Jump to content

Zvučne jedinice, delovi za skretnice, prateća oprema


BokiTokiVoki

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 91
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Ja sam uvek bio za kupovinu domaćeg. BTW, a šta je to "domaće" ? :P

Ne znam je li u redu da reklamiram proizvođača elektrostatika...Druga "domaća" varijanta je ono što je već uvezeno, recimo da neke zvučnike možemo kupiti u Šapcu (drajvere) a sve što u osiromašenoj nam ... domovini... nema, naravno, gledati da se uveze po najboljim mogućim cenama, i najmanje nepotrebnih troškova i gnjavaža. Pa ko se kako snađe... (ovde namerno nisam hteo da impliciram mogućnosti koje nude neke prodavnice elektronskih komponenti koje su se potrudila da uvezu što više, što jeftinijih sklopova koji liče na dobre zvučnike a posle ih nikome ne mož' prodati ni po ceni drvenarije - hint: M_C i S_L)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ne znam je li u redu da reklamiram proizvođača elektrostatika...Druga "domaća" varijanta je ono što je već uvezeno, recimo da neke zvučnike možemo kupiti u Šapcu (drajvere)

Ovo je tema o nabavci delova za DIY zvučnika, ne o gotovim. Ako ih je neko nahvalio na fifi nakon sajma, onda sam to bio ja. Nemam ništa od toga, bili su najbolji za cenu. Što se tiče Šapca, kupio sam pre par godina 2 kom. Vifa DX25 za 85 Evra. Oni su 25$/kom. na Madisoundu. Pametnom dosta.Nešto su se snižavale cene u poslednje vreme, nisam proveravao. Možda i zbog Zvuletovih najstrašnijih (opravdanih) prozivki oko cifara. :lol:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

mmmda... U menjaži sa pokojnim Piletom, i mene su Vifa XT25 izašle po 70€/komad... A i stoji da elektrostatici nisu drajveri za ugradnju (a jest tema o drajverima za ugradnju)... Problem je generalno što smo mi svi ovde zapravo "golje" i niko od nas verujem, nema sredstava da ozbiljno krene u nabavku adekvatne količine adekvatnog asortimana, da i ne pričam koliko smo svi u duši cepidlake, pa bi se po kriterijumima članova ovakvog foruma, verujem, spisak potencijalno zanimljivih zvučnika rastegao u nedogled, a većini su određeni drajveri samo pusta želja. Da krenem od sebe, napucao sam se ovde svega i svačega i imam krš i lom viška zvučnika. Od toga imam gomilu bukvalno novih drajvera koje nikome ni po kakvoj realnoj ceni ne mogu da prodam, a ne mogu jer niko nije zainteresovan. Nedavno sam napravio kratku analizu o aktivnosti na forumu. Ispade da je šačica članova nalupetala 90% svega napisanog, a polovina od svih registrovanih članova se uopšte nikada nije ni oglasila, možda po jednom.Zeznuto je ovde i sada biti frajer pa se drznuti i krenuti u tako ozbiljan poduhvat. Jedino što nam je realno za očekivati je spisak ino-firmi koje imaju dobru ponudu, korektne cene i uslove prodaje i što skorije revizije zakona o uvozu, uvoznim carinama i špediterskim uslugama... Naravno, sveopšta ekonomska situacija u zemlji nije ni malo blistava, a zna se šta se dobro prodaje i šta je u porastu kada je tako: alkohol, cigarete i igre na sreću... Žalosno, ali fakat. Ali da ne drobim otrova više...

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pre pola godine sam pitao one iz ITC Elektronika za Visaton drajvere, imaju svasta na sajtu i u cenovniku. Odem u radnju u Beograd, pitam, baja koji radi mi kaže nešto tipa, ne držimo mi to ovde, nadji telefon na sajtu pa zovi Svilajnac, pa vidi sa njima. Ok, pošaljem ja njima mail sve lepo detaljno, oni odgovore: Poštovani, u prilogu je cenovnik Visaton. Porudzbine od 1000,00€, mogu da stignu za 2-3 nedelje.Ok sistem je glup, ali njihove cene su stvarno odlične, možda se čak isplati da se pravi neki strpljivi group buy, mada teško da će neko biti zainteresovan samo za Visaton, da bar može da se iskombinuje više firmi. Ja sam odustao od njihovih drajvera, ima dosta solidnih, ali ništa baš nije ili stvarno odlično ili stvarno povoljno, nego sve neka sredina.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jedino što nam je realno za očekivati je spisak ino-firmi koje imaju dobru ponudu, korektne cene i uslove prodaje i što skorije revizije zakona o uvozu, uvoznim carinama i špediterskim uslugama...

Znam da je realna zainteresovanost mala, malo toga bi se ovde prodalo, ali makar da se upegla naručivanje. Ne godinama, već više od 15 čekamo, i ni za 1 mm.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...