Jump to content

Novi TV


stein

Preporučeni Komentari

Mislim da će ovi ovde da popucaju po šavovima. Idi begaj, kod nas se prodaju modeli (evo, baš bio u RODA marketu) po cenama puta PI... Gledam cenu i ne verujem, kod nas model od pre dve godine košta duplo nego najnoviji model u Mađarskoj... Najmanje duplo, a dve generacije zaostao...

Sa svime je tako. Zato ovi naši mali privrednici tako dobro žive. A otvorio radnju, već zagazdeo..Nike patike, Bata cipele, firmirana roba ( laCosta, Tommy Hillfiger), ...sve su to modeli od prošle il pretprošle sezone koji se na kilo kupuju da se tamo isprazne magacini a ovde prodaju po punim cenama.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Prelomilo se, biće najverovatnije Samsung UE32D5500...

Biće ti mali, videćeš..

Nego jel stao poso sa TVima ili mnogo dobro ide?

Jok, nego ti živiš u nedodjiji..Mislim da svi pucaju, samo u Beogradu to još nije drastično..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

У Београду куповина тв-а је у сталном порасту, или продаја зависи како се гледа.

Prodavnice fizički jesu pune ali je izbor nikakav, prodavci neobučeni i nepismeni... srećom i kupci su uglavnom nezahtevni i neupućeni i to tako prolazi...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

:buehehe:Taj ne bi stao na dostupno mesto ni da ga okrenem za 90 stepeni... :rofl:

To bi bilo idealno ako preferiraš da ležiš na boku! :buehehe:

Biće ti mali, videćeš

On kaže da mu to nije važno...da ga je pripalo koliko je određeno... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jok, nego ti živiš u nedodjiji..Mislim da svi pucaju, samo u Beogradu to još nije drastično..

kako pucaju? Nikad se bolje nije živelo ( eventualno možda u 90im, eno i festival Volim 90e napraviše). Glavna ulica zakrčena sa bašte i astali. Sve puno, sede, piju, pušu Marlboro. Markirani, nalereni, namontirane... Niko se ne seca da radi preteranoNa zapad sam bio i nema ni bašte ni sedenje, samo radenje.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Biće ti mali, videćeš..

Meni, da budem iskren, ni ovaj CRT sa 19" dijagonalom nije mali ako je TV program u pitanju (4:3) nego kada s vremena na vreme poželim da pogledam neki sinemaskopski formatizovan film (16:9 i sl), e, onda bude mali ekran. Uz to, došlo polako vreme da se ratosiljam deteta iz spavaće sobe, njoj će ovaj 19" još poslužiti a meni, kad već idem na nešto novo, i 32" će da bude puna kapa... Jednog dana, u potkrovlju sam planirao nešto za koncerte i "ozbiljnu" zabavu, e, tu će da bude projektor. Velika prostorija, solidno ozvučenje, i platno za full package. Jednog dana... Za DVD-e i DivX/Xvid, jako će biti dobar i 32"... ;)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

..nije to isto, veruj mi...

Znam ja da nije isto... Ali da napravim idiotsku usporedbu, da mi sada zubar kaže da stavim konjske zube jer su mnogo bolji, mislim da bih se opet rukovodio činjenicom da u mojoj maloj prasećoj glavi nema mesta za konjske zube... Matematika je neumoljiva: u određeni prostor stane samo toliko koliko stane. Ne mož' nalit 5 litara u flašu od litre... Da može, nikom ne bi trebale flaše od 5 litara.Baš me zanimalo pa sam smerio... Od mesta gde mi je glava do ekrana imam tek nekih 2m. Iza glave jastuk i zid. I to je to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od mesta gde mi je glava do ekrana imam tek nekih 2m. Iza glave jastuk i zid. I to je to.

Ja moju plazmu od 37 inča gledam iz fotelje sa 1‚.5-2 ili kreveta sa maximalno 2.5 metra udaljenosti, veruj mi da žalim što nisam uzeo 42-ku..ps. da ponovim, kontrast je najvažnija stvar za kvalitet slike, plazma je tu i dalje neprikosnovena... ti kako hoćeš... odoh u bioskop..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kupovina prevelikih televizora a pogotovo njihovo postavljanje na centralno mesto u sobi i usmeravanje svih ka njemu, samo pokazuje koliku ulogu ) preteranu) televizija ima u našim životima.

Ja već godinu-dve gledam samo engleski fudbal na Sky Sports HD i poneki film, ne više od jedan nedeljno, dakle koristim TV tek delić vremena u odnosu na prosečnog Srbina...veruj mi, kad mu se dovede iole kvalitetan signal, nikada nije dovoljno velik..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Od mesta gde mi je glava do ekrana imam tek nekih 2m. Iza glave jastuk i zid. I to je to.

To je to. Ja tako već tačno 4 godine koristim 32" lcd TV 720p (1360x768) na istoj toj daljini (2m) i savršeno je.Napomena, ne gledam televizijski program, tv mi čak nije ni povezan na kablovsku, nego samo na komp. Tako da ne mogu da dam realnu ocenu što se analognog tv programa tiče.Doduše, razvučem kabl po kući nekoliko puta godišnje kad hocu da gledam košarku ;) ali tad mi nije bitna slika pa ne razmišljam
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ја у који год нови стан или кућу у коју сам ушао имали су бар три нова новцата телевизора. Минимум метар у дијагонали.

Da li su pri tom imali i ozbiljno koncipiran audio sistem? Pozamašnu kolekciju muzike a da nije mp3? Makar nekoliko polica na kojima više nema mesta za nove knjige? Nadam se da pokrivanje zidova ogromnim televizorima namesto umetničkih slika/fotografija nije novi izraz osobenosti i kvaliteta intelektualne zrelosti budućih naraštaja...U jednoj školi u Americi su potpuno zamenili sveske tabletima. Pitam se koliko će ih za deset godina umeti da se potpiše jer više ni olovke ne koriste...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Evo ga fenomenalan članak o tome kako veličina ekrana, daljina gledanja i kvalitet izvora (SD, 720p, 1080p) zavise jedan od drugih.http://carltonbale.com/1080p-does-matterSa grafikona se vidi da je upravo 32" sa 2 metra (7 incha) tamo gde se koristi pun kvalitet 720p signala.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...