Jump to content

TOP 10 FM tuners


Pigy

Preporučeni Komentari

Dragi drugari,,posto volim da slusam radio(uglavnom Radio S........ :acute: ) Volio bih da ovde imamo temu koja ce se baviti iskustvima sa FM tunerima. Ono sto mene zanima je da li moze generalno da se kaze za neku marku(brand) da pravi odlicne tjunere,dok neke druge su uglavnom osrednji.Volio bih da ovde izlozite vasa iskustva sa FM tunerima. Evo moj prvi FM tuner bio je Radio akustika , analogni tuner,ali se nesecam modela, kupio sam ga u second shop-u za 1000 dinara, i lepo me je sluzio 10-ak godina.Zatim sada posedujem AKAI TU-02 digitalni tuner,koji po zvuku ima bolje visoke i vise stanica hvata ,ali nema tako duboke niske tonove kao Radio akustika, njega sam kupio na Limundu,pre godinu dana za 1000 dinara. Sad merkam da kupim Denon tuner Tu-460 , tip ga ceni 33 eura.....videcemo... :stink:Ono sto mene zanima je da uredjaj bude ocuvan i da ima sto cistiji zvuk, sa dobrim frekventnim rasponom. Znam da je jedna od bitnijih stavki za FM tuner njegova osetljivost, ali s obzirom da koristim spoljnu FM antenu, i da mogu ugraditi i FM pojacivac,onda mi ostaje da se baziram na zvuk. Zanima me kakva su vasa iskustva sa FM tunerima, i dali bi se moglo generalno gledano napraviti neka top lista dobrih (ne high-end) vec HI-FI tunera.Recimo moja lista po markama bi izgledala ovako: 1. Rotel2.Harman Kardon3.Macintosh4.Denon5.NAD6.Marantz7.Yamaha8.Sony9.Akai10.Pioneer....itd( tu su , Philips,Kenwood,Panasonic,itd)Vase misljenje saveti,komentari...?Pozz

post-385-0-74036300-1331293761_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Evo uredjaja kof zelim da kupim, mislim slika... :hot:Nadam se ako ga kupim da ce biti bolji od AKAI-ja

u toj klasi nema boljisamo goridakle - pri kupovini probati - parce zice umesto antene -mora da hvata dobro - kao i proveriti da li tacno pokazuje frekvenciju
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupljeno za 30 eura.Lik tvrdi da je odlican(naravno nema daljinski :wild: ) ,Znam Zeon, ali on zivi u Nisu, a ja u Pozegi, tako od probavanja nema nista,videcemo,od ponedeljka mi stize.A kakvo je vase misljenje dali generalno moze da se kaze da je Denon bolji od AKAI marke?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onkyo T-4650 ....moj prvi izbor... http://www.kupujempr...lter_id=5791607

Grundig Fine Arts T-903 (odlična sprava za nevelike novce, juri to odmah, ako je u besprekornom stanju)

Yamaha TX-530

Grundig T-8200

Pioneer F-99X (iz 1985. godine, na ebay-u 40-80$, treba se pogađati za nižu cenu, 40-45e)

edit: džaba se ja mučio. :hammer: A što se zalete....?...Ova prva dva su mlazni avion u odnosu na to što si gledao....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa cena, ja sam kupio Denon-a za 30 evrica, nisam mogao vise da se istegnem, ovi drugi su 40 pa navise, Arcus je 50 evra!Video sam te uredjaje...pozz Ne rekoste mi dali je bolji ovaj denon os AKAI-a?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa cena, ja sam kupio Denon-a za 30 evrica, nisam mogao vise da se istegnem, ovi drugi su 40 pa navise, Arcus je 50 evra!Video sam te uredjaje...pozzNe rekoste mi dali je bolji ovaj denon os AKAI-a?

Kada čuješ koliko je velika razlika u zvuku, onda 10-20e više i nije ko zna šta.Denon ili Akai? Onkyo. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

10.Pioneer....itd( tu su , Philips,Kenwood,Panasonic,itd)Vase misljenje saveti,komentari...?Pozz

Мислим да би Кенвуд требало да се котира мало више на листи, нпр КТ-1100СД.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Мислим да би Кенвуд требало да се котира мало више на листи, нпр КТ-1100СД.

Sansui da i ne pominjemo... pogotovo ne supertešku kategoriju http://www.canuckaud...op_of_the_line/Svetlucanje ovoga može da se poredi sa cevama... Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...