Jump to content

Mikrofonija ili crkla lampa?


InSides

Preporučeni Komentari

Elem, vecheras sam u svoj FVP5 klon [phono preamp] ushtekao 3 komada Amperex Bugle Boy lampe [courtesy of a Forum friend :)].Nekoliko minuta nakon pochetka prve ploche, vuferi na levom zvuchniku pochnu vibrirati kao u sluchaju subsonichnih vibracija [FVP5 nema subsonic filter], i od vremena na vreme chuje se sredno jaki "pop!" u istom zvuchniku.Iskljuchio sve, pa vratio prvo triplet 6N23P, pa onda triplet JJ/Gold ECC88. I u dva sluchaja, nije bilo problema niti artefakta koje sam vech naveo.I to bi bilo to, da tih nekoliko minuta sa Amperex-u nisu bili jedni od boljih minuta u sistemu. :)Jel neko ima ideju shta je posredi? Chitao sam da su Bugle Boy notorno mikrofonichni. Da se otkazem od tih lampi, il' postoji nachin da se "stishaju" - ako je u tome problem.P.S. Lampe su montirane horizontalno, ako to ima neku vezu.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Popularni dani

Aktivni članovi u ovoj temi

Ne lice mi ti efekti na mikrofoniju iz lampi , vise na simptome proboja unutrasnje izolacije izmedju grejanja cevi i katoda ,ili neki slican unutrasnji proboj izmedju samih elektroda cevi .Nadam se da Nisam u pravu ! Pozz !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

probaj jednu po jednu ubacivati u preamppod tiim mislim - ubaci prvo jedan BB umesto postojece pa probaj , onda dodaj drugi BB umesto druge postojece ....kad nadjes ( ako nadjes ) cev koja pravi problem , onda je na tester ili probni setup ako se nema tester

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ОК, идентификовао сам једну лампу која је "мало" проблематична - мислим да се артефакти јављају, али веома ретко. Питам се да можда јуче нисам добро очистио контакте лампи пре него сам их уштекао.Ај сад два лаичка питања:1. Ако оставим BB лампе у phono-у, и ако је посреди tube failure [БАНАТ је споменуо пробој изолације], шта је најгоре што може да се деси? Мислим, боли ме за лампу, него питам се да ли би можда имао неке проблеме даље у ланцу - оштећење излазних појачала, оштећење звучника итд?2. Ако је одговор на #1 "да" и савет је да повадим лампе, да ли могу уместо ту једну проблематичну, заменити генерички ECC88 и оставити оне две здраве? Или је мешање лампи no-no?Хвала свима. :guitarplayer:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. tesko da ce ti se desiti tako nesto ; za pocetak - nemoj ostavljati spravu upaljenu bez prisustva :rofl: zezam se - ako ne crkne nista u prvih par sati , nece ni crci2. zasto bi mesanje lampi bilo nono ? nemas na svetu dve identicne lampe ....... one su samo slicne ; sto ce reci - makar i bile od istog proizvodjaca , kako god ih stavio , one su izmesane

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. tesko da ce ti se desiti tako nesto ; za pocetak - nemoj ostavljati spravu upaljenu bez prisustva :rofl: zezam se - ako ne crkne nista u prvih par sati , nece ni crci2. zasto bi mesanje lampi bilo nono ? nemas na svetu dve identicne lampe ....... one su samo slicne ; sto ce reci - makar i bile od istog proizvodjaca , kako god ih stavio , one su izmesane

Cheers! Ради већ неколико сати, и још свира. :) :) :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

1. tesko da ce ti se desiti tako nesto ; za pocetak - nemoj ostavljati spravu upaljenu bez prisustva :rofl:

zezam se - ako ne crkne nista u prvih par sati , nece ni crci

Vidi se stara škola

moj amp je radio 72 sati bez tuljenja

ako radi radi, ako ima kakav feler ima da vrisne i da neće

što ti je stara škola :rofl:

2. zasto bi mesanje lampi bilo nono ? nemas na svetu dve identicne lampe ....... one su samo slicne ; sto ce reci - makar i bile od istog proizvodjaca , kako god ih stavio , one su izmesane

a ovo ti ne možeš da komentrišeš upravo radi toga što si stara škola oko toga nemaš pojma :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...