Jump to content

dead hdd


laky_va

Preporučeni Komentari

Danas stigao na 'opravku komp, uzmem da vidim u cemu je problem. Kada sam odradio sve, ubacim hdd od ovog u moj komp i evo sta se desava:Start screen je citao oko 10 min, no formatiram ceo hdd, pokusam da podignem win 7 i ista prica. Pola sata je proslo jedva sam stigao do setup-a.Hdd je WD caviar blue 320 gb, inace imam isti takav koji radi bez problema. Ili mi dodje mrtav hdd ili u nekom ''trojan'' stanju, ali ovako nesto nije stizalo.Ima li ko bilo kakvu ideju ? :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 23
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

pokrenuti hirens, sa fdisk obristi sve particije, sa hdd regenerator pustiti da radi bar nekoliko giga (trajace par sati), zatim sa partition magic napraviti nove particije ali prvih nekoliko giga ne formatirati. Radice jos neko vreme. I obavezno staviti novi sata kabel. Juce sam odradio jedan takav identican, oduzeo sam mu prvih 25 giga

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

pa sta si opravljao, pre nego sto si ustanovio da je hard defektan?

Desavalo mi se da mi stigne komp, koji je neko pokusao da popravi, napravi neko sitno sranje da moram celu noc da lupam glavu. Servis im je rekao da je procesor riknuo, mozes misliti. Prvo sam proverio kablove od napajanja, magistrale, sve bilo ok. Stavim hard u drugi komp i eto price..

pokrenuti hirens, sa fdisk obristi sve particije, sa hdd regenerator pustiti da radi bar nekoliko giga (trajace par sati), zatim sa partition magic napraviti nove particije ali prvih nekoliko giga ne formatirati. Radice jos neko vreme. I obavezno staviti novi sata kabel. Juce sam odradio jedan takav identican, oduzeo sam mu prvih 25 giga

Pokusacu to, ako ga ne izlupam dok dodje do tog dela :hot:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Koliko vidim bice ovo duga noc :D. Gazda kaze da nikada nije vadjen iz kucista, te nije ni trpeo udarce. Nema krcanja, niti bilo kakvog neprirodnog zvuka. A mehanika tek tako da ode...Zen, imas pravo. Ali opet me nesto vuce da cackam :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laky, batali ga ima bed sektora na pocetku i nema sanse da tu nesto sredis osim da zaobidjes taj deo diska kao sto ti Impuls kaze. Ali to je s...nje jer kako kaze Zen kad bude crko bices ti kriv. Ne kidaj zivce na te gluposti, ja sam ginuo sa mojim musterijama oko servisa zbog toga sto im ustedim novac i narihtam komp da radi a kad popusti onda mene za gusu. Kazi nek plune za novi HDD i tot je to. Ako nece ne mora. Inace i ja Imam WD 160ku vec 5 godina i sljaka kao nova. Redovno defragmentovanje i formatiranje i to je sve za dug vek HDD. I naravno bez chudan zukija i mae gerija od strane korisnika :aikido:HDD je gori kad udara, on udara po dzepu i po zivcima. Tamo de smo najtanji :respect:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Laky, batali ga ima bed sektora na pocetku i nema sanse da tu nesto sredis osim da zaobidjes taj deo diska kao sto ti Impuls kaze.

Upravo tako, tako kaze i HDD Regennerator.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja se ne nerviram nesto posebno, svoje hdd-ove redovno odrzavam. Postovacu fotku kada zavrsi ovaj sa skeniranjem. Lepsu vest sam im doneo ja nego servis, u ovom slucaju (nista na hdd-u sto je bilo nije bilo potrebno) bolje hdd nego procesor. U mom slucaju, svakako bi bilo obrnuto :D

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Konacno...

Postavljena slika

Ovaj tzv. hdd je jos pod garancijom. Ne znam da li vazi, obzirom da ovo nije nastalo fizickim dejstvom, trebalo bi da moze da se menja za novi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...