Jump to content

Pretpojačalo - potrebna pomoć


remark

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 79
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Баш си саможив :unbelieveble:

Ma nisam, ja samo volim solidne stvari - i spreman sam da to platim. Nerviraju me oni dugmići sa aluminijumom spolja, a plastikom iznutra, da i ne spominjem totalnu plastiku. Ne kažem da ih se ne može naći i sasvim korektnih, ali pošto ja ne pravim često, kada sednem da pravim, hoću da bude prava stvar. Pa neka košta što mora, a kako je napravljeno, i mora da košta, a opet, ne treba mi ne znam koliko takvih.Pa reci i sam, zar ti ne bude onako toplo oko srca kada podigneš neki uređaj, a on onako, masivan i težak, deluje ti neuništivo?
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Pa reci i sam, zar ti ne bude onako toplo oko srca kada podigneš neki uređaj, a on onako, masivan i težak, deluje ti neuništivo?

Ma ja da mogu, svu opremu bih smestio u kutijicu veličine mobilnog telefona... Al' kad ne mere trafo od 6 kila da stane unutra... :buehehe:
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

U međuvremenu sam se dogovorio sa kolegom sa foruma koji će mi napraviti pomenutu dugmad. Hvala u svakom slučaju.

Ako je Leonardo (nindža kornjača - :D) , onda je to isti onaj koji je napravio ono veliko, masivno dugme desno na mojoj slici.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Ma ja da mogu, svu opremu bih smestio u kutijicu veličine mobilnog telefona... Al' kad ne mere trafo od 6 kila da stane unutra... :buehehe:

Da nabavimo japanske trafoe od 6 kila, ti bi možda i stali... :wink2:Što reče moj drug Peka: "Audiotehnika je poslednja grana tehnike gde se kvalitete i dalje meri na kilo."
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

  • 2 nedelje kasnije...

Uradio sam ovo za probu: R16 na ulazu, pre potenciometra sam izbacio i prespojio ga. Dva elektrolita C14 i C15 od 22uF zamenio tantalom od 10uF (po originalnoj šemi), C19 i C20 zamenio takođe elektrolitima ali od 470uF (u originalu stoji bipolar 220uF, ali skup je i nema ga nigde, a redna veza 2kom 470uF daje 235uF valjda ), na izlazu C23 zamenio sa bipolar 10uf (takođe kao u originalnoj šemi).Prvi utisak, očekivano (zbog R16) signal je jači, mislim da je sada kako treba, ne treba odvrtati potenciometar kao ranije. Basovi su dooosta jači i generalno zvuk je bolji. Jedino za basove sumnjam da su prejaki, moraću to malo duže da testiram, možda sam nešto poremetio kad sam stavio C19 i C20 od 470uF umesto od 220uF kako je bilo ranije.

Da odgovorim samom sebi: Merio sam sa software-om SIA SmaartLive 5, na ulaz pretpojačala doveden je white noise i naravno to je referentni signal, a sa izlaza pretpojačala uzima se mereni signal, transfer funkcija između referentnog i merenog signala je idealno ravna kada su isključene tonske kontrole, dakle sve je ok! :)
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...