Jump to content

Cudan problem sa kompjuktorom


Beli_Ninja

Preporučeni Komentari

Simptomi: - Na startovanju nece uvek da prepozna HDD- Posle restarovanja (jedno 10-ak puta) prepozna HDD i sve ok.- I jednom se desilo ovo sto je prikazano na slici. Slutnja: - Po'eban HDD. Postupci: - Trazeni bad sector-i (nema ih), menjano napajanje, menjani sata kablovi, menjani sata slotovi na MB. Problem traje vec nekih cirka mesec dana. Kada se startuje onda je sve ok. Ima li ko ovakve probleme? HDD je WD-500GB 16MB SATA2 star 2 godine....... Konfiguracija predposatvljam da nije bitna. Ako zatreba napisacemo i to.

post-193-0-40391200-1317591925_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • Odgovora 10
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Moze biti bilo sta.. Za pocetak probaj sa drugim hdd-om :phil_04: Edit: Imao sam slican problem, morao sam da ga restartujem nekoliko puta da uopste prodje start scrn.. Kod mene je maticna riknula

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre svega probaj hard na drugom kompjuteru. Inače, meni opis "kvara" liči na:1. SATA kabl nije legao do kraja, na disku ili matičnoj ploči (pokušaj da nađeš negde nov kabl sa osiguračem protiv ispadanja - npr. Gigabyte ih daje uz svoje ploče)2. napojni kabl za hard nije legao do kraja3. pogledaj da ti nisu naduvani kondenzatori na matičnoj ploči, ovo se često javlja sa lošim napajanjima (nisi napisao kakvo napajanje imaš)4. pohebala se pločica sa elektronikom na hardu

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Beli, jel' klonkuje HD dok se dize (karakterican klonk-klonk zvuk, potice od glave koja ne moze da se pozicionira pa udara u granicnik) ? Ako to cujes, ne gasi racunar, radi backup hitno i menjaj HD.

Sipi, nema nikakvih neartikulisanih zvukova iz kucista, u stvari po nekad zapisti kao da nema graficku karticu ali to je retkost.

Pre svega probaj hard na drugom kompjuteru. Inače, meni opis "kvara" liči na:1. SATA kabl nije legao do kraja, na disku ili matičnoj ploči (pokušaj da nađeš negde nov kabl sa osiguračem protiv ispadanja - npr. Gigabyte ih daje uz svoje ploče)2. napojni kabl za hard nije legao do kraja3. pogledaj da ti nisu naduvani kondenzatori na matičnoj ploči, ovo se često javlja sa lošim napajanjima (nisi napisao kakvo napajanje imaš)4. pohebala se pločica sa elektronikom na hardu

1. SATA kabal promenjen vise puta i menjani su slotovi na MB i sa svima se isto dogadja, maticna je inace Gigabyte i sa oridjidji kablovima.2. Napojni kabal dobar, napajanje je menjano i isto se ponasa.3. Kondovi su dobri, ploca je strara tek godinu dana.4. Mozda, nisam siguran. Proverucu kada ubacim HDD na drugi komp i probam.

+1Da se ja pitam, poslušao bi prvo Sipija. Posle se igraj do mile volje.

Backup je pri kraju.

Imao sam sličan problem, hard je najverovatnije ispravan, u pitanju je matična ploča. Juče sam zamenio matičnu i napajanje i sve je OK.

Ovih dana cu prebaciti HDD u drugi komp, podici cu sistem i tek onda cu da znam sta je problem.

mozda greska u biosu? instalacija novog?

NEMA SANSE DA SE ZEZAM SA BIOSOM, PRE CU DA PRODAM KOMP. Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorima, imao sam neki problem kuci pa sam bio odsutan neko vreme. Hvala vam svima, javicu kad saznam nesto novo o problemu.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Sipi, nema nikakvih neartikulisanih zvukova iz kucista, u stvari po nekad zapisti kao da nema graficku karticu ali to je retkost.1. SATA kabal promenjen vise puta i menjani su slotovi na MB i sa svima se isto dogadja, maticna je inace Gigabyte i sa oridjidji kablovima.2. Napojni kabal dobar, napajanje je menjano i isto se ponasa.3. Kondovi su dobri, ploca je strara tek godinu dana.4. Mozda, nisam siguran. Proverucu kada ubacim HDD na drugi komp i probam.Backup je pri kraju.Ovih dana cu prebaciti HDD u drugi komp, podici cu sistem i tek onda cu da znam sta je problem.NEMA SANSE DA SE ZEZAM SA BIOSOM, PRE CU DA PRODAM KOMP.Izvinjavam se sto kasnim sa odgovorima, imao sam neki problem kuci pa sam bio odsutan neko vreme. Hvala vam svima, javicu kad saznam nesto novo o problemu.

nakaci bilo koji drugi hard na svoju plocu, naravno sata, i vidi sta se desava.. ako ga normalno prepoznaje, verovatno je tvoj hard u pitanju.. bios tesko da se pokarabasio tek tako.. ploca ili hard, no, pre ce biti da je hard..
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

update biosa je trivijalna radnja. vise ne znam ni sam koliko sam to puta radio i nikad greske bilo nije. cak stavise ne radis ti nista a dosta bug-ova je vezano bas sa sam bios na svu nesrecu ali kako ti kazes :)

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...