Jump to content

Acoustic Advance MCD203MkII tweak(s)


stein

Preporučeni Komentari

Nešto malo na temu AD826 vs OPA2134 u istoj aplikaciji (CDP) sam našao na http://www.diyaudio.com/forums/analogue-source/11833-ad826-opa2134.html pa ako se gosn Mentok odluči da ih pošalje, probaćemo. Nisam siguran kakve će čujne rezultate dati i da li će se poklopiti sa već iznetim iskustvima, ali ne košta mnogo rada i para da se proba... A ako ne probam, onda znam koliko i do sada, a to je jako malo. Prvenstveni fokus je sada već prešao na AA preamp koji ima tri komada TL072 gde bi možda OPA2134 trebalo da da ipak veće razlike makar na jednoj poziciji za koju sam siguran da je na putu audio signala...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 45
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Atresu imam, samo da nađem vremena ovih dana i šaljem.Inače direkntno sam poredio baš AD826 i 2134 i rekao bih da je AD malko svetliji, malko tačniji, sa manje basa, ali tačnijeg basa. Ipak nisu neke ogromne razlike, najveće razlike u zvuku opampa sam primećivao dok sam ih menjao u "stock" cd-ima sa standarnim napajanjem. U ovom mom CD-u su i DAC-ovi i receiver i filter i opampi "sipishuntovani" i mislim da to najviše doprinosi zvuku, a kada je napajanje dobro rešeno onda su opampi poprilično ujednačeni.Ovo sve, "in my experience" ofkors.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Onda je izgleda vreme da krenem u pretragu za video tutorijalima kako se odlemljuju smd komponente a da se ne unište ili oštete :)Naravno, ovakvi metodi nisu u igri, ovde nije poenta očistiti pločicu po cenu prženja čipa a očuvanja pločica...http://www.youtube.com/watch?v=FTQqjggeklo

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ух то је већ превише лупа. Ја сам набавио сајџиску и добро ми ради посао. Научио сам да је држим на оку а да ми друго око буде отворено.Сада смишљам неки носач за наочаре, да би нормално гледао :oke:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ух то је већ превише лупа. Ја сам набавио сајџиску и добро ми ради посао. Научио сам да је држим на оку а да ми друго око буде отворено.

Сада смишљам неки носач за наочаре, да би нормално гледао :oke:

Bolje da smisliš prihvat za lupu gde bi zakačio sajdžijsku lupu, tačnije, samo sočivo iz lupe, ispred naočara...

'vako:

Postavljena slika

:)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Lepi ti PCB adaptercici

Ajd što su lepi, nego što sam ja uspeo da ponovim proceduru šest puta a da nisam ništa spržio! (mada, nikad se ne zna - dok se ne proveri...) Mislim da će veće tripovanje biti skinuti zalemljene AD čipove da ih ne spalim :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Eto, sada kada si sve lepo proučio i ispitao i pripremio se kako fizički tako i psihički na odlemljivanje, ja sam ih odlemio da se ne mučiš :buehehe: :buehehe: :buehehe:Bilo je mnogo lakše no prošli put, odlemio sam ih vrlo brzo pomoću lemilice i žileta kojim sam podizao nogice. Mislim, odlemljivao sam ja njih i ranije, samo kada sam odlemljivao za sebe, to je bilo s mnogo manje pažnje i poprilično messy.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...