Jump to content

Reformiranje starih elektrolita


Sipi

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 57
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Treba mi elektrolit koji nikad nije radio i isti takav koji je radio ali ne u ekstremnim uslovima. Ako sam dobro razumeo problematiku treba da ustanovimo da li elektroliti koji su stari mogu da se formiraju da budu kao novi. ja imam 22000uf na 40V sikorele na kojima je vec godinama 5V da bi drzali elektricno polje unutar elka i cuvali ga. imam i 10000 koji nikad nisu prikljuceni. ne znam ni da li ih smem sad napuniti sa punim naponom a da ih prethodno ne formiram. Kada testiram kond na Sencoreu moram mu uneti kapacitet i nazivni napon. sencore formira pun nazivni napon za testiranje elka na curenje.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

to o reformiranju oksida pije vodu ali ako se elektrolit osusio tokom stajanja, sto moze biti slucaj nakon 10 godina, onda mu nema nikakvog spasa...@ impuls inace na olovnim akumulatorima se formira sloj olovo sulfata koji deluje kao izolator, ali se i to da srediti desulfatorom koji neki prave u diy izvedbi, i mogu oporaviti neke kod kojih taj sloj nije predebeo...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

@ impuls inace na olovnim akumulatorima se formira sloj olovo sulfata koji deluje kao izolator, ali se i to da srediti desulfatorom koji neki prave u diy izvedbi, i mogu oporaviti neke kod kojih taj sloj nije predebeo...

Модерним акумулаторима не можете ништа, кад црнкне бацај.Некад је могло.стоН_Колд
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne treba slati. Imam ga samo sa 40V. Testiracu moj. Nikad nije prikljucen a imam ga vise od 10 godina.

E na to sam mislio, matoro a slabo ili nikako korisceno :character13:

Ima Sipi, kod mene.Ganc novi, nisu omirisali struju, samo su 4700uF.

Leo, koji je datum proizvodnje na njima (ono "03.88" na fotki koju sam ja postovao) ?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Bilo bi suvise komplikovano da sam ulazio u ceo proces formiranja akumulatora pa sam pojednostavio. Znam kompletnu proizvodnju jer sam razvijao uredjaje za punjenje i praznjenje akumulatora u firmi koja ih proizvodi. A nikad nismo uspeli povratiti akumulator u stanje novog.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

"09.90" , matoro a devičansko.

Znaci, mogu da glasaju :character13: Moji se secaju i rusenja Berlinskog Zida a takodje su nevini :buehehe:Ima stavka u datasheet-u "shelf life" (koliko dugo mogu da stoje nekorisceni) i kazu da je to oko 10-12-15 godina (ne secam se tacno koliko) pa me interesuje da li i za takve mozemo nesto da uradimo reformiranjem :rofl:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

posle reformiranja starih elkova - Siemens , 25+25uF/500V - starih kao biblija ....... radili u ampu 500 godina , stajali u miru 100 - jos su srecno i zadovoljno radili 10 godina ;posle toga ceo amp rasformiran i bas mi nesto i ne pada na pamet da ih ponovo testiram/uvodim u upotrebu .rabota je isplativa i trebalo bi da bude rutinska ..... ali pod uslovom da se mogu kondovi istestirati na necemu tipa Impulsovog Sencore-a .ja bas ne bih mnogo gubio san po pitanju tih Sikorela koje navodite ;ili ih pripustiti na nazivni napon preko 10K , ili ih (odmah) finalno staviti u kolo u kom treba da rade i ukljuciti ...... doci ce oni na svoje za par sati .firma je to .... bre !

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...