Jump to content

Tripath Class T


vasko

Preporučeni Komentari

  • Odgovora 29
  • Kreirano pre
  • Zadnji odgovor pre

Aktivni članovi u ovoj temi

Aktivni članovi u ovoj temi

Postovane slike

Upravo slušam Panasonic SA-XR55 koji u sebi ima TI Equibit čipove i radi na principu direktne PCM to PWM konverzije. Ima mogućnost korišćenja svih 6 pojačala u stereo modu preko biwieringa: po 2 na svaki bas i po 1 za visoke. Pošto moje Yamahe nemaju biwiering risiver ima opciju koja se automatski uključuje da pogoni sa po 2 pojačala svaki zvučnik. Vrlo sam zadovoljan zvukom. Jedina mana je što teško gura basove na Yamahama. Pretpostavljam da bi to sa biwieringom bilo bolje. Ovako mi deluje kao stvoreno za kutije sa više malih basova. Znači ako razmišljaš o basu sa velikom membranom preporuka ide za Hypex module na tom opsegu, a Tripath za srednje i visoke.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Него Сирома шта мислиш да ли има негде код нас оваквих ИЦ-ова. У питању су STA 505, три комада. Добих на поклон ал неко је то шатро сређивао, један фали. http://www.datasheetcatalog.org/datasheet/stmicroelectronics/8166.pdf

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Upravo slušam Panasonic SA-XR55 koji u sebi ima TI Equibit čipove i radi na principu direktne PCM to PWM konverzije. Ima mogućnost korišćenja svih 6 pojačala u stereo modu preko biwieringa: po 2 na svaki bas i po 1 za visoke. Pošto moje Yamahe nemaju biwiering risiver ima opciju koja se automatski uključuje da pogoni sa po 2 pojačala svaki zvučnik. Vrlo sam zadovoljan zvukom. Jedina mana je što teško gura basove na Yamahama. Pretpostavljam da bi to sa biwieringom bilo bolje. Ovako mi deluje kao stvoreno za kutije sa više malih basova. Znači ako razmišljaš o basu sa velikom membranom preporuka ide za Hypex module na tom opsegu, a Tripath za srednje i visoke.

Nemoj se zavaravati, biwiring ti ne bi doneo bilo šta, problem je u vezi odnosa pojačavač-drajver. Yamaha zvučne kutije često imaju jako nezgodne moduluse impedanse, odnosno teško su opterećenje, pre će problem biti na toj strani. Ako je to stvarno tako, interesantno je primetiti da se stari problemi održavaju u životu i sa savremenim tehnologijama. U osnovi, sve se vrti oko mogućnosti ili nemogućnosti pojačavača da isporuči veće ili velike struje, a taj problem postoji od kada postoje i audio pojačavači. I neće ga rešiti prosti prelazak na digitalno pojačavanje signala.
Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Rešio sam problem sa pojačavačem, Yamahu NS-1000M gura Forte Audio 50W klasa A. Ovog Panasonica sam kupio šuraku i koristim ga u ove vrele dane. Nepristojno bi bilo nalaziti mu mane kad je evo već na ispomoći, ali moram reći da se svojski bori sa Yamahama. Ne znam da li si dobro pročitao moj gornji post, biwiering je spomenut u sledećem kontekstu: kada zvučnike tako povežem onda iz risivera po dva pojačavača idu na svaki od basova a po jedan na gornji opseg. Znači angažuje se ukupno 6 pojačavača(triamping). Kod mene u sadašnjoj konstelaciji, pošto nemam biwiering, angažovana su samo 4 pojačavača(po dva za svaki kanal-dualamping). No mislim da ni u slučaju takvog povezivanja ne bi bilo nekog drastičnog poboljšanja. Ali za ove novije kutije mislim da je odlično rešenje. Pogotovo što se izbacuje potreba za DAC-om u lancu, znači optika iz zvučne direktno u risiver pa PCM to PWM. Ono što je zanimljivo je to da nema one oštrine u zvuku kao sa klasičnim SS pojačavačima koje sam probao na Yamahama (Pioneer, Audiolab, NAD). Svi su svirali tanko i oštro, a ovaj samo tanko. U klasi AB od onog što sam probao, radio je samo Accuphase serije 4xx bez problema. Najboljim se pokazao jedan ručno rađen pojačavač (Link Audio) ali to je već čista perverzija.

Link to comment
Podeli na ovim sajtovima

Kreiraj nalog ili se prijavi da daš komentar

Potrebno je da budeš član DiyAudio.rs-a da bi ostavio komentar

Kreiraj nalog

Prijavite se za novi nalog na DiyAudio.rs zajednici. Jednostavno je!

Registruj novi nalog

Prijavi se

Već imaš nalog? Prijavi se ovde

Prijavi se odmah
  • Članovi koji sada čitaju   0 članova

    • Nema registrovanih članova koji gledaju ovu stranicu
×
×
  • Kreiraj novo...