Jump to content

Knjige o projektovanju zvučnika, akustici i merenju...


Zvu

Preporučeni Komentari

Evo malo stručnih knjiga za skidanje (na engleskom) koje će nam pomoći da projektujemo zvučne kutije i razbijemo mitove o velikim i malim membranama i saznamo ponešto više o pozicioniranju zvučnika te prostiranju zvuka u zatvorenom i još mnogo toga. Dakle, ovo je primenljivo znanje koje je sažeto u par knjiga, a ne nabadanje i nebuloze.

1) Loudspeaker Design Cookbook 7-th edition by Vance Dickason 2006

http://www.mediafire...9icxnjp0pbv2pqs

2) Sound Reproduction Loudspeakers and Rooms - Floyd Toole 2008

http://www.mediafire...8fxp41ft9kb90vv

3) Everest F. Alton - The Master Handbook Of Acoustics 4-th edition 2001

http://www.mediafire...0e3n64edtu48aet

Tu se našla i četvrta knjiga greškom koja je off ali greota da se baci :D

4) Audio power amplifier design handbook 4-th edition by Douglas Self

http://www.mediafire...nvq91z7xl5dq6j0

Kada se skinu .RAR fajlovi, raspakujte ih. Fajl koji će se pojaviti je .JPEG. Promenite ekstenziju u .PDF i uživajte :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

OFF svojevremeno , za svoje i u svoje vreme , jedan od boljih teoretičara Beranek , se toliko osramotio prilikom projektovanja i naknadne izgradnje jedne dvorane gde je bio angažovam po pitanju akustike , da je bilo za priču ....pa ja da sam radio sa tri Makedonca , makar bi zidovi bili ravni i struja ispravna ........hteo sam reći da se te sve knjige treba čitati sa oprezom i jednu stvar proveravati na tri mesta ......četvrto mesto je uvek bila zgodna soba gde se sluša .OFF 2 ako je Beranek možda radio bez pomoći modernih simulatora , onim što su pravili ARENU ovde u Italiji to se nije dogodilo .......i uglavnom opet nisu napravili kako treba jer se razvila rasprava oko svrhe te dvorane ...niti je bila za akustične insstrumente niti za one koji koriste pojačala ...nešto između .....okruglo pa na ćoše .......ON nemoj da tupite onu stvar previše sa teorijom , jer ćete u međuvremenu zaboraviti ono zbog čega ste krenuli u proučavanje ........

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

... ON nemoj da tupite onu stvar previše sa teorijom...

Jeste brate, Srbinu znanje samo smeta - sta ko ima da mu pise knjige i da ga tera u skolu, kad on sve zna bolje i bez toga! Jel tako ?!Evo Rade će opet kiću da odsece ako on to ne zna bolje od svih tih knjiga i autora !
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jeste brate, Srbinu znanje samo smeta - sta ko ima da mu pise knjige i da ga tera u skolu, kad on sve zna bolje i bez toga! Jel tako ?!Evo Rade će opet kiću da odsece ako on to ne zna bolje od svih tih knjiga i autora !

ma da otvorimo podforum posvecen uputstvima i iskustvima vezano za te neodlozne hirurske operacije nad sobom..ipak je ovo diy.. :haha:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo Rade će opet kiću da odsece ako on to ne zna bolje od svih tih knjiga i autora !

........ to što si naveo u svojoj a nema u mojoj poruci ......se zove kako ?OFF ne tako davno sam pokušao da izdejstvujem prevod jedne od gore navedenih knjiga/ koji bi bio postavljen na forumu / kod jednog forumaša , čak nudio i simboličnu novčanu nadoknadu , tako da ništa nije istinito od onog što si naveo ......smisao moje poruke je bio da treba čitati , ali ne zaboraviti da je cilj tog čitanja na kraju zvuk .......to je smisao poruke .....potkrepljeno sa dva istinita primera ljudi koji su se začitali .........
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

smisao moje poruke je bio da treba čitati , ali ne zaboraviti da je cilj tog čitanja na kraju zvuk .......to je smisao poruke .....potkrepljeno sa dva istinita primera ljudi koji su se začitali .........

Mislim da je odredjenima to itekako jasno, a ako nije vremenom ce/bi postalo.Forumas sam bio ja, da ne bude da je izmisljotina. Nisam hteo da radim prevod sto zbog "obaveza", sto zbog obima posla, ali i zbog svrhe koju nisam nalazio tek tako. A naknada me naravno nije zanimala ni u najavi.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ja sam mislio da su uvenuli, ništa im više ne ide od ruke i pratiće ih po 7 godina nesreće.Mislim, to samo ako ne pošalju po primerak na 7 mejlova u sledećih 7 dana :buehehe:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Nesretni kića. Stalno ga potežete....u raspravama. :buehehe:

Ma uvatili se za njega i ne popuštaju .......a ćuna prava pionirska ....BTV ,šta ti možeš očekivati od moderatora koji se igraju mice ........da se igraju sa micama , pa Bož' pomozi , ovako samo čekam da se micE istrčE sa informacijom kao mica je dosadna sad se igramo mame i tate . ;) ....ON poruka je pisana sa nadom da će neki pametan moderator sesti i pročistiti temu da ne bi ispalo da u temi o pametnim knjigama preovlada virtualno dooobro potegnut ćuna od strane mica-moderatora ....... :buehehe: :buehehe: :buehehe:ON 1 Ravni zidovi i ispravna struja ......to je deo iz moje poruke ......dakle zezanje ide na moj račun i račun ekipe Makedonaca koji su odstarnjeni sa gradilišta jer nisu umeli da naprave kriv zid / kaže jedan , mi znamo samo prave / , jer ni ravni zidovi ni ispravna struja nemaju baš mnogo zajedničkog sa akustikom ......naravno da je pojedincima , ne zameram ,nego me malo sramota šta će svet da misli , lakše da potegnu ćunu ,nego da razmisle .........to šta im je lakše , biće predmet detaljne analize , jer može da se desi da jednostavno vole neke stvari .ON treba mi vremena da između 100 brojeva CHF i 100 brojeva AR nađem tekstove koji su govorili o glamuroznim promašajima u modernoj akustici .....
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...