Jump to content

Matica za drvo?


neskor

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 17
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Bolje prodavnice okova i šrafovske robe i pločastog materijala (univera) bi trebalo da imaju i ovu maticu. M6 je standardan inpr možeš naći i u Merkuru. M4 je možda teže naći... M5 sam pazario u prodavnici šrafovske robe ul. Tošin Bunar - preko putaArt-Investove prodavnice pločastog materijala. M6 ima i u Art-Investu. :drinks:

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zove se trio matica, kupovao sam na OTC na Novom Beogradu (to ti je najblize poslu). Ove kod nas su uglavnom sa rupom za imbus. Imao ih je Duja sraf (kod Kalenica), mislim da sam ih video i u Dis plus-u (www.srafovi.rs/).

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

M5 sam pazario u prodavnici šrafovske robe ul. Tošin Bunar - preko putaArt-Investove prodavnice pločastog materijala.

Tamo je DIS plus (aka Srafovi). :oke: Izmenjeno od ManicP
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Razmišljam pa reko' ajd i da napišem.

Ako su ti matice potrebne za zvučne kutije koje radiš, onda vizuelni / estetski element ne igra ulogu, samo čvrstina spoja. U tom slučaju lakše ćeš naći tzv. 'Unit' ili 'T-nut' matice, narodski 'vampir matice'. Njih nije problem naći sa M4 ili M5 navojem. Kačiš sa unutrašnje strane naraFski.

:drinks:

Postavljena slika

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 6 months later...

Možda nekom zatreba, način montaže trio matice M4.Za montažu potrebno : šraf M4 dužina navoja 10mm, matica M4, vilasti ključ 7, šrafciger. Rupa za trio maticu je 4mm.Navrne se matica M4 na šraf, pa se navrne trio matica.

post-205-0-96465400-1334773612_thumb.jpg

post-205-0-60093000-1334773621_thumb.jpg

post-205-0-43885400-1334773632_thumb.jpg

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavlja li se nekog lepka u rupu ili ne ?Inače, puno hvala za tutorial. To moram da uradim sa svojim basovima, a padale su mi na pamet neke malo grublje metode od ove.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Stavlja li se nekog lepka u rupu ili ne ?

Nije potrebno. Ja sam išao sa rupom od 4.5mm za trio i odlično drži. Natego sam zavrtanj poprilično, glava krenula u medijapan, trio se držao i prilikom stezanja i odvijanja. Treba voditi pažnju da trio upadne u ploču pod 90 stepeni, posebno ako zavrtanj ide kroz ploču nasuprot matice. Hoće da povuče u stranu i da se nakrivi prilikom postavljanja. E da, trio ima jedan kraj otvoreniji od drugog. Obratiti pažnju oko toga, da ne bude posle da zavrtanj nije hteo da pogodi lozu :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...