Jump to content

Kako proveriti da li su premotavani Dynaudio zvucnici?


Dzile

Preporučeni Komentari

Pre skoro dve godine kupio sam u kompletu po dva komada polovne Dynaudio zvucnike 30W54 ,D54 i D21.Placeni su u gotovini 600 evra i vlasnik mi je garantovao da nisu premotavani. Na pitanje da li su premotavani jedan od odgovora koji mi je ostao u secanju glasio je odprilike ovako :ti zvucnici mogu u pikovima da izdrze do 1000w(shto jeste istina) i prakticno ih je ne moguce izgorerti(ovo nije istina,kasnije sam procitao da je itekako moguce ).Ne mogu da garantujem da se izrazio tacno ovim recima ali sushtina je bila ta.Tada sam racunao da cu preci u vecu sobu ,jer ovi zvucnici realno nisu za malu sobu treba ima prostora.Poshto sam ostao u 16 kvadrata odlucio sam da ih prodam .Ne znam zashto ali ja ih nisam nikad proveravao da li su premotavani niti sam znao kako bi se to moglo proveriti.Nisam siguran da li su premotavani i ne bih voleo da me juri buduci vlasnik da sam mu uvalio neshto shto se nismo dogovorili.Prva sumnja mi se javila kada sam pricao sa potencijalnom mushterijom i on mi je skrenuo paznju da treba da izmerim otpore i induktivnost na svim drajverima i da bi trebali biti podjednaki na oba basa ,oba srednja i oba visoka.Otpore sam izmerio sa dva kvalitetnija digitalna univerzalna instrumenta i sa jednim analognim.Na visokotoncima je 5,6 http://www.gattiweb.com/images/dynaudio/D21data.pdf a na srednjotoncima je 4,9 oma http://www.gattiweb.com/images/dynaudio/D5406.pdf a kada kratko spojim pipaljke instrument pokazuje 0,4 oma.Znaci visoki bi trebali imati 5,7 a srednji 5 oma kada izmerim sa ovim instrumentom.Ne znam koliko su tacani instrumenti tako da ne mogu da tvrdim koliko je ovo moje merenje merodavno.Bas mi je strashno sumnjiv ,otpor koji pokazuje moj instrument je 5,1-5,2 oma http://www.gattiweb.com/images/dynaudio/30w54_data.pdf a trebao bi biti 6,25 oma .Instrument za merenje induktivnosti nemam. Bio sam kod majstora da izmeri ali mu je poshandrcao instrument i pokazuje u minusu neshto bezveze.Raspitacu se josh da li neko u mojoj okolini ima neki L metar koji bi mogao da izmeri na zvucnicima induktivnost.Ako neko ima ideju kako nasigurno da proverim da li su premotavani ovi zvucnici,molim neka mi predlozi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 21
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Merenja otpora i induktivnosti ne govore mnogo.Slikaj ti kalem sa donje strane membrane i mesto gde je zalepljeno vešanje za korpu. Takođe slikaj donji centrator pa ću moći više da ti kažem. Vidi se kad je čeprkano.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dynaudio je fabrički motan lak žicom crvene boje.Pogledaj samo da li je ta žica u pitanju. Videćeš deo na mestu gde su zalemljene pletenica i izvod iz kalema.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Veshanja je menjao bivshi vlasnik kod majstora ,ne secam se tacno imena.Evo slika shto sam danas slikao pa ako vidite neshto korisno post-747-0-14576800-1333368696_thumb.jpg post-747-0-76947500-1333388893_thumb.jpg post-747-0-57350100-1333388933_thumb.jpg post-747-0-03605100-1333389349_thumb.jpg post-747-0-11237900-1333389426_thumb.jpg post-747-0-57241000-1333389578_thumb.jpg post-747-0-46887200-1333389617_thumb.jpg post-747-0-86608400-1333389844_thumb.jpg post-747-0-35549000-1333389900_thumb.jpg post-747-0-96535500-1333389987_thumb.jpgpost-747-0-31750100-1333390107_thumb.jpgMeni se cini da se vidi crvenkasta zica kada se pogleda kroz one tri rupice pozadi na magnetu.Ali opet me muci kako u specifikacijama ima navedeno za ovaj bas da mu je DC otpor 6,25 oma a kod mene je jedva 5 oma cak i malo manje?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru Zen-e.Kako mislite da li lupaju?Rade oni kako bi i trebali , i da su motani radili bi da su dobro namotani,ako se ne varam samo to vishe ne bi bilo to jer koliko znam sa hexagonalnom zicom niko sem Dynaudia ne mota kalemove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde, možda ću ja sad da budem malo kvariša raspoloženja ali mislim da jesu čačkani. Ne verujem da su premotavani ali su pletenice menjane. Druga slika, na kojoj je pletenica, mi izgleda kao da je menjano. Ne mogu 100% da tvrdim da je sve tako kao što kažem ali znam da Dynaudio ima izvesnih problema sa tim (pletenicama kletim).Nemoj da te to sneveseli jer su te pletenice koje se mogu naći kod nas dobrog kvaliteta.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hajde, možda ću ja sad da budem malo kvariša raspoloženja ali mislim da jesu čačkani. Ne verujem da su premotavani ali su pletenice menjane. Druga slika, na kojoj je pletenica, mi izgleda kao da je menjano. Ne mogu 100% da tvrdim da je sve tako kao što kažem ali znam da Dynaudio ima izvesnih problema sa tim (pletenicama kletim).Nemoj da te to sneveseli jer su te pletenice koje se mogu naći kod nas dobrog kvaliteta.

Druga slika i one tri od pozadi su prvi bas a ove ostale su drugi bas.Hvala
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-Na osnovu slika,koliko se da videti,moja je predpostavka da zvucnici nisu radjeni. Cak i ova fotografija na kojoj se vide pletenice (da je u vecoj rezoluciji i odgovor bi bio pouzdaniji) ,mi ne pokazuje da su pletenice menjane,al nije iskljuceno.-Cak i ako su zamenjene pletenice,to mu vise dodje kao + ,nego kao nedostatak za DY.-Sto se tice heksogenalne zice,sa kojom se oni ponose :) ,posle stotine otvorenih DY,cak i od ljudi koji su se kleli da su zvucnike doneli licno iz Londona :) i da su prvi vlasnici,ja sem okrugle Al ne videh jos tu njohovu `markentisku zicu` :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posle stotine otvorenih DY

A mene zanima kako se na oba foruma odomaćila skraćenica DY za Dynaudio? I to nakon što je skorije to Mlađa napisao.....svi prihvatili.Kakve logike ima DY? Hajd' da je Dyn ili DYN. Skraćenica DY jako podseća na DIY. Slovo "I" je vrlo mršavo....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

-Na osnovu slika,koliko se da videti,moja je predpostavka da zvucnici nisu radjeni. Cak i ova fotografija na kojoj se vide pletenice (da je u vecoj rezoluciji i odgovor bi bio pouzdaniji) ,mi ne pokazuje da su pletenice menjane,al nije iskljuceno.-Cak i ako su zamenjene pletenice,to mu vise dodje kao + ,nego kao nedostatak za DY.-Sto se tice heksogenalne zice,sa kojom se oni ponose :) ,posle stotine otvorenih DY,cak i od ljudi koji su se kleli da su zvucnike doneli licno iz Londona :) i da su prvi vlasnici,ja sem okrugle Al ne videh jos tu njohovu `markentisku zicu` :)

Hvala na odgovoru.Kako da zakacim slike vece rezolucije ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Hvala na odgovoru.Kako da zakacim slike vece rezolucije ?

Postavite ih na neki site koji to omogućava. URL svake od njih stavite međ' „img“ tag-ove i to je to...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...