Jump to content

Gerber


scope

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Jel pitanje ima neke veze sa gerberom koji sam ti poslao?Ako je taj fajl u pitanju, mogu pcb da dupliram i ponovo generišem gerber... 

Zocky, nije. Za tvoj imam original pa mogu da u njemu uradim sve sto mi treba. Za ovaj imam samo gerber [uniamp kt88] i treba da uradim jednu plocicu sa dva kanala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

A sto je to toliki problem ?Iz protela importuj gerber file i mozes da ga kopiras , umnozavas i radis sta hoces .Ako bas neces da instaliras protel ( DXP je oko 1.6 gb) Nadji CAM350 verzija 9 i vise.CAM350 je specijalizovan za rad sa gerberima .

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 3 nedelje kasnije...

Vido sam temu ali nemam odgovor pa se nisam uključio.Nisam imao potrebu da se bavim fajlovima za mašiniranje pcb-a, pazilo se jedino da nema previše različitih prečnika za bušenje rupica. Obično sam slao originalni pcb fajl onom ko će praviti pločicu i tu se završavala priča.Pozabaviću se malo tom problematikom.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Vido sam temu ali nemam odgovor pa se nisam uključio.Nisam imao potrebu da se bavim fajlovima za mašiniranje pcb-a, pazilo se jedino da nema previše različitih prečnika za bušenje rupica. Obično sam slao originalni pcb fajl onom ko će praviti pločicu i tu se završavala priča.Pozabaviću se malo tom problematikom.

Ono sto bi moglo da se uradi kod ovog otvora je da se stavi jedna rupa od 10mm(pitanje je da li oni rade sa tako velikim burgijama!!!) ili koliko vec god treba i to je lako ali je problem onaj kvadrat...
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ono sto bi moglo da se uradi kod ovog otvora je da se stavi jedna rupa od 10mm(pitanje je da li oni rade sa tako velikim burgijama!!!) ili koliko vec god treba i to je lako ali je problem onaj kvadrat...

Ni kvadrat ne bi trebao da bude problem. Sa malom burgijom (npr. 1mm) izbušiš u rupice ćoškovima kvadrata, a zatim još par rupica po stranicama kvadrata. Onda to odlomiš i popraviš turpijom (npr. onom za nokte). Ne zaboravi da posle lepo opereš turpiju i vratiš tako da žena/devojka/ljubavnica... ne primeti, inače :buehehe: Hajde sad par laičkih pitanja:- šta je potrebno prepraviti na datom pojačavaču pa da bude stereo, umesto monoblokovi?- ako dobro shvatam ulazna osetljivost ovog pojačavača je dovoljno mala da ne traži predpojačavač. Dovoljno je dodati stereo pot ispred i to je to? Šta određuje ulaznu osetljivost i kolika je granica, kad je potreban predpojačavač?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos nesto, sto se ovog keep out layer-a tice, moze li samo okvir da se nacrta sa tim keep out layer-om ili mora cela povrsina koja se reze da bude keep out layer? Ja sam nacrtao samo okvir...Jos nesto, kako treba oznaciti okvir same plocice, da li to treba da se radi sa mechanical layer-om ili moze bottom layer da se stavi.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Zvuči logično ovo za keepout layer ali nešto mislim da neće biti.

1.) Postoji opcija "keepout" u Place gde se bira linija ili krug za crtanje u određenom layeru, to bi moglo biti ili:

2.) Mechanical1 layer. Gledao sam PCB Templates, sve "kartice" koje imaju neka odsecanja su po obodima crtane sa Mechanical1.

Potražiću još neke informacije o tome da ne bude nagađanja.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Jos nesto, kako treba oznaciti okvir same plocice, da li to treba da se radi sa mechanical layer-om ili moze  bottom layer da se stavi.

Za mašinsku obradu još ne znam kako treba. Ako želiš samo da obeležiš ivice za ručno sečenje, ja to obično radim u multilayeru po uglovima pcb-a.Keepout layer služi za definisanje površine na kojoj treba da radi auto ruter. Sve komponente i vodovi će se naći unutar tog okvira.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Za mašinsku obradu još ne znam kako treba. Ako želiš samo da obeležiš ivice za ručno sečenje, ja to obično radim u multilayeru po uglovima pcb-a.Keepout layer služi za definisanje površine na kojoj treba da radi auto ruter. Sve komponente i vodovi će se naći unutar tog okvira.

Za "rucno" secenje to nije nikakav problem, ako ima prostora ja uokvirim sve sa bottom layer-om a ako nema prostora za to onda samo ivice odradim ali ivice radim i za top overlay. Moracu i ja da gledamove template-ove... Mislim da sam imao negde u elektronskom formatu knjigu za ovaj protel, moracu da potrazim to.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kepout layer sluzi da bi proizvodjac plocica mogao da sece na cnc-u oblik plocice. Kada sam radio plocice sa otvorom, proizvodjac je trazio da se oivice povrsine za usecanje sa keepout layerom .Sto se tice 3D prikaza, on nece prikazati rupu ali nece prikazati ni oblik plocice oivicene keep out layerom, vec ce prikazati ceo sheet ,bez obzira da li je on veci ili manji od definicije plocice.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...