Jump to content

Thorens TD 166Mk2 + WTA


stein

Preporučeni Komentari

:coffee: .....da bi bio konstruktivan - ili kazes gde ima nova , ili napises da svakom ko krene da pravi sam rucku , poklanjas sa tog fabrickog kotura koji imas .......ovako - em je dokazano da ta odmotana sa MW/LW/SW ferita radi posao , em nisi dao komplet info ....a propo pravljenja - ja sigurno necu napraviti WTA , al'zato ocu onu iz drugog threada (al' nije Schroeder)  :cheers:

Ја конструктиван  :baby:.----------------------------------------Онда  је све јасно!Одмотавајте  :baby:  ;).Ни Ја нећу правити Пинг-Понг и Мамбо-Џамбо кадице са уљем у служби ручке.Једноставне те ругобе ми нису баш драге!стоН_Колд 
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 101
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

:cheers: moj je veci od tvog ..... (gramofon ) .......jedino ako imas Shlumbergera ..... idi begaj - imam i verite sa zpulnama , a ima se i VF pletenica - jedno km na kalemu ( samo treba da je nadjem)ova na zpulnama je bar razradjena ..... :coffee::baby:

post-2-125831472811_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:cheers: moj je veci od tvog ..... (gramofon ) .......jedino ako imas Shlumbergera ..... idi begaj - imam i verite sa zpulnama , a ima se  i VF pletenica - jedno km na kalemu ( samo treba da je nadjem)ova na zpulnama je bar razradjena .....  :coffee::baby:

Те жице неће ваљати, али изгледа да немам коме говорим.У ствари хоће за те ваше Франкенштајне.А што се тиче те канте од " Ш " немо да вадим ону моју сkаламерију, јес да немам ручку, али полако.Одох да радим нешто паметно, не озбиљни сте.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma verujem ja tebi da je bolja ta tvoja nova ...... ali reci ti meni zasto je bolja , pa da poverujem i ja , u to sto ti mislis .....il' da kazem javno sta mislim o tome zasto je ta tvoja nova bolja od stare polovne .......Schlumberger je slika sa neta - nemam ga ni ja ..... :cheers: mada bih voleo ......

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ma verujem ja tebi da je bolja ta tvoja nova ...... ali reci ti meni zasto je bolja , pa da poverujem i ja , u to sto ti mislis .....il' da kazem javno sta mislim o tome zasto je ta tvoja nova bolja od stare polovne .......Schlumberger je slika sa neta - nemam ga ni ja .....  :coffee: mada bih voleo ......

Ма веома је просто, само треба пребацити прекидач из положаја "Задњица" у положај " Глава".Е али зато Ја имам, и могу и да га додирнем, што волем тај осећај :cheers:.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ako pises da ta zica ne valja , onda napisi i zasto ne valja ;a sto se tice glave i zadnjice - licno nemam preklopnik - meni ta dva ista - kojom god mislio , ja bar uvek isto pisem . ako me neko nesto pita - ili odgovorim , ili ne ...... al' ga ne razvlacim do Kulina Bana .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

А sto se tice glave i zadnjice - licno nemam preklopnik - meni ta dva ista - kojom god mislio , ja bar uvek isto pisem .

Е после тужног догађаја који се данас десио ( Јуче је било, ал се чекао неко ) ово ме је баш насмејало! :cheers:.

стоН_Колд

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....ako me neko nesto pita - ili odgovorim , ili ne ...... al' ga ne razvlacim do Kulina Bana .

Eee, zato i ne znaš kako je divan osećaj kad prospeš zrake svoje sveprosvetljujuće svemudrosti po nedostojnima, a oni, očiju širom u čudu otvorenih, strahopoštovanjem paralisani, tek nemušto prozbore:"Hvala plemeniti Velikoumniče" i ničice k zemlji padnu.... :cheers::coffee:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jooj, Stono, pa nije ručka zato da ti se sviđa... ili ne...Čujenje je suština a ne blejenje. Ma da je najružneja, ako muzika svira kako treba, ta je prava... Koja god da je.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ма лако је теби, код мене скоро сваки дан прође кроз кућу бар тројица Фифиста.стоН_Колд

Ne vidim kakve to sad pa veze ima? :cheers: Ako sastaviš neki sistem za sebe, onda to činiš zbog toga što ti tako hoćeš, a ne zato da impresioniraš nekoga. Ako pak radiš to iz nekih drugih razloga (da ne ulazim u iste) onda bar dozvoli našim malenkostima da grešimo na sopstveno zadovoljstvo.Da hoću da mi sistem služi kao neka vrsta "reklame", prvo, ne bih uopšte krenuo na stranu gde sam krenuo. Nabiflao bih neke uglancane, furnirane kutije sa pozlaćenim pločicama, i sve bih išarao plavim LEDicama, nešto što vrišti "kupi me"... Ravno me to ne inspiriše niti patim ako neko ne želi da ima opremu kakvu/koju ja imam. Ako se nekome dopada, super, ako ne, opet super. Meni ovo nit' je lebac, nit' želim da to bude. Biznis uvek na kraju likvidira strast i ljubav. Ko ne veruje, neka proba. Stojim dobar da je to tako u 99% slučajeva. Tek retki postanu uspešni u nekom poslu koji počnu iz ljubavi i vole to što rade do kraja...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, jedinstvena ponuda. Prekosutra mi stižu balls za ručicu. Golf balls, naravno i za WTA clone ručicu, podrazumeva se. Telo sam našao, ali nije aluminijum nego magnezijum. Našao sam jedan sasvim lep paktreger koji je pukao i kada smo pokušali da ga opravimo, ispostavilo se da nije alumenijum nego magnezijum. Superiška... Nismo ga bacili samo zato što nam bilo žao, sada mi je izuzetno drago zbog toga... I još ima tako dva tri delića koje sam obradio na strugu... Kadicu ću spremiti čim mi stignu loptice za golf. Ako nekome bude trebalo, meni stižu tri komada, i uz malo sreće, jedna će mi biti dovoljna. Cena 1 komada 550 dinara...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo jedna na brzinu...post-13-125840031329_thumb.jpgS leve strane, u prvom planu budući headshell, odnosno, puni presek, aluminijum, potom magnezijumska cev, dva cilindra i osnova "vešalice" koja će da drži ručicu iznad kadice desno.Kada dođe loptica, radićemo dalje. Srećom, ne moram da čekam na to da bih spremao delove. Loptica je propisana standardom koji dimenziju loptice određuje da bude 1.680" odnosno 42,67mm u prečniku. Dakle, treba mi kadica sa unutrašnjim prečnikom od nekih 45 do 47mm gde ću idealno iskoristiti cevi od 50x1,5mm koje inače koristimo za naše tandem tricikle. Maksimalna težina loptice ne sme da pređe 45,93 grama (propis) što znači da ne moram da brinem o nekom posebnom opterećenju na končiće. Sa ovakvim podacima, već se može prići izradi crteža gabarita i pozicija ručice. Ostatak dimenzija je zadat odabirom sveukupne fizičke dužine ručke, efektivnom dužinom, prebačajem... U međuvremenu, magnezijumska cev i aluminijumski headshell segment su namazani tečnim metalom i sastavljeni. Sutra u ovo doba, trebalo bi da imam oglodan kraj, poravnan i pripremljen da primi sam nosač zvučnice. Protivteg će se odraditi kada bude cela ručica spojena sa lopticom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo, jedinstvena ponuda. Prekosutra mi stižu balls za ručicu. Golf balls, naravno i za WTA clone ručicu, podrazumeva se. Telo sam našao, ali nije aluminijum nego magnezijum. Našao sam jedan sasvim lep paktreger koji je pukao i kada smo pokušali da ga opravimo, ispostavilo se da nije alumenijum nego magnezijum. Superiška... Nismo ga bacili samo zato što nam bilo žao, sada mi je izuzetno drago zbog toga... I još ima tako dva tri delića koje sam obradio na strugu... Kadicu ću spremiti čim mi stignu loptice za golf. Ako nekome bude trebalo, meni stižu tri komada, i uz malo sreće, jedna će mi biti dovoljna. Cena 1 komada 550 dinara...

Da ponovim... Meni treba!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...