Jump to content

DYNABLASTER'S GHETTO GARAGE


DYNABLASTER

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 90
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

a razmisljao sam i o tim forama, al pravo da ti kazem jos nisam cuo kako dipol svira, aj videcemo moze tu svasta, prilicno je univerzalna kutija iako ne izgleda tako hahaha :D imam dosta sirokopojasnih pa moze sta oces, moze i aperiodicno, a za bassove isto moze bilo sta, kutija moze da bude uza ili sira, a cak moze i open bafflek!

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa ti onda imas neku cyber grejalicu svaka cast :Dnego, dizajn je kao sto vidis jos u izradi, i treba da napravim iz vise uglova da se vidi... al dobro, mozda ce ti onda izgledati ko bojler :lol:

Da me ne shvatis pogresno, nisam mislio nista lose. Istina je i da sam kupio jos dvije i da mi je plan da pravim monitore od njih.Verovatno da iz drugog ugla nece biti slicnosti.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam te ikea, kod njih je fora sto moras da biras dok ne potrefis da odgovaraju, jer nisu sve cinije u picimetar iste

a ima na ebay da se kupe alu suplje alu-kugle kake oces velicine :)

http://www.ebay.de/i...=item563d2283cc

http://www.ebay.de/i...=item7b69b62ca4

a posto je kugla spolja "najbolja" sto se tice zvuka, al navodno teoretski nije i iznutra, zato sto se kao formira neki stajajuci talas, onda moze iznutra da se napravi kutija drugog oblika, iako u praksi jos niko nije primetio da ima nekih problema, cak naprotiv, jedan kaze da je najbolji zvuk cuo upravo kad je Coral Flat5II bio montiran u kuglama, a opet moze i unutar kugle da se u centar stavi neki oblik da raznjonja talas... e sad, nece svaki fullranger lepo da svira u kugli, jedan Nemac sto je probavao kaze da Alpair ne svira nikako u kugli, a on ih pravi od papira i lepka i neke smese, dok neki drugi sirokopojasni super svira u kugli...

mozda budem napravio dizajn tako da moze da se skine kugla sa sve podestom i da se metne na desktop, a kutije onda mogu pod sto ili sa strana, znaci idem ka multiupotrebljivom dizajnu, a razmisljam da napravim i varirajuci BR pa da se uskladi prema sobi i ukusu

ovaj oblik mi se bas dopada, tako nesto sam i imao na umu i onda naidjem na sliku

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

...a on ih pravi od papira i lepka i neke smese...

papir maše?Igrao sam se malko s tim, napravio neku kutijicu probe radi i može to tako, čvrsta je a debela 2-3 mm, dimenzija 20ak cm. Tom tehnikom rade i nameštaj. Guglati "papier mache furniture", ima super ideja a ultra jeftilen materijal, treba lepka za tapete i stare hartije...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ovako to treba da bude u autu.Ima jos slika ali ne znam kako da ih postavim posto su sve oko 150k.

i to je primer kako ne treba da bude, kondenzator sme da bude najdalje oko 30cm udaljenosti preko kabla do ulaza u pojacalo/la inace gubi na efektu
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...