Jump to content

ASIO greška kod 24bit/96khz audio


vdzele

Preporučeni Komentari

1. Pre neki dan sam pokušao da pokrenem neke 24bit/96khz pesme koristeći foobar sa njegovim ASIO pluginom i ASIO4All v2. Izbacuje mi grešku:Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (96000Hz); please configure resampler appropriatelyGrešku mi izbacuje bez obzira na čega je moj PC (XP SP3) nakačen, na DAC ili bez njega. Isto to sam pokušao Winampom i njegovim ASIO plugin, on i ne izbacuje grešku već sam stoji. Sve kombinacije u njegovom pluginu sam pokušao i neće. Ostale 16/44 pesme ASIO mi pušta.Gde je greška?2. Da li je USB standard limitira muziku na 16/44(48)?

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Druze, da bi ti neko pomogao, osnovno je da napises neke detalje o hardware-u i software-u koji imas. Ne znam kako mislis da mi znamo koje uredjaje sa kojim specifikacijama ti imas?!A usb ne limitira na 16/44 (ako ti je iole noviji komp)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam kakve ulogu može da ima moj PC hardver? Ali ako možete da mi pomognete evoMB Gigabyte GA-P35-DS3LIntel Pentium Dual-Core E2180 2.0GHz Processor2 GB RamATI Radeon HD 4350Muzicka je interna--------------OS XP SP3 sa zadnjim pačevima (već sam napisao)ASIO4All v2 (ASIO4ALL_2_10_English - zadnja verzija, već sam napisao)Isto tako mi je pokazao istu grešku kad sam pokušao da očitam pesmu 16/44 sa uključenim resamplerom na 96khz na foobaru. Čini mi se da je do samog ASIO4All v2, ali on mi ne daje mogućnost da proširim na 96khz već samo 48khz.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam kakve ulogu može da ima moj PC hardver? Ali ako možete da mi pomognete evoMB Gigabyte GA-P35-DS3LIntel Pentium Dual-Core E2180 2.0GHz Processor2 GB RamATI Radeon HD 4350Muzicka je interna--------------OS XP SP3 sa zadnjim pačevima (već sam napisao)ASIO4All v2 (ASIO4ALL_2_10_English - zadnja verzija, već sam napisao)Isto tako mi je pokazao istu grešku kad sam pokušao da očitam pesmu 16/44 sa uključenim resamplerom na 96khz na foobaru. Čini mi se da je do samog ASIO4All v2, ali on mi ne daje mogućnost da proširim na 96khz već samo 48khz.

Ja dalje ne mogu da ti pomognem, nikad nisam koristio Asio4All. Znam da win7 nema potrebu za Asio drajverima. A sto se same reprodukcije tice - bolji je od XP-a.Ako si mislio na integrisanu zvucnu, ona podrzava 24/192kbps. A USB na toj ploci je USB2. U svakom slucaju, ako si ranije uspevao da pustis veci sample od 48, onda ti je, ocigledno, do software-a problem. Najbolje da proveris taj Asio.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Da, pesme tipa 24/96 mogu da pustim bez problema kad stavim output DirectSound na player-ima.Inače mi nije jasno kako Win7 može biti bolji od XP ako koristimo Wasapi ili ASIO koji služe da zaobiđu oba OS? Mogu da razumem da Win7 manje "guši" audio bez WASAPI ili ASIO, ali ako koristimo softver koji ih zaobilazi...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa ne znam kakve ulogu može da ima moj PC hardver? Ali ako možete da mi pomognete evoMB Gigabyte GA-P35-DS3LIntel Pentium Dual-Core E2180 2.0GHz Processor2 GB RamATI Radeon HD 4350Muzicka je interna--------------OS XP SP3 sa zadnjim pačevima (već sam napisao)ASIO4All v2 (ASIO4ALL_2_10_English - zadnja verzija, već sam napisao)Isto tako mi je pokazao istu grešku kad sam pokušao da očitam pesmu 16/44 sa uključenim resamplerom na 96khz na foobaru. Čini mi se da je do samog ASIO4All v2, ali on mi ne daje mogućnost da proširim na 96khz već samo 48khz.

Za XP probaj sa kernel strimingom, meni je radio bez problema. Skini dll za kernel sa foobar sajta.

Da, pesme tipa 24/96 mogu da pustim bez problema kad stavim output DirectSound na player-ima.Inače mi nije jasno kako Win7 može biti bolji od XP ako koristimo Wasapi ili ASIO koji služe da zaobiđu oba OS? Mogu da razumem da Win7 manje "guši" audio bez WASAPI ili ASIO, ali ako koristimo softver koji ih zaobilazi...

Wasapi bi trebalo da je pisan za VISTA i W7. Sa ASIO sam uvek imao problema i na XP i na W7.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za XP probaj sa kernel strimingom, meni je radio bez problema. Skini dll za kernel sa foobar sajta

Dovoljno je samo plugin za player? Ne i dodatni softver za sistem tako da međusobno komuniciraju (kao što ASAPI traži)?Imaš neki predlog kako da ga podesim tako da daje najbolje rezultate.Hvala ti na preporuci.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U Foobar--> Output odaberi KS: HD Audio naziv zvučne kartice (pretpostavljam Realtek)podesi buffer lengthoutput format 24-bitU Advanced--> Playback-->Full file buffering stavi 500.000Obavezno isključi Foobar pre postavljanja .dll fajla u components. Kada ga ponovo pokreneš onda sledi ove korake.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. Pre neki dan sam pokušao da pokrenem neke 24bit/96khz pesme koristeći foobar sa njegovim ASIO pluginom i ASIO4All v2. Izbacuje mi grešku:Unrecoverable playback error: The ASIO device does not support specified sample rate (96000Hz); please configure resampler appropriatelyGrešku mi izbacuje bez obzira na čega je moj PC (XP SP3) nakačen, na DAC ili bez njega. Isto to sam pokušao Winampom i njegovim ASIO plugin, on i ne izbacuje grešku već sam stoji. Sve kombinacije u njegovom pluginu sam pokušao i neće. Ostale 16/44 pesme ASIO mi pušta.Gde je greška?2. Da li je USB standard limitira muziku na 16/44(48)?

Tek sada vidim da imaš i (USB) DAC. Koji model je u pitanju? Verovatno je limitiran na 16/44(48). Zato ti i traži da uključiš resampler i smanjiš rezoluciju. Tako da DAC koristi za manje rezolucije a integrisanu zvučnu za veće.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa kupio sam Lampuceru koja moze da prima 24/196. Ali opet, ako mi kernel striming cini posao ostavicu ASIO.

Misliš 24/192? Onda ne koristiš USB već coax ili optiku. Zbog toga U Foobar--> Output odaberi KS:odgovarjjući SPDIF. Probaj sa kernel i počni polako da podižeš rezoluciju jer postoji mogućnost da integrisana kartica ima neka ograničenja. Mislim da je meni sigurno radila do 24/96 a moguće i 24/192.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primetio sam da mogu da podešavam jačinu zvuka u foobaru kad koristim KS, dok to ne mogu kad koristim Winamp+KS. Kako to? Winamp+KS radi onako kako treba - disabled audio, a foobar ipak prolazi kroz Win?Takođe sam primetio kad sam instalirao ReClock DirectShow Filter 1.8.7.7, za Direct streaming audio u video playeru, da moj Media player classic takođe može da pojačava zvuk a proizvođač kaže da nebi trebalo da se desi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Primetio sam da mogu da podešavam jačinu zvuka u foobaru kad koristim KS, dok to ne mogu kad koristim Winamp+KS. Kako to? Winamp+KS radi onako kako treba - disabled audio, a foobar ipak prolazi kroz Win?Takođe sam primetio kad sam instalirao ReClock DirectShow Filter 1.8.7.7, za Direct streaming audio u video playeru, da moj Media player classic takođe može da pojačava zvuk a proizvođač kaže da nebi trebalo da se desi.

Ne znam odgovore na ova pitanja. Dakle instalirao si KS? Da li sada hoće da pusta sve fajlove?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam odgovore na ova pitanja. Dakle instalirao si KS? Da li sada hoće da pusta sve fajlove?

Rade svi fajlovi bez problema sa KS. Kakva je glupost ovaj ASIO, moraš program da instaliraš i posebno plugin.Inače je dobra stvar koristiti foobar+KS i u njegovom DPS menadžeru crossfader tako da ti idu pesme jedna za drugom bez pauze u odličnom kvalitetu. Idealno za kafiće.Inače što si mi predložio Full file buffering stavi 500.000Danas sam pronašao odgovor na forumu ReClock (SlySoft) od samog programera da se neki playeri direktno nakače na sistemski interfejs i da program ne može utiče na njihov volume level. Predpostavljam da je ista analogija i kod foobara.

Adjusting the volume works with players using the DSound volume inteface, e.g. Media Player Classic or Zoom player.

Danas sam otkrio ovaj ReClock, odlična stvar. Kernel Streaming za filmove.Hvala ti na predlogu za KS!
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...