Jump to content

16b/44.1kHz VS 24b/96kHz FLAC ?????


coolmih

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 34
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

svaka pesma je u tri formata u download folderu. (ja sam sve poskidao)44khz - 16bit, 96khz -24bit, 192khz -24bit.master je radjen paralelno 192/96khz a verzija na 44khz je njihov downgrade sa 192verovatno sound-forge pa save as 44khz -16bit

Sada je jasno....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A kako znate koji je Hi-Res dobar a koji ne?

Jednostavno, ako svira kao CD onda ne valja... jako ih je malo dobrih, sa hdtracks još ni na jedan nisam naleteo da valja... ali zato nabavite bilo šta sa Classic Records etikete i više vam se ništa drugo neće slušati...

Ne verujem da će se iz Hi-Res tehnike ikada izvući maximum... muzička industrija jako dobro zna da je većina hajfajista polugluvo... dovoljno je čuti kakve se ploče danas štampaju, takva sranja teško se nalaze medju starim...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Tačno je, nekada se mnogo bolje snimalo. Izgleda da princip "manje je bolje" i ovde daje bolje rezultate.Što se CD-a tiče čuo sam dosta dobrih WAV fajlova koji su naravno napravljeni od istih. Od Hi-Res materijala dopadaju mi se HRx i Linn snimci, ali ja tu muziku vrlo retko sluŠam. Videćemo Šta ovi novi .iso ripovi SACD-a donose, mada i tu nema puno kvalitetnih naslova.FIM, SHM i Chesky mi se ne dopadaju. Sa druge strane dopadaju mi se MFSL izdanja (i CD i SACD).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 10 months later...

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...