Jump to content

Ocitavanje sheme iz .pdf .jpg fajla.


Дане

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 38
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Koristim ExpressSCH i ExpressPCB (freeware). Program je jednostavan za rad (kad to kazem ja - duduk - znaci da je stvarno jednostavan).Ima neku mogucnost da linkuje PCB sa SCH, ma sta to znacilo (nisam jos stigao dotle da mogu da linkujem - imam greske u shemi - nisam uneo vrednosti tranzistora.Mislim da ne bi bio problem da je ja malo editujem, samo neka je on napravi po nekim mojim grubim zeljama....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

fenomenalan programcic (zapravo 2 programa u kompletu)!za svaku komponentu moram da unesem koji je pin sta!!Verujem da na kraju moze i sam program da prosvira.Stein, tebra, pomagaj ;)Ima li neko neki .sch fajl, koji bi mogao da otvorim u programu, pa da vidim mogucnosti pravljenja PBC-a od sheme? Da se ne zezam da unosim shemu ako nema mogucnost pravljenja PBC-a....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stein, tebra, pomagaj ;)

Nema ti pomoći...Ja sam se igrao sa Sprint Layout-om koji nije freeware. Eagle se poigravao samnom, a ostali programi... jbga, ja sam na vreme shvatio da to nije za mene... Imam ja program koji sam skapirao i to je to...post-13-0-71368500-1320780762_thumb.jpgEvo, baš sam shvatio da mi se ne dopada ovako pa idemo ispočetka... :)A što se pločica tiče, raster mi odradi praktično sve što mi padne na pamet, a ozbiljne stvari ionako ne radim, nije to za mene... :crazy:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

nasao sam .sch, ne ide mi pravljenje izgleda PCB iz sheme...dajte ljudi pomoc, oko unosenja sheme sa .pdf ili .jpg u programilioko izrade izgleda PCB-a iz te unete sheme (koji program, kako, sta)cudno da nije osmisljen program koji bi iz kompletne sheme neke plocice napravio sliku, fajl, izgled, nacrt,koji bi se printanjem na foliju koristio u izradi stampanih plocica....

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Dane, šta ćeš crtati?

Hteo bih da napravim svoje plococe, za neki od A-ampova, gde bi ih napravio tako da zadovoljim svoje zelje - tipa da tranzistori budu sa jedne strane plocice, da plocice budu dugacke naprimer... Na kraju, da ovladam tim postupkom - ipak je ovo DIY forum - nije ni bas toliko interesantno kad dobijes sve na gotovo, pa samo treba da sklopis, zalemis, veca je muka sve to sam odraditi, ali je na kraju verovatno sladje. Da ne pominjem to da mislim da se na ovaj nacin mnogo brze uci na svojim greskama itd, lakse se uoce greske u dizajnu plocica idr...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...