Jump to content

Jel ima neko KT66?


ZZZ

Preporučeni Komentari

jesam stvarno ;bio ih trampio za nesto , pa su mi se vratile , pa sam ih poklonioonda onaj kom sam poklonio zadrzao pola a poklonio pola

Ha Ha... Opasan si pa morao sam da te zamolim da vratimo menjazu KT66 za one moje Iskrejer su bile istrosene, sto si ti secam se dobro i rekao ali nisi tacno znao koliko, a nisi to mogao u tom trenutku proveriti...kada sam ih ubacio u amp bile su bas istorosene.. plus polomljeni stiftovi i izlizane markice "gec" od ubadanja i vadjenja...zbog toga je verovatno taj kome si poklonio i dalje poklonio pola zadrzao one koje su koliko toliko validne...Kako si li se samo setio toga od pre 100 godina... :acute:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 26
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Може,али са светлосним ефектима какви јесу и драстично смањеним радним веком.Код верзије 6П3с-е ти напони су лимитирани на 250 за дуговечност од 5000 часова и дисипацијом 2. решетке од 2Wса истим напонима али дисипацијом 2. решетке 2.75W радни век пада на 500 часова

Hvala na objasnjenju...Imao sam slicno iskustvo sa nekim kao pojacanim americkim verzijama 6L6GC 5963W tako nesto?i tacno to sto si opisao desilo se posle oko 6 meseci..Povadio sam sve i stare KT66 sovtek i ruske 6L6i postavio 2 para6550 doduse stare koje mi je dao prijatelj posto ih je zameniou svom ampu sa KT88Struja je bila prevelika oko 82mA po cevipa sam je smanjio na oko 63mAto je otprilike kao isto bi trebalo da bude sa KT66Jos cu podrobnije proveriti.Majko mila kakvu veliku anodu ima ta 6550 neverovatnoGrejanje je nesto jace oko 300mA po cevi u odnosu na KT66to je oko 0.6A ukupno.Ali posto se sa istog trafoa napajalo i pretpojacalo koje kod mene nije prikljucenoa imalio je vise komada noval cevi onda je to otprilike u redu za mrezni trafo koji sene greje osetno vise nego sa KT66?.Ipak mozda bi trebalo dole dodati jos jedan deo gde bi bila 2 trafoajedan za grejanje lampi i drugi za grejanje ispravljaciceMislim da bi to bila prava stvar a ne bi previse povecala u masi kuciste...Ostalo bi onako mao, slatko i kompaktno?.Sto se tice zvuka mislim da SVE mnogo bolje radi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Jedna mi je na izdisaju ustvari mislim da je gotova... 1 min cutanja za mnogobrojne sate muzike.slava joj.A i ove druge 3 ce uskorojel ima neko mozda neki visakcak mi odgovara i samo 1?

Pokusaj kod Ivana Tatic-a 024/813729 ili www.taticaudio.com
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...