Jump to content

Aluminijumske kutije ???


Vladan Savic

Preporučeni Komentari

Jos kao student(pre 25god) pravio sam kojekakve uredjajcice , i evo vratila se potreba za ponovnim mucenjem samog sebe... Naime, zakljucio sam tada da potraga za elektronskim delovima i nije tako teska kao sto je teska potraga za kutijom koja nije 100% standardna(rek,sa ruckama,2U,3U i td).Pronadjem "majstora", a on me prvo pita koliko komada. Kada kazem jedan, odmah nema vremenaili odlozi za X meseci. Kako da doskocimo ovom problemu? Da li neko vec ima resenje za ovakve probleme?Napominjem da sa majstorima uvek pocinjem razgovor da cena nije vazna, samo kvalitet-ali ni to ne prolazi.A mozda je kriza ipak mimoisla Srbiju?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 14
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ako je bitan kvalitet, uz adekvatnu cenu, pravi čovek je član foruma Leonardo. Npr. vako http://www.diyaudio.rs/topic/1081-cim-se-zanimam-ovih-dana/page__view__findpost__p__84765 :) Jedna od najlepših kuteja ikada, igde što se mene tiče... :worship:

Tipskije varijante http://tinyurl.com/7gsqz2b ili http://tinyurl.com/7xz6fty

Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Napominjem da sa majstorima uvek pocinjem razgovor da cena nije vazna, samo kvalitet-ali ni to ne prolazi.

Izuzimajući (opravdano i bez imalo zadrške) prisutne na Forum-u (neću ih nabrajati jer ću nekog (sigurno) zaboraviti) sa većinom „majstora“ (navodnici nisu tu slučajno) čak ni ta dva uslova ne idu zajedno. Strepnja od drugog nadjačava nadu u prvi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ako je bitan kvalitet, uz adekvatnu cenu, pravi čovek je član foruma Leonardo. Npr. vako http://www.diyaudio....dpost__p__84765 :) Jedna od najlepših kuteja ikada, igde što se mene tiče... :worship:Tipskije varijante http://tinyurl.com/7gsqz2b ili http://tinyurl.com/7xz6fty

Nisam imao prilike da gospodina upoznam,ali ako je to resenje,a on procita ovaj post-nadam se buducoj saradnji.Moze biti da je to za sve nas koji imamo estetski problem , resenje?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Peđa hvala za preporuku.Vladane, do sada sam uspeo ispuniti očekivanja ljudi koji su želeli da im uradim custom kućište za neki audio uređaj.Bilo je tu i par kikseva estetske prirode, mada je procentualno to zanemariva brojka.Naravno uvek može da uradi popravka ili izrada novog dela kojim neko nije zadovoljan.Kada se baviš ovakvim poslom, na ovakav način, jedino čega nikada ne možeš imati dovoljno je slobodno vreme da sam sebi uradiš neki uređaj.Kažem ti to iz ličnog iskustva.Rad na custom kućištu traži posvećenost, pedantnost, tačnost, jer se na kraju zagleda svaka dlaka, tačkica i nijansa i sam rad nadilazi prost rad sa limovima i metalom.Imao sam priliku da vidim kućišta koja su radili "majstori" i u koja ne bih smestio ni kalorifer a kamoli hi-fi. Vlasnici su bili zadovoljni i nije im smetao grublji i plehani izgled.U Srbiji ima krize ali kako za koga, neki se baškare dok drugi gladuju. To nema veze sa " majstorima " koji biraju posao.Posao se prihvata u zavisnosti od tehničkih mogućnosti, znanja, umeća i slobodnog vremena.Meni lično nikada neće biti jasni ljudi koji mi traže da im nešto uradim sa rokom " da je juče, bilo bi kasno " a potom po 6 meseci ili godinu dana mrse da finiširaju "hitan" uređaj.Eto ako nekad budeš imao potrebu da ti se uradi custom kućište, tu sam, na forumu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Izuzimajući (opravdano i bez imalo zadrške) prisutne na Forum-u (neću ih nabrajati jer ću nekog (sigurno) zaboraviti) sa većinom „majstora“ (navodnici nisu tu slučajno) čak ni ta dva uslova ne idu zajedno. Strepnja od drugog nadjačava nadu u prvi...

Ja se slazem u potpunosti-problem imam , koji nisam resio do danasnjih dana. No , ima li resenja koje ne trazi izlazak iz SR ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Peđa hvala za preporuku.Vladane, do sada sam uspeo ispuniti očekivanja ljudi koji su želeli da im uradim custom kućište za neki audio uređaj.Bilo je tu i par kikseva estetske prirode, mada je procentualno to zanemariva brojka.Naravno uvek može da uradi popravka ili izrada novog dela kojim neko nije zadovoljan.Kada se baviš ovakvim poslom, na ovakav način, jedino čega nikada ne možeš imati dovoljno je slobodno vreme da sam sebi uradiš neki uređaj.Kažem ti to iz ličnog iskustva.Rad na custom kućištu traži posvećenost, pedantnost, tačnost, jer se na kraju zagleda svaka dlaka, tačkica i nijansa i sam rad nadilazi prost rad sa limovima i metalom.Imao sam priliku da vidim kućišta koja su radili "majstori" i u koja ne bih smestio ni kalorifer a kamoli hi-fi. Vlasnici su bili zadovoljni i nije im smetao grublji i plehani izgled.U Srbiji ima krize ali kako za koga, neki se baškare dok drugi gladuju. To nema veze sa " majstorima " koji biraju posao.Posao se prihvata u zavisnosti od tehničkih mogućnosti, znanja, umeća i slobodnog vremena.Meni lično nikada neće biti jasni ljudi koji mi traže da im nešto uradim sa rokom " da je juče, bilo bi kasno " a potom po 6 meseci ili godinu dana mrse da finiširaju "hitan" uređaj.Eto ako nekad budeš imao potrebu da ti se uradi custom kućište, tu sam, na forumu.

Postovani, molim mob...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

da nijeste mašili podforum?unisovih rekova bude povremeno u oglasima

Pa, ja se nisam bas ni trudio da pogodim podforum, ali cini mi se da nema nesto blize analogu?Te unisove kutije su standardne?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se slazem u potpunosti-problem imam , koji nisam resio do danasnjih dana. No , ima li resenja koje ne trazi izlazak iz SR ?

SR=?

Postovani, molim mob...

Imate PP na Forum-u...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

SR=?Imate PP na Forum-u...

hvala, znam to ali sam mislio da se i drugi koji imaju slicnu situaciju mogu da obrate Leonardu...

SR=?Imate PP na Forum-u...

SR= Srbija(ne do Tokia, jer tamo ima kutija)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...