Jump to content

Pass B4 aktivna skretnica


neskor

Preporučeni Komentari

......

Е што си ме изрекламирао.... :good2:

:shinymj5:

znas ti vrlo dobro ............ a sem toga , nije bas sve na internetu napisano tacno

nekad i ona taraba stara bude bliza stvarnom stanju stvari ....... pa ma sta pisalo na njoj ...... :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 56
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

bolji je čisti link jer tamo ima žvaka i izbor pa vidiš, a kad se servira zip, to ti ko tamni vilajet. da bi znao, moraš skineš i raspakuješ. ništa više.

A to! Izvini, necu vise. :whiteflag::respect:

A da ti kazem da je Mika kriv ne bi mi ni verovao. Mislio sam da je i link otisao a posle me mrzilo da popravljam. Pokusao sam da zakacim i pdf "The Design of Active Crossovers by Douglas Self" ali se zakomplikovalo, pa sam posle pet minuta samo kliknuo da se resim.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

a pampers?

Извикана робна марка на коју се овдашње тржиште навукло,Пуфис и Хугис(слободан превод назива) се још могу наћи у нашим трговинама и нисам нешто приметио драстичну разлику-Све бациш после употребе,а бебина гуза је сува највероватније због присуства Павловићеве масти.Али није тема о мастима!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

....бебина гуза је сува највероватније због присуства Павловићеве масти.Али није тема о мастима!

Tako je - to cemo da premestimo u topik o "Mastnoj Produkciji" ! :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Извикана робна марка на коју се овдашње тржиште навукло,Пуфис и Хугис(слободан превод назива) се још могу наћи у нашим трговинама и нисам нешто приметио драстичну разлику-Све бациш после употребе,а бебина гуза је сува највероватније због присуства Павловићеве масти.Али није тема о мастима!

Nekada se i to radilo kao DIY... Kad se samo setim...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nego o cemu ono bese ova tema....babe, zabe...Ja i Stein smo ti koji su po svemu sudeci probali nesto tipa B4 skretnice u domacoj izvedbi. Ima negde sema, mrzi me sada da trazim. U principu B1 bafer blok sluzi umesto opampa, pa onda imate klasicno Sallen-Key topologiju, izracunate koji vam pad/frekvenciaj treba, i to je to.A sto se tice uparivanja pojacala, sve zavisi na kojoj frekvencijio se to radi. Licno mislim da ako se sece do nekih 200 Hz nije kriticno (Bas ima da gura, visokotonac drzi pravac :). Ako je vise, onda to vec utice na sveukupan karakter zvuka. Eto recimo mozete Praviti F5 turbo za bas, i F5 za visoki, ili dve F4-ke...itd. Za trafoe se ne mesam, tu nemam pojma...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

zapravo, ako imas amp sa atenuatorom za bas kanal, mislim da je ovo ubedljivo najlakse i najelegantnije resenje:http://www.t-linespeakers.org/tech/filters/passiveHLxo.htmlcinilo mi se da je neka komplikovanija nauka u pitanju....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...