Jump to content

Visaton B80


VukJov

Preporučeni Komentari

  • 3 nedelje kasnije...
  • Odgovora 18
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Da li se neko do sada poigrao sa ovim prcvoljcima, poprilično zanimljivi..

http://www.visaton.d...band/b80_8.html

Nisi ni svestan kako si ih ubo: danas sam ih slušao u maloj (veoma maloj) BR kutiji u paru sa nekim vifa visokotoncem. Skretnica je bila prosta - visoki su prebačeni na vifu, a srednji i bas su ostali na visatonu. Malo je reći da sam bio oduševljen zvukom: glas je zvučao fenomenalno, trodimenzionalno i bio je nekako pun, bas iznenađujuće dubok i precizan dok je vifa korektno odradila visoke. Da nisam gledao kako se prilkjučuju, ne bih verovao da tako veliki zvuk dolazi iz tolicke kutije (otprilike 22x12x15cm). Vlasnik planira da napravi kutiju sa po 4 B80 uz visaton ribon i srednjak.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nisi ni svestan kako si ih ubo: danas sam ih slušao u maloj (veoma maloj) BR kutiji u paru sa nekim vifa visokotoncem. Skretnica je bila prosta - visoki su prebačeni na vifu, a srednji i bas su ostali na visatonu. Malo je reći da sam bio oduševljen zvukom: glas je zvučao fenomenalno, trodimenzionalno i bio je nekako pun, bas iznenađujuće dubok i precizan dok je vifa korektno odradila visoke. Da nisam gledao kako se prilkjučuju, ne bih verovao da tako veliki zvuk dolazi iz tolicke kutije (otprilike 22x12x15cm). Vlasnik planira da napravi kutiju sa po 4 B80 uz visaton ribon i srednjak.

Al će se usrećiti, fs 110 Hz.

Kapiram ja vas da se vama svideo zvuk, ali tu nema basa ;) Verovatno si čuo standardni doboš i gornji opseg bass gitare na recimo 100-200 Hz pa ti zvučalo dobro.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Al će se usrećiti, fs 110 Hz.Kapiram ja vas da se vama svideo zvuk, ali tu nema basa ;) Verovatno si čuo standardni doboš i gornji opseg bass gitare na recimo 100-200 Hz pa ti zvučalo dobro.

Ja sam isprva bio iznenađen da basa uopšte ima, doboša nije bilo u materijalu koji smo slušali - samo kontrabas. Za 15-tak minuta slušanja se ne može doneti konačan sud, ali - srednjetonski opseg (visoki su bili na vifi, pa ih nisam ni čuo), odsvran neutralno, precizno i trodimenzionalno, je glavna odlika ovog drajvera.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Mali oftopic - zasto je neko dodavao visokotonca na ovaj drajver? Po frekventnoj karakteristici u specifikaciji on ide skoro do 20KHz, i mnogo je bolje (valjda?) dokrpiti ga u basovima jer mu tu fale tri oktave.

Prosto je: stigao nov drajver pa ga valja isprobati u različitim aplikacijama. U momentu kada sam se zadesio, zatekla se ta aplikacija. Ta aplikacija je već našla svog kupca (to nisam ja). Siguran sam da bi bas helper efikasnije odradio posao, ali bez obzira na specifikacije bas koji sam čuo je direktno uporediv sa mnogim komercijalnim kutijama koje imaju bas drajvere sa većom membranom.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Šta ste se odmah navrzli ? Pustite čoveka da uživa u muzici ako mu takav zvuk prija :)

SluŠah 7-8 ozbiljnih fullrangera do sada. Ne može se nijedan od njih pohvaliti dubokim basovima i svilenim visokima ali su muzikalni to the moon and back.

Ima baŠ dosta ljudi koji ne vole dubok bas u pesmama bez obzira da li je ta pesma zamiŠljena sa takvim basom ili ne. Odmah da kažem da ja nisam taj :D ali svakom svoje :BeerMugCheers:

@Woland ... Тrebao bi da posluŠaŠ i Alpair FR u pencil kutijama. Nisam ih sluŠao ali ljudi koji vole takav zvuk kažu da su odlični.

Hint, napravio ih je Chakija :wink2:

http://www.diyaudio....__fromsearch__1

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@Woland ... Тrebao bi da posluŠaŠ i Alpair FR u pencil kutijama. Nisam ih sluŠao ali ljudi koji vole takav zvuk kažu da su odlični.Hint, napravio ih je Chakija :wink2:http://www.diyaudio....__fromsearch__1

'Ajd' da razjasnim: nisam kupac minijaturnih kutija, nisam ni zainteresovan za kupovinu tih drajvera, ne promoviŠem drajver ni proizvođača kutija, ne zanima me zaŠto je neko kupio takve kutije, slučajno sam imao priliku da čujem drajver za koji je Vule izrazio interesovanje i rekao svoj utisak. I to je sve.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nemam pojma šta ti je cilj. Ne kažem ni da ga uopšte imaš niti na bilo koji način insinuiram da radiš bilo šta sa nekom skrivenom namerom, već pišem uopšteno o tom zvuku i ljudima koji vole takav zvuk.A i kakve veze ima slušanje nekih zvučnika sa kupovinom ili pravljenjem :D ? Ja sam mnogo puta išao da slušam zvučnike koje apsolutno nisam imao nameru ikada da napravim niti kupim. Jedno iskustvo i druženje više :)EDIT: Inače, ako naletiš na neki dobar drajver smatraj se obaveznim da postuješ ovde o marki i modelu :D Kvalitetnih zvučnika nikada dosta.Meni se, recimo, ova jedinica sviđa za ulogu nekog srednjetonca. U određenim aplikacijama može biti odličan, a pogotovo što nema neku visoku osetljivost pa se ne mora atenuirati (što je za srednjetonac uvek grehota) :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

evo ovaj je sklepao fullrange kutijice ali je zbog sale koja je njemu delovala kao provokacija naljutio se i obriso sve slike

http://www.cice.com....p?topic=44338.0

tako da mi je na pm napisao zvucne dojmove:

"Citat: DYNABLASTER - Prosinac 19, 2011, 08:46:06

nemoj da se uzbudjujes, salili se ljudi, internet je prilicno primitivan nacin za sporazumevanje, tj suvise je komplikovan u tome je problem Postavljena slika

Kolega,

Nažalost, znam što su forumi jer kad sam prošle godine prodao auto iste večeri je ukraden. Kako je bio još neisplaćen od strane kupca i na moje ime, objavio sam na jednom forumu obavijest sa telefonskim brojem. za par sati su me zvali ucjenjivači koji su tolike informacije mogli saznati samo preko te obavijesti a odgovore na neke detalje koji nisu bili vidljivi na slikama nisu znali. Toliko o forumima.

Otad promijenio nick radi neugodnih iskustava.

I naravno da mi se sad čini besmisleno odgovarati pojedincima koji provociraju a pred 2-3 godine sam im pomagao kad su oni počinjali sa samogradnjama i još k tomu bili dosadni sa pitanjima koje lako možeš naći na internetu. ne da mi se spuštati na taj nivo.

Zašto je taj topic na svim forumima zapušten, nemam pojma. Ili se ljudi srame pokazati što rade, ili su jednostavno lijeni. Ali je činjenica da se dijelovi prodaju, barem po pričama prodavača iz chipoteke, elektrokema, dobrog zvuka i sl. trgovina. pa nije sad da baš svi kupci ne koriste internet.

A sad pravi razlog ovog posta jer sam došao napisati pokoju o završenim zvučnicima. Finish i nije tako loš, bijela sjajna boja, spojevi se malo naziru ali to je tako nebitno sa udaljenosti s koje ih vidiš.

A sad o zvuku!

Spojio na rotel izlaz 970bx iz sredine devedesetih i yamaha pretpojačalo c50 s početka osamdesetih. Zvuk te kombinacije je lagan i brz, ne odiše snagom sve dok ne okreneš volume pot iznad 12 sati što je za mene rijetkost. Nema uopće "masu" kakvu imaju pojačala tog doba. Isprobano na samogradnji visaton VIB130TL i kombinaciji monacor 165kep i visaton g25ffl. Oba para zvučnika su tamijeg karaktera.

I spojim večeras nove kutijice, pustim Cold Chisel: Forever Now. Prvi dojam:

MASNO! Sa težinom.

Naravno da ovo treba uzeti u obzir da se ne upoređuje direktno sa gorespomenutim kutijama nego daje osnovi karakter uspoređujući ih sa njima samima, odnosno sa onim što očekuješ. O srednjem spektru neću ništa jer se još treba pozabaviti dampingom kutije. Visoki su onakvi kakvi se očekuju od širokopojasnog, lagani i uniformni, ne odskaču od ostatka zvuka svojim drukčijim karakterom. Sweet spot je relativno širok za kutije sa 3" driverima, čak bi se usudio reći da ga je i jako lako naći, ne pomičući zvučnike naprijed-natrag i u širinu kao većinu drugih dvosistemaca.

Eto kolega...nisam se izvukao od recenzije Postavljena slika "

jes da mi nije nista rekao sto me zanima al i to je nesto lol :lol:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...