Jump to content

Knjige o projektovanju zvučnika, akustici i merenju...


Zvu

Preporučeni Komentari

molim ukljucene u raspravu da iskuliraju sa ćunama i sličnim .

ako vam odgovara tema i rasprava , raspravljajte ....... ako vam ne odgovara , nemojte raspravljati .

usput - na ovom svetu postoji preterano mnogo načitanih i isto toliko nenačitanih budala .......

mislim da se mozete sloziti sa tim , pa da dalje ne razvlacimo da li knjige vrede ili ne vrede

ZM

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 32
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

ON poruka je pisana sa nadom da će neki pametan moderator sesti i pročistiti temu da ne bi ispalo da u temi o pametnim knjigama preovlada virtualno dooobro potegnut ćuna od strane mica-moderatora .......

Ništa neće moderatori da brišu bili oni pametni ili ne. Neka se svačija "pamet", "kultura" i kvalitetan doprinos forumu vidi iz aviona.

Vaš doprinos forumu, a posebno ovakvim postovima je :oke: Na svaka 3 korisna posta 300 ovakvih (lečećih) i kupićete sebi lepu reputaciju ignorisanja i izbegavanja.

Ja sam stavio post na "neodobren" dok nije Zen odlučio na koji način će da reaguje. Mogli ste i mene da pitate na PP. Logično bi bilo za predpostaviti da sam ja uklonio post (koji je od izuzetno velike važnosti za DIY zajednicu). Ne bijem ako se pita.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

http://www.pispeaker...m/contents.html Ima ovde par knjizica za skidanje...........

Whayne Parham je doktor :oke: Kada su u pitanju saveti o razmaku između centara zvučnika u kutiji i o skretnicama he's the man.Suština je da nije baš uvek idealno da razmak između centara drajvera bude najmanji mogući kada se radi o dvosistemskim horn loaded kutijama. Razmak se u takvim slučajevima određuje u odnosu na reznu frekvenciju (što je uobičajeno) ali i u odnosu na vertikalnu disperziju horne/waveguide-a kako bi se izbegla poništavanja što je više moguće i dobio uniformniji odziv.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

ja zto rekoh zbog one crne četvorke (yahoo, google i još bar dvojica). smeće na izvolte baš i nije dika foruma.

Ja to potvrdih zbog te, još bar dvojice :D Nego TERALINK X2 Može, ne može ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...