postarinu u obadva smera........a popravka je gratis. Naravno ako Vam to odgovara.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ok, uradicu to,moze li samo pitanje, da lije po vama ovo dobar uredjaj,misleci posto je Denon u pitanju,kad poredimo sa drugim uredjajima recimo Pioneer,Sony,Akai,misleci na tu istu klasu i cenovni rang. Zanima me jer bih vremenom zeleo da stvarno imam dobar i kavlitetan tuner.Nije mi bitno da li je analogni ili digitalni,bitno mi je da ima kvalitetan zvuk,sto bi rekli Hi-Fi. Za oko mi je zapao jedan Rotel analogni,kakvo je uopste vase misljenje o tunerima, i koja se marka do sada pokazala da tradicionalno daje dobar kvalitet.Pozzz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Odgovara mi Gosha!Ja nemam ni osciloskop ni taj drugi uredjaj,iskreno i neznam sa njima da radim, imam dva digitalna instrumenta, i dobre volje..Jesam elektrotehnicar ali visokog napona-energeticar, a hobi mi je elektronika,posebno audio elektronika. Cudno mi je bilo to sa srednjim tonovima,uporedjujuci sa prethodnim tunerima (Akai i EI Nis) ovde je signal na izlazu tunera jaci od ta dva pomenuta, i tamo gde se slabije cuje stanica, odnosno gde je slabiji prijem tog problema nema, ali gde je dobar prijem to se zaista primecuje. Ja sam prvo mislio da nije mozda zato sto sam okrenuo kruznu antenu vertikalno(po savetu jednog drugara ,kruznu antenu sam ispravio pa je postavioo vertikalno,jer mi je receno da nacionalni emiteri emitunu vertikalnom polarizacijom) ali mislim da nije problem do toga. Laicki receno imam utisak kao da je prejak signal sa stanice,odnsono da klipuje a najvise se cuje u srednjem opsegu zato sto znamo da je najaci signal bas u tom opsegu,koliko ja znam, jer pojacanje signala na niskim i visim frekvencijama je manje od onih u srednjem opsegu, pa zato to i premecujem na tom opsegu. A buduci da je pojacanje slabije na nizim i visim frekvencijama, sigurno ima te distorzije i u tom opsegu ali se slabije primecuje. Meni lici da ako uredjaj ima pretpojacivacki sklop na ulazu za pojacanje ulaznog signala,da je tu problem i da ga previse pojacava. Eto opisao sam problem koliko sam mogao!Pozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala drugari,evo prihvatio je Gosha da mi pomogne, eto zahvaljujuci ovom forumu i drugarima ovde mislim da cu resiti moj problem,hvala svima. kakvo je vase misljenje o Harman Kardon tunerima? recimo: http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-hd730-2606843-oglas.htmili: http://www.kupujemprodajem.com/Harman-Kardon-hd300-2592164-oglas.htmPozz

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 1 month later...

Imam marantz st440l, koje je cale kupio pre 20 i kusur godina, pravili su paralelni test sa nekim likom koji je imao neki HK model. Kaze cale, da je taj HK bio duplo skuplji od naseg marantz-a a da ga je marantz odrao u svemu, i po broju ujvacenih stanica, i po kvalitetu zvuka, kao i po kvalitetu signala konkretne stanice... Ali to je bilo o ovom slucaju, verovarno postoje i mnogo kvalitetniji modeli. Taj se nije pokazao nista posebno...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...