Jump to content

KENWOOD KA-1100SD, princip rada


Дане

Preporučeni Komentari

Meni se svidzaju ovi F3, F5 sa hladnjacima sa strane i simetricnom konstrukcijom iznutra

znam jednog lika Zlaju - kome se strasno svidja A klasa - F5 - itd...medjutim on je promeino 6 cevnih i oko 15 razlicitih tranzistorskih pojacala.obicno prodje u proseku izmedju 10-15 godina dok uzavreli audiofil dodje do zakljucka da mu se u stvarina pocetku svidjala A klasa i da je to to... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 61
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Drugar ima KA 990. koji ima Sigma Drive, to je valjda isto kao i ovo što si pitao. Damping faktor je 1000 samo kad se kutije vežu dodatnim kablovima, ima u uputstvu. Daleko od toga da su to slaba pojačala, ovaj 990 je izdržao mnoge žurke terajući ogromne i žedne JBL kutije. Čuvaj taj amp i uživaj.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

znam jednog lika Zlaju - kome se strasno svidja A klasa - F5 - itd...medjutim on je promeino 6 cevnih i oko 15 razlicitih tranzistorskih pojacala.obicno prodje u proseku izmedju 10-15 godina dok uzavreli audiofil dodje do zakljucka da mu se u stvarina pocetku svidjala A klasa i da je to to... :buehehe:

pa jel uzeo na kraju F5? ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Drugar ima KA 990. koji ima Sigma Drive, to je valjda isto kao i ovo što si pitao. Damping faktor je 1000 samo kad se kutije vežu dodatnim kablovima, ima u uputstvu. Daleko od toga da su to slaba pojačala, ovaj 990 je izdržao mnoge žurke terajući ogromne i žedne JBL kutije. Čuvaj taj amp i uživaj.

Ovaj nema SigmaDrive. Ovo je model prvi u kojem su napustili taj princip povezivanja sa 2 para kablova. Medjutim, mislim da je nesto od tog SigmaDrive principa ipak primenjeno, ali u okviru SDLD kola (mozda sam i lupio). Inace je ovaj moj amp skoro identican kao, cini mi se, BASIC M1A snagas.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Na nekom forumu procitah da covek koristi ovo pojacalo za pogon samo bassova, a drugo pojacalo za srednje i visoke. Izgleda kao da moze dobro da pogoni velike zvucnike...Sta konkretno znaci "nestabilno u radu"?Hvala za odgovor.

Pokušavao sam jednog popraviti stavljanjem sličnih tranzistora u izlazu. Sve dok nisam nabavio originalne pojačalo bi proosciliralo u trenutku kada bih mu dao malo teži zadatak npr. pravokutni signal na većoj snazi. Jednostavno podivlja na te dugačke amplitude + prebacivanje režima rada u tom trenutku. Istina da se to u praksi rijetko događa, ali meni se ne sviđa.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Није.

Dobro si se javio, jer imam pitanje za tebe, a vidim da poznajes.....;): Da li svih 8 Sankena rade istovremeno, ili polovina radi u jacem stupnju a druga 4 pri slabijem?Kao i za trafoe, da li je jedan trafo za jaci a drugi za slabiji stupanj rada?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Они Санкени који су на мањем напону раде стално а по потреби тј. када се појаве пикови прораде и они на већем напону.Класична поставка појачавача као за разглас. Наравно новијег годишта, као на пример Фоник.Трансформатори су потпуно исти и сваки на секундару даје по један потребан напон 52 и 30 Волти.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Net stvarno trpi i puno vise nego papir nekad

Stav iz licnog iskustva, DVA izgorela Luxman-a ( M-300 i L-550 ) i jedan Marantz PM 84mk2 u A klasi-bez ikakvog povoda upss bilo je povoda-pa rade u A klasi i prosto su se zapalili - tako rekao Inzinjer Elektro - tehnike koji ih je popravljao i nemam razloga da mu ne verujem, malo vise imam iskustva u svemu ovom nego sto mislis kolega :wink2:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stav iz licnog iskustva, DVA izgorela Luxman-a ( M-300 i L-550 ) i jedan Marantz PM 84mk2 u A klasi-bez ikakvog povoda upss bilo je povoda-pa rade u A klasi i prosto su se zapalili - tako rekao Inzinjer Elektro - tehnike koji ih je popravljao i nemam razloga da mu ne verujem, malo vise imam iskustva u svemu ovom nego sto mislis kolega :wink2:

Uvik ima skarta u produkciji a taj "inzenjer" koji ti ih je popravljal je stvarno malo jaci. Da taj "inzenjer" ima nekog znanja o uredjajima ne bi krivicu bacil na sam princip rada u klasi A nego na konkretnu izvedbu i konkretne razloge izgaranja. Ali nazalost uvik ima naivnih koji viruju takvim inzenjerima, Valjda po onoj da se "autoritetu" titule triba bez pogovora potciniti.Tako da mi nemoj govorit o nekim iskustvima u tome, ovim ca si napisal si pokazal koliko ih imas
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Uvik ima skarta u produkciji a taj "inzenjer" koji ti ih je popravljal je stvarno malo jaci. Da taj "inzenjer" ima nekog znanja o uredjajima ne bi krivicu bacil na sam princip rada u klasi A nego na konkretnu izvedbu i konkretne razloge izgaranja. Ali nazalost uvik ima naivnih koji viruju takvim inzenjerima, Valjda po onoj da se "autoritetu" titule triba bez pogovora potciniti.Tako da mi nemoj govorit o nekim iskustvima u tome, ovim ca si napisal si pokazal koliko ih imas

EEEE LIPI MOJ - HMM sad mi je jasno-mora da imas neki Smederevac ili Gorenje u kuci pa tako cvrsto branis Burn klasu, malo se salim nemoj mi zameriti, ako mi pet Inzinjera kaze da zaobidjem nesto -ne pravim se mnogo pamean vec poslusam, NO NEBITNO nek svako slusa sta hoce u tome i jeste poenta
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

EEEE LIPI MOJ - HMM sad mi je jasno-mora da imas neki Smederevac ili Gorenje u kuci pa tako cvrsto branis Burn klasu, malo se salim nemoj mi zameriti, ako mi pet Inzinjera kaze da zaobidjem nesto -ne pravim se mnogo pamean vec poslusam, NO NEBITNO nek svako slusa sta hoce u tome i jeste poenta

Ma ne, imam samo srednjevalni prijemnik sa 6 tranzistora i nista drugo ali bitno da je tebi sve jasno.To ca je netko inzenjer ne znaci da ista zna o tome kako pojacalo klase A triba bit konstruirano. Naravno, najlakse je ono ca se ne razumi proglasit da ne valja.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ta pojacala koja si naveo nisu prismrdila A klasuda taj tvoj inzenjer nesto zna , to bi ti i rekao ;no , da ne gresimo dusu i nabedjujemo coveka - mozda ti nisi ni pitao ........ :wink2:

:wink2: :wink2: :wink2: Meaby .. A sta je sa mnostvom Krell-aca i M.levinsona koji so pogoreli ovde po BGD-u, ja ih bar znam jedno 5-6 komada, mogu i da potvrde neki uvazeni Inzinjeri koji su ih popravljali po 2-3 puta jer je vlasnicima bilo puno para da plate uparene tranzistore pa su se u krug palili vise puta Ne moze se reci da ova pojacala nisu prismrdela A klasu. M.levinson model 27.5, model 333 , Krell-ac KSA 50, 100, 200 LICNO SAM PRISUSTVOVAO nekim pozarima jednih od njih, inace to su Amp-ovi od mojih dobrih drugara, inace nemam obicaj da pisem o necemu -cemu nisam prisustvovao i u sta nisam siguran.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za dobro, pravilno i "pošteno" izveden pojačivač u A klasi nema razloga da se sam pripali, bez obzira sa kojim zvučnicima i pod kojim uslovima radi.

Postoji veći broj razloga zbog kojih bi se tako nešto moglo desiti, ali niti jedan ne potpada pod class A princip rada, niti se to može desiti ako se uređaj napravi "kako bog zapoveda".

Ukratko, zapaljenje pojačala je posledica nestručnosti, ili lošeg izvođenja samog modela ili pojedinačnog primerka, čitaj javašluka kod izrade.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

he, he,....uklizavanje na DIY forum.... Treba malo vremena da se navikne na činjenicu koliko malo zna. :lol:

DIYAUDIO.RS * VAZNO ! + IMPORTANT!

Show Details

Message body

Pozdrav, shuca77!

Primetili smo da niste bili aktivni na http://www.diyaudio.rs/index.php neko vreme, a Vi nam nedostajete!

Mogli bi da se vratite nazad?

Ako se ne sećate vaše lozinke, možete je zatražiti ovde:

http://www.diyaudio.rs/index.php?app=core&module=global§ion=lostpass

Gde si bre BOKI cARE, nisam uklizao vec su me pozvali kao sto vidis gore pa je red malo da se pojavim i uvazim FORUM, pusti bre te izlizane price ko koliko zna nemoj da me vuces za jezik, nego obecao si da dodjes i izmaltrtiras mi sistem sa tvojim muzickim materijalom - da vidimo sta mogu da izdrze 4 Dynaudi-ove 20-ice sa voice coil 100mm

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...